Р. Бондаренко: батьки, діти і вчителі рівні перед законом

Якщо замовчувати порушення закону, завжди знайдеться хтось, хто захоче розібратися власноруч

Р. Бондаренко: батьки, діти і вчителі рівні перед законом

Автор: Роман Бондаренко, юрист ГО «БАТЬКИ SOS».

Гірка правда

Якщо вже нас, БАТЬКИ SOS, звинувачують у розвалі освіти країни, підриві авторитету вчителя, розпалюванні ворожнечі між батьками і вчителями, то що нам втрачати. Солодкої брехні не буде.

Вчителі, прошу Вас прочитати це і зрозуміти чи хоча б задуматись. Отже.

Вчителі. Ви - не особливі, не унікальні, не безгрішні. Ви - звичайні, люди, які з різних причин обрали професію вчителя. Все. Це не подвиг. Не щось надзвичайне. Це просто робота. Так, важка робота, але яка робота є легкою? Шахтаря, журналіста, солдата? Кому легше?

Чи легка безоплатна діяльність громадських активістів? БАТЬКИ SOS, наприклад. Нам дуже важко. Після СОТЕНЬ випадків жорстокого поводження вчителів з дітьми важко стримувати батьків і переконувати їх не вдаватись до насильства, а спілкуватись, знаходити порозуміння, писати скарги, пояснювати норми закону.

Вас закликають з нами боротися. Навіщо? Немає БАТЬКИ SOS, і що - в освіті не буде проблем? На жаль, вони будуть, але про них не будуть говорити, не будуть вирішувати. Картинка, звичайно, буде чудова, та що за нею…

Спрямуйте краще вашу енергію на боротьбу з недоліками в освіті. Бо нас ви точно не переможете. Кажуть, нас фінансує Держдеп США, Сорос, МОН, хтось ще. З таким бекграундом навіть не сподівайтесь. А от недоліки в освіті раз, два і немає.

Так, ВЧИТЕЛІ ВАЖЛИВІ, але нічим не кращі і не гірші від решти громадян країни. Ви такі ж, як і інші. Прийміть це.

Закликаю вас, зніміть корони (у кого є), зійдіть з постаменту, опустіться на землю. Ви – прості люди, не небожителі.

Ви вимагаєте безапеляційної поваги, шанобливого ставлення, дієвих механізмів захисту.

Зрозумійте нарешті, Вас не будуть поважати лише за педагогічну освіту. Ніякі звання, стаж, грамоти не захистять Вас від покарання за порушення закону (я про жорстоке поводження з дітьми і не тільки). Порушників закону треба карати незалежно від освіти, звань і посад.

У країні одна Конституція, - одна для всіх. Один Кримінальний кодекс, - один для всіх.

Не буде закону «Про статус народних вчителів (депутатів)» і вчительської недоторканості. Не буде окремого Кримінального кодексу про захист вчителів. Не буде якогось особливого механізму захисту вчителів.

Закон - один для всіх. Всі рівні перед законом. І батьки, і діти, і вчителі.

Розумію, вам подобається, коли вас хвалять, возвеличують, шанують. Досить вже носитися з тією ПОВАГОЮ, як з писаною торбою. Поваги автоматом не буде. Не буде авторитету вчителя, доки ви не почнете засуджувати жорстоке поводження з дітьми (а не називати це «допустимими засобами педагогічного впливу), доки ви не припините покривати ваших негідних колег.

Немає ніяких різних сторін барикад. Немає ніякого конфлікту «батьки-вчителі». Забудьте цю нісенітницю. Дуже зручно прикриватися конфліктом, коли світить догана чи звільнення. «То все конфлікт, проблем немає». Проблеми якраз є, і їх треба вирішувати.

Якщо є порушення закону, за це треба відповідати (і вчителям, і батькам). Ні до кого не має бути якогось особливого ставлення. Порушив закон - відповідаєш. Якщо ж замовчувати, завжди знайдеться хтось, хто захоче розібратися власноруч, бо приховують і не карають винних. А суд народу, він такий, швидкий і безжальний.

Вчителі, ваша реакція на насильство щодо дітей і щодо ваших колег має бути негайною і головне - ОДНАКОВОЮ!

