Віктор Громовий: погляд на школу з позиції учнів

Учні вміють легко здобувати інформацію, але не мають розуміння, навіщо це їм і що саме їм потрібно

Віктор Громовий: погляд на школу з позиції учнів

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Уже писав про парадоксальність вимог батьків та начальників до школи. Тепер про погляд на школу з позиції учнів.

Світ, у якому житимуть наші діти, змінюється вчетверо швидше від наших шкіл.
Гордон Драйден

1. Обома руками за вільне відвідування школи, але самі ж визнають, що в цьому випадку навряд чи переважній більшості учнів самостійне навчання сподобається більше за нічогонероблення і розваги.

2. Усвідомлюють, що нові знання знаходяться «на кінчиках пальців» і «на відстані витягнутої руки», вміють легко здобувати інформацію, але не мають глибини розуміння, навіщо це їм і що саме їм потрібно.

3. Вважають, що вони не винні в тому, що «не хочуть вчитись» у ситуації, коли й дорослі не знають, що роботи з кризою в освіті.

4. Прагнуть бути незалежними та самостійними, але їм явно бракує бажання і сміливості взяти відповідальність за своє життя, прагнення розвиватися.

5. Хотіли б мати іншу школу, яка вчить дітей, «як думати», а не «що думати», мотивує до навчання упродовж усього життя, а не прагне навчити на все життя, підсилює спроможність шукати ще не існуючі знання, а не змушує зазубрювати «вчорашні» знання, заохочує «робити різноманітність», бути «не таким, як усі», але їм «важко не робити, важко хотіти... у всякому разі хотіти робити те, що треба (Акутагава).

6. Стверджують, що «для більшості з нас найбільшою проблемою є не перевірка завченого нами обраного вами змісту, а вміння розуміти, аналізувати, синтезувати, тобто мислити та мати практичні навички активного розв'язання проблем та критичного ставлення до інформації» і часто демонструють «навчену безпорадність» та патологічну пасивність. Визнають, що на 1 учня, якого від навчання за вуха не відтягнути та який має мотивацію до самореалізації, є 10 учнів, які лише відсиджують уроки.

7. ............. ?

Оригінал

Освіта.ua
31.01.2019

Популярні блоги
О. Меркулова: чому міністр не обстоює свою дисертацію? Немає жодної логіки в тому, що людина готова легко відмовитися від кандидатського ступеня 
Г. Сищук: починати реформи варто не з підручників Починати слід з перегляду самої суті: функції учителя, аспектів, які погіршують ефективність його роботи
Тамара Горіха Зерня: потрібне чесне визнання стану справ Потрібно визнати: онлайн-навчання – це профанація, а три роки онлайн – це три втрачених для школи роки
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роботодавець
Якщо дозволити учням вчити те що вони хочуть, то вони будуть вчитися бухать і трахатися. Все! А от за часів царської росії в школах вчителі застосовували різки. Бачив шкільний підручник з математики тих часів, так ті задачі які тоді розв’язували школярі, сьогодні не може розв’язати більшість випускників університетів за спеціальностями математика і фізика. А взагалі, я дуже рекомендую всім подивитися на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат" і почитати коментарі під цим відео - дізнаєтеся багато цікавого.
Олена Михайлівна
Освіта,як м*ячик,якого штовхнути може кожен,а втримати ,керуючи залежно від життевих позицій ,можуть одиниці з мільярду.
Володимир
Криза в країні. Освіта є лише частиною внутрішніх процесів.