![]() |
Фінляндія розпочала грандіозний експеримент - навчити 1% населення основам технологій штучного інтелекту |
І. Примаченко: першість в світі штучного інтелекту
Автор: Іван Примаченко, засновник платформи Prometheus.
Фінляндія розпочала грандіозний експеримент - навчити 1% населення основам технологій штучного інтелекту, щоб перетворитися на головну лабораторію з прикладної розробки AI в Європі.
Логіка фінів проста. Для фундаментальних досліджень в галузі штучного інтелекту потрібні величезні масиви даних, вчені світового рівня і багато грошей. За цими показниками Фінляндія не може конкурувати з лідерами AI-перегонів - США та Китаєм.
Утім, для розробки корисних в реальному житті продуктів на базі штучного інтелекту потрібні не тільки інженери, які розбираються в технічній стороні питання, а й експерти, які досконало розуміються на своїй галузі (медицина, сільське господарство, транспорт тощо) та розуміють, що може сучасний AI і як це може бути корисним в їх справі. Чим більше професіоналів матимуть хоча б загальне розуміння технологій штучного інтелекту, тим більше AI-стартапів запуститься в країні в найближчі роки.
Цікаво, що ця ініціатива зародилася не в уряді, а у фінському суспільстві. У 2018 році Гельсінський університет запустив безкоштовний масовий онлайн-курс Elements of AI. У рамках навчання кожен охочий може ознайомитися з базовими принципами роботи штучного інтелекту і зрозуміти, як працює машинне навчання. Щоб пройти курс, студентам не потрібно вміти програмувати - з них не готують інженерів AI. Ціль - загальне розуміння можливостей та обмежень технологій штучного інтелекту. Вже більше 10 000 людей встигло успішно завершити цей онлайн-курс.
На хвилі успіху курсу 250 фінських компаній заявили, що мають намір приєднатися до ініціативи і провести базове навчання своїх співробітників технологіям штучного інтелекту. Серед організацій-учасників опинилися Nokia та міністерство закордонних справ Фінляндії. А на вручення сертифікатів про успішне завершення курсу Elements of AI прийшов президент країни. На думку влади, масштабне вивчення принципів AI дозволить прискорити розвиток інновацій в країні і допоможе населенню краще орієнтуватися в можливостях і небезпеках сучасних технологій.
Ставка в перегонах за першість в світі штучного інтелекту - майбутнє країни. І навіть з мінімумом ресурсів Фінляндія не збирається здаватися без бою.
Освіта.ua
29.01.2019