Оригінал

Освіта.ua
28.01.2019

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Val
"ЗАЧЕМ ТЕБЕ ПУШКА? ДАВИТЕ ИХ ИНТЕЛЛЕКТОМ!"_
Witalina
ТАК! Ми, вчителі, звичайні люди, не особливі, не унікальні, НЕ БЕЗГРІШНІ, так само як і Ви, БАТЬКИ і ваші діти !!!Ми,як і ВИ, маємо право на повагу. Ми теж люди. У нас є СЕРЦЕ,ЕМОЦІЇ ,НЕРВИ і терпіння,яке не безмежне ! Дійсно порушників закону потрібно карати незалежно від посад і звань ( Але,ЩО? порушниками закону є тільки вчителі???? Влада (чиновники,депутати,судді.правоохоронці)НЕ ПОРУШУЄ ЗАКОНИ???? ДАВАЙТЕ ЧИНИТИ САМОСУД??? ДО ЧОГО ЦЕ ДОВЕДЕ??? А перед Законом всі рівні! ПОГОДЖУЮСЯ!!!! АЛЕ, як навчати,як виконувати свої обов’язки,коли коли тебе НЕ ЧУЮТЬ,НЕ СЛУХАЮТЬ і випробовують твоє терпіння,або по-просту знущаються! І я, вчитель,НЕ МАЮ важелів впливу Кричати ,вигнати з класу НЕ МАЮ ПРАВА !Батьки часто теж безсилі! МИ всі не без гріха! І тільки на принципах поваги один до одного,діалогу,єдності ми можемо вирішувати проблеми освіти наших дітей!!!МИ ВАМ - НЕ ВОРОГИ!
Cirius
Для Witalina: Люблю читати Ваші коментарі, вони завжди щирі і правдиві. Але надмірні емоції ще нікому користі не принесли. Є народна приказка:"Зробився грибом- лізь у борщ".Або ми розуміємо, що діти не правомочні відповідати за свої спонтанні і необдумані кроки, або будемо нарікати на свою долю, нічого з того не маючи. Чому кримінальна відповідальність наступає з 18 років?Це ж не дарма встановлено Законом. Або ми мудріші і стоїмо вище над усіма викликами у поведінці учня, або краще залишити це середовище, якщо воно стало для нас нестерпним. Третього не повинно бути, інакше буде так, як з тим вчителем.Терпіти і переживати означає лише спалювати себе і свою душу. Намає такого ремесла, яке б вартувало таких жертв з боку людини. Якщо хочете бути руїною в 60 з купою хвороб -терпіть, а якщо хочете мати радісну старість станьте над цим усім вище і просто холоднокровно робіть свою справу.Клин вибивають клином, казали наші предки. Я таких прикладів бачив чимало, не все так безнадйіно.
Witalina
Для Cirius: Стараюсь чесно виконувати свою роботу."Роби ,що повинен - і нехай буде, що буде". До дітей ставлюсь з розумінням. Вони не виноваті у своїй поведінці. Вони є тим ,що у них вклали, чим наповнили. Вони-продукт сім’ї та суспільства.ТО В ЧОМУ Ж ЇХ ВИНА???? ЦЕ ДАЄ можливість бути позитивним.Зовсім холоднокровним бути важко.АДЖЕ , МИ - люди,а не механізми.І навіть при такому настрої.іноді буває дуже важко стримуватися!!!!
Коментувати
Cirius
Колись проводив анонімне анкетування в класі. Одне з запитань:"Як ви хочете, щоби вчитель ставився до вас?" Відповідь:60% написали, щоб нас любили. Всіх однаково, і бешкетників, і балакучих, і вредних, і не вихованих. Якби батько по-справжньому любив свого сина він ніколи би не став бити вчителя, бо саме це почуття підсказало би йому про нікчемні наслідки такого вчинку для його дитини. Якби вчитель також любив дітей, то пожалів би самолюбство цієї несформованої психічно дитини і замість кричати, поговорив би з ним наодинці спокійно. У нас немає часу на любов, ми всі працюємо, мотаємося, а за почуття забуваємо. Усі хочуть,щоб їх любили, але не прикладаючи для цього зусиль.
Я
Кожен батька, мама, повинні захищати свою дитину, бути на її боці, що б вона не накоїла, підтримати її, але! Обов’язок усіх батьків - найголовніший!!!! НАВЧИТИ ДИТИНУ ПОВАЖАТИ ІНШИХ ЛЮДЕЙ, НЕ ТІЛЬКИ УЧИТЕЛІВ. Чому зірвався викладач фізкультури? Бо учень не реаугав на його зауваження. Реакція батька вкрай неправильна. Удома провести з дитиною бесіду: що в поведінці дитини викликало таку реакцію вчителя, не просто ж так він зірвався, дитина випробовувала терпіння дорослої людини, і не сварити а дати зрозуміти, що неповага завдає болю, адже і сама дитина на собі її відчула: неповага породжує неповагу і агресію! А у школі потім на рівні з директором та вчителем розібратися і застосувати дії щодо вчителя, бо і він був неправий, порушив професійну етику. Навряд чи такі дії батька навчать чомусь дитину, більше того, у подальшому у цієї дитини будуть великі проблеми щодо порозуміння з людьми. А вчитель і правда з усіх боків незахищений: і перед батьками, і перед адміністрацією, і перед законом. То хто ж його ще захистить, як не його колеги?
