Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Цілком з Вами погоджуюся. Маю зараз 11 клас (українська мова). За семестр у всіх оцінки більш-менш пристойні, завдяки тематичним та контрольним роботам. Не можу я їх навмисно занизити.
Олександра
Ще одне маленьке зауваження: деякі учні вивчають математику на рівні стандарту, а інші - на профільному. А ЗНО одне для всіх. Чи це рівні умови?
Іван
Для Олександра: Так, рівні. Тому що ЗВО немає значення який рівень математики вивчався - важливо який рівень знання математики в результаті вийшов.
Олександра
Але ж виходить, що учні, які навчаються на рівні стандарту, навряд чи зможуть набрати високий бал ЗНО без додаткових занять (переважно з репетитором). Хочете сказати, що у рівні стандарту вистачає годин, щоб навчитися розв’язувати задачі типу №33?
Роман
Для Іван: Якщо це ДПА, то є критерії оцінювання для кожного рівня. Для стандарту і для профілю. Тому і повинні бути завдання різнорівневі. Це стосується кожного предмету. Повторюю, я маю на увазі ДПА, а не ЗНО
Коментувати
вчитель
Мабуть, треба кожному вчителю роздрукувати цю статтю.Можливо аргументи такої авторитетної людини, за підручниками якої займається пів-України подіять на адміністратарів та ледарів зрізних районо "з бігаючими очима"
Завуч
Директор на килим викликав? Не біда! У нашому районі відділ освіти в обов`язковому порядку вимагає інформацію у вигляді порівняльної таблиці: річна оцінка й оцінка за ДПА кожного одинадцятикласника з кожного предмета. А потім у тому ж відділі освіти на нараді директорів шкіл, заступників з навчально-виховної роботи привселюдно «моніторять» результати навчальних досягнень випускників. Прямо «з`їзд партії» з усіма наслідками...
Сонце
Для Завуч: А ще вчителі пишуть пояснюючі, де вказують причину розбіжності в оцінюванні учня і результатів ЗНО. МАРАЗМ!!!
Юлия
Така ж ситуація з відділом освіти. Але ще й департамент підключився! Зібрали директорів і завучів, у кого погані результати, то пояснювали. Пресували як на партзборах! А тепер деякі чиновники перейдуть у нову структуру по аудиту якості освіти. І які ж нові підходи до аудиту шкіл? Я не вірю. А потім упродовж року у РВО звітували, співбесіди з учителями як готують, що роблять. Щомісяця адміністрація інформацію до РВО подавала про те, скільки уроків відвідали у 11 класі, яка їх якість, як повторення проводєять і т.п. У 2018 році результати ЗНО кращі. О ! Це ж молодці РВО,контроль був і якість зросла. Але ніхто не бере до уваги що діти інші, ніж минулого року, можливо сильніший підбір, десь і вчителі інші ...
Коментувати
Михайло
Можливо, треба враховувати в оцінку за ДПА й бали, що учень отримав за завдання №29,30, 33. А то виходить. що учень справився із завданням високого рівня складності, але має лише оцінку достатнього рівня. бо допустився помилок у тестах (можливо, навіть через хвилювання і перенапруження). Учитель оцінював учня в 10-11 балів, і, як показало ЗНО, учню під силу складні завдання...але на виході знову ж та сама розбіжність у балах.
В. Розум
Розумно! Зно слід зі школи взагалі прибрати. Залишити лише при вступі до внз. За атестат бал підняти до 50% !!! При вступі. Інакше школу винищимо,а дітей поробимо однорукими бандитами. Це вимога часу!
Віктор
Просто дуже хочеться подякувати автору за підняття реально важливої теми для учнів! Думка компетентної людини завжди цікава!
Вадим Богатирь
Для оцінювання, ще використовують таке розуміння "як динаміка росту" знань учня. У мене була ситуація: учениця за 1 семестр отримала 7 балів але за 2 семестр поліпшила своє ставлення до навчання (виконала практичні завдання, отримала високий бал за виконання контрольних та самостійних робіт) отримала в підсумку 11 балів (спрацювали мотиваційні моменти) за що отримала за рік 10 балів. І наостанок, ЗНО по великому рахунку - це "лотерея", де є різна стресова ситуація з відповідними наслідками.
Руслана
Для Вадим Богатирь: Аж ніяк при 7 балах за 1 семестр та 11 за 2 не вийде річний бал - 10. За якими критеріями Ви виставляли річний бал ???
