Володимир Співаковський: яким бути іспитам?

Роботодавців найменше цікавить, наскільки легко людина запам'ятовує факти і торохтить їх скоромовкою

Володимир Співаковський: яким бути іспитам?

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Ну вот, то, что надо.

Каким быть экзаменам?

Надо же прислушиваться к стейкхолдерам образования, к тем, кто пользуется его плодами. Действительно, а чего они хотят и что им надо?

Оказывается, работодателей меньше всего интересует, насколько легко человек запоминает факты и тараторит их скороговоркой. Хотя именно этому учат в школе и вузе. Там экзамены нужны, чтобы… не знания проявить, а получить документ в виде диплома, аттестата или сертификата.

Но многим работодателям бумажки уже не очень интересны.

Поэтому все экзамены, тестирования и ЗНО когда-то отомрут, как неадекватные требованиям жизни.

Главное, чтобы студент/школьник/работник хорошо синтезировал идеи и умел быстро их воплощать в дело. Ну, ещё, возможно, продемонстрировал какие-то человеческие качества, потому что это тоже стало, наконец, цениться.

Надо же! Хороший человек – это уже Профессия или, по крайней мере, её важная часть.

В будущем задание на экзамене будет выглядеть примерно так:

…«Используйте поисковики и Википедию, чтобы найти информацию, необходимую для ответа на этот вопрос…; отфильтруйте лишнее…; дополните главный смысл своими идеями и усвоенными ранее знаниями и скиллами…; создайте варианты конструкций из получившихся разнокалиберных фрагментов…; и выберите лучшую опцию по тем параметрам, которые вы себе выбрали в самом начале».

Сначала решите эту задачу сами, а потом вместе с командой.

И это будет совсем другое дело.