Світлана
Згодна з Русланом. Треба було ставити 9.
Вадим Богатирь
Загалом нормативно-правового акту, який би визначав формулу за якою виставляється річна оцінка не існує. Вказано, що при виставленні річної оцінки вчитель повинен враховувати семестрові оцінки. Посилаючись вже вкотре на зазначені вище НПА: "семестрова оцінка виставляється в класний журнал на підставі тематичних оцінок. При цьому мають враховуватись динаміка особистих навчальних досягнень учня (учениці) з предмета протягом семестру, важливість теми, тривалість її вивчення, складність змісту тощо". Отже, виставлення річної оцінки не врегульоване на рівні математичних формул і залишає вчителю на власний розсуд визначити оцінку. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів №496 від 03.06.2008 та до наказу Міністерства освіти і науки України Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти №371 від 05.05.2008
Коментувати
Іра
Повністю з вами згідна. Наші чиновники не врахують дуже багато нюансів. І це не лише з математики, а й з інших предметів. Щорічна зміна таблички переведення балів це взагалі знущання над дітьми. Адже сертифікати для вступу у ВУЗи беруться за 3 роки. Діти, що дали однакову кількість правильних відповідей отримують різну кількість балів за свою роботу.
Наталія
Для Іра: Але ж і тести не ідентичні за складністю. Можуть виявитися завдання взагалі трохи складнішими, тоді менша кількість тестових балів буде відповідати тому самому рівню підготовленості. А може бути навпаки: тест загалом трохи простіший, тоді більша кількість тестових балів не є ознакою кращої підготовленості. Тому різні таблички переводу оцінок в дванадцятибальну систему якраз виправляють ситуацію.
совесть
Для Наталія: а може не тест легше, а діти краще підготовленими прийшли, то що тоді? Гіршим з кращих за отриманими тестовими балами ставити 1-4 бали за дпа? Проблема є, автор допису правий.
Коментувати
Cirius
А директор СШ просто сволота, хотів на вчительці заробити, тому і використав результати ЗНО для пресінгу на неї.
Cirius
Ваша стаття п.Істер свідчення того, що учня потрібно готувати не тільки до ЗНО, а й до життя з усіма його стресами, сюрпризами та несправедливістю. Учні з незакаленою психікою ніколи не здадуть ЗНО так, як би могли і на теє нема ради. Надоїли мені погані відповіді біля дошки, учень червоніє, хвилюється, розгублюється. І це вже після 11 класу. Розробив індивідуальні завдання і перейшов на письмове опитування.( 6 запитань по 2 бали прав.відповідь і 12 запитань по 1 балу відповідно. Час на відповіді:спочатку давав 30хв, потім 20 і дійшли до 15. Результат- оцінка на 2-3 бали вища, ніж біля дошки. А тепер уявіть собі психологічний накал під час ЗНО і наших слабонервних випускників. Найкумедніше те, що наші випускники прекрасно навчилися обходити оце ЗНО. Заможні їдуть вчитися за кордон, слабенькі в коледж, після якого прийсають у ВНЗ без ЗНО і т.д. То ж залишаються ті, що мають слабкі нерви, малі статки, або немають де подітися.
Володимир
Для Cirius: В найкращій ситуації на ЗНО сангвініки
Коментувати
Владимир Белый
У нас був випадок, коли учень якби точно йшов на золоту медаль, але з математикою не виходило. Його вчитель математики казала: "Ну, не тянееееет он на медаль". А на ЗНО з математики той учень та ще двоє отримали по 200 балів. Сміємося досі, як хтось каже - ну, не тянеееет он/она на медаль. Та вчителька ставила правильні оцінки. Просто її тематичні завдання були ой як не простими, але дехто з тих її учнів, хто їх все таки виконував на 10 - 12 балів і медалі не мав, і не мав 200 балів також. Інший темперамент та ступінь зосередженності як і профіль інтересів.
WiseНаталія
Абсолютно згодна. Як можна порівнювати оцінку за матеріал за 7 років навчання та оцінку за 1 рік навчання??? Тільки голос розуму до чиновників не долітає.
Володимир
Для WiseНаталія: Для чиновника головне - печатка! У журналі під оцінкою вчителя печатка є? Отож ...
Светлана
Зачем вообще смешали итоговые оценки за среднюю школу с вступительными в выши? Зачем в аттестат ставить оценку для поступления?
Коментувати