Оригінал

Освіта.ua
31.01.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
В. Онацький: що робити з учителями-пенсіонерами Якщо вчитель досяг пенсійного віку, то це зовсім не означає, що він перестав бути сучасним
О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023 Обов'язковим для випускників має бути тестування і з історії України, і з математики
Олександр Мірошниченко: навчання – це не тортури В Україні дитина без таланту до математики повноцінною людиною не вважається
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Пане Співаковський!
Ви вже написали наступний блог, але так і не відповіли, чому при такій такій високій оплаті за навчання у "Гранді" показники його випускників на ЗНО нижчі, ніж у випускників гімназій провінційних містечок. А, наприклад, до показників Української гімназії №1 Івано-Франківської міської ради Вам, взагалі, як від землі до неба - 54 випускники зі 100-відсотковим результатом склали у 2018 році 178 ЗНО із середнім балом 180,9. Це Вам щось говорить, чи Ви й далі будете пустомелею?
спец
Ну як не можна зрозуміти, що це не так. В одного фантаста на цю тему є класна річ (День Олімпіади, не пригадую точно). Суть в такому:де братимуться матеріали в Інтернеті, щоб їх можна було, користуючись пошуковиками знайти? От таких, що творять, а не чуже переробляють, прикрашають, компілюють, та ще і видають за своє, потрібно готувати. А простими словами думку автора виразити так можна: потрібно навчати гнучко списувати (списане переробити).
І доповнення до цитат
Отримуючи від батьків такі суми, "Гранд" мав би давати і високі знання. Але ... дивимось результати ліцею на ЗНО-2018: випускників - 17, здавали всіх ЗНО - 51, подолали пороговий бал - 98%, середній бал - 163,9. Добре це, чи погано? Як кажуть, все пізнається у порівнянні. Беремо 4 заклади освіти з приблизно такою ж кількістю випускників з віддалених від Києва містечок Івано-Франківської області з населенням близько 10 тисяч жителів і виписуємо їхні показники у тому ж порядку. Галицька гімназія: 15 - 48 - 100% - 169,0; Бурштинська ЗОШ №3: 17 - 57 - 100% - 168,9; Городенківська гімназія: 14 - 50 - 100% - 167,4; Рогатинська гімназія: 15 - 53 - 100% - 164,9. Їм би дати хоч 1% від 11500 євро на рік! Та після цього Співаковський мав би сидіти тихіше роси і нижче трави. Як він може дивитися в очі батькам, які платили такі суми, а їхнє чадо з одного предмета не подолало навіть порогового балу, і могло піти вчитися хіба що у МАУП. Можливо, саме тому президент "Гранду" виступає проти ЗНО.
Роботодавець
Жодному нормальному роботодавцю не потрібні робітники, які не можуть запам’ятовувати факти з підручників. Це тільки в органах державної влади можуть працювати тупі хвойди типу марушевської. Так в неї і завдання то таке: відсмоктати (в прямому сенсі) своєму начальнику-сракашвілі. А взагалі, я дуже рекомендую всім подивитися на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат" і почитати коментарі під цим відео - дізнаєтеся багато цікавого.
перспектива
Для Роботодавець: о.
Коментувати
перспектива
Правнуков пана Спиваковского принимать в родах будут именно ТАКИЕ выпускники школ и медВУЗов. И Дай Бог, чтобы у внучек (жён внуков) пана Спиваковского Владимира всё было без осложнений в родах, а дети у них носились и родились в полном здоровье. А вот МНЕ вовсе НЕ хочется, чтобы МОЁ наследие появлялось в мир наш при помощи ТАКИХ НЕДОразвитых выпускников. То есть - необходимость искать УМНЫХ, тех, кто УЧИЛСЯ качественно, тех, от кого требовали ЗНАНИЙ всегда остаётся. ДА, такие будут. НО их будет мало. И стране это кирдык с такими НЕучами, которые будут искать информацию в инете...Им ведь и переговоры надо будет проводить с представителями других миров, и планировать развитие, и реально делом заниматься...
Дві цитати з реклами
"В «Гранде» учатся представители однородной социальной группы - среднего класса общества". "Вартість: 11 500 євро на рік. Вступний внесок – 1 000 євро".
Володимир
Щоб студент мав інженерні здібності, необхідно цьому його навчити в школі.
Witalina
Люди добрі,а може взагалі НЕ ПОТРІБНІ університети ???? В і-неті є все!!! Головне вміти працювати в "поисковику" і вибрати кращу опцію.Як для мене,СМІХ та й ГОДІ!
Tet-a-tet
Для Witalina: В університеті старенький професор нам казав:"У ВНЗ не дають вам знань, вас вчать як потрібно вчитися, а вчитися будете усе своє життя". В правоті його слів переконався на власному житті. Наможливо обійтися лише тими знаннями, які колись отримав, життя змінюється так швидко, що ти мусиш постійно доганяти новини, інакше будеш у хвості успішних людей. Тож без НЗ не обійтися, лише дуже талоновиті люди мають природний дар до самоосвіти, а це лише кілька відсотків. І чим більше людей ми навчимо як потрібно вчитися, тим більш щасливими вони стануть у дорослому житті.
Коментувати
Цікаво
що знайде у Вікіпедії студент, в якого я сьогодні приймав перездачу з функціонального аналізу, на питання "нормовані простори", якщо він їх називає формованими просторами.
Татьяна
Все правильно, даже вижу как нейрохирург или травматолог "ищет информацию в Википедии, фильтрует ненужную, дополняет ее и выбирает лучшую опцию" вместо тогочтобы учить анатомию человека.
Tet-a-tet
Для Татьяна: Школьное образование и профессиональное-это два разных направления, но в общем Вы правы.
Татьяна
Если ребенок в школе, пока у него идеальная память, не усвоил необходимую базу (не имею в виду кучу ненужного, когда 22 предмета в 11 классе), а умеет только искать в Википедии, то очень-очень скоро некому будет писать статьи в саму Википедию, останутся одни "окейгугльщики".
Коментувати
qwerty_qwert
Але обов’язково в білети включити питання: "Как найти информацию, необходимую для ответа на этот вопрос, когда поисковики и Википедия недоступны?"