Науковець
Автор цієї мазні явно не інтелектуал. Бо інакше б він знав, що в США Дональд Трамп переміг не лише сороса, але і його хазяїв рокфелерів. Якщо це зміг зробити Дональд, то можемо зробити і ми. І тоді всі ці соросівські підстилки: гриневичі, вальцмани, гройсмани, авакяни та інші любителі гей-парадів не будуть більше пити нашу кров і знищувати нашу освіту і науку!
АНТОН
А если учитель ответит этому писаке примерно так. Уважаемые папы и мамы, бабушки и дедушки! Прошу прочитать и задуматься. Ви та ваші дітки - не особливі, не унікальні, не безгрішні. Ви - звичайні, люди, які з різних причин вважаєте своїх діток найрозумнішими, найгеніальнишими, найталановитішими, кращими за інших. Це не щось надзвичайне. Це просто батьківська любов. Так, щира, безмежна, інколи сліпа. Але виховувати в своєї дитини повагу до інших, навчити на елементарному рівні, що таке добре і що таке погано, що - можна, а що - ні - це теж робота, батьківська робота, яка не є легкою. Будьте Ви шахтарем, журналістом, блогером, але в першу чергу Ви - БАТЬКИ! Не спихайте відповідальність за виховання своїх дітей на когось.
Cirius
Для АНТОН: Ви праві, адже більшість батьків схильні перекладати свою відповідальність на інших. Мовляв, ви школа, от і працюйте,я ж плачу податки. Цей постсоціалістичний синдром, що мовляв держава усе зробить за тебе, ніяк не вивітриться з голів наших громадян. Ми ніяк не звикнемо, що у кожного є обов’язки і особиста відповідальність за тих, кому ми подарували життя.
Коментувати
111
Просто сморит с фото какой-то злобный гном. Аж жутко...Неприятно смотреть. Если он такой и в жизни...
!!!
"Спрямуйте краще вашу енергію на боротьбу з недоліками в освіті". А Ви спрямуйте краще Вашу енергію на виховання своїх дітей, щоб вчителям не потрібно було просити захисту від них та і від Вас теж.
!!!
"Спрямуйте краще вашу енергію на боротьбу з недоліками в освіті". А Ви спрямуйте краще Вашу енергію на виховання своїх дітей, щоб вчмтелям не потрібно було просити захисту від них та і від Вас теж.
Крик душі
Таке враження, що вчитель - монстр, приходить на урок і накидається на учнів - ангеликів і жорстоко до них ставиться. Спам’ятайтеся ! Закон один для ВСІХ ! Тобто і для батьків невихованих учнів і для самих учнів, та батьки своїм дітям про це забувають сказати, а вчитель, дякуючи висловлюванням батьків про вчителя, для учнів не авторитет. Вчитель - звичайна людина, а звичайна людина для невихованих дітей теж не авторитет. На жаль.
Володимир
Соціопати часто стають злочинцями, але набагато частіше відсутність совісті приводить їх до влади. І вони починають управляти чужими життями так, як їм зручно. Для цього навіть не треба оголошувати себе гуру або ставати засновником секти. Просто прорватися в управління освітою.
1
Та хто там вимагає від вас поваги, кому потрібна ваша повага. Уявіть, ви, адвокат, бухгалтер, лікар, приходите на роботу, біля вас бігає 35 неконтрольованих людей, які заважають один одному отримати від вас інформацію, потім ще приходять інші і розказують, який ви недоумкуватий, що не змогли в таких обставинах розжувати все і покласти кожному до рота? Тому якщо хочете, щоб учні чогось навчалися, а вчителі учили, то не заважайте виконувати роботу. Навчить своїх дітей обовязковому виконанню завдань вчителя, чіткій субординації. Якщо бажаєте, щоб з вашими дітьми лише гралися та панькалися, бажаєте ігр в так звану демократію, вседозволеність і нуш, то не дивуйтесь тому, що учень на виході зі школи буде абсолютно неконтрольований та без знань.
Учитель
Якщо вчитель "звичайний, не особливий,то шановні батьки купіть собі "робота" ,а школи закрийте. Вчитель поміняє роботу на блогера чи якогось чиновника де не буде такої ненависті до професії вчитель. Гугл вам в допомогу і вчіть своїх дітей самі, або почніть платити за навчання достойну платню,тоді і "спрос" буде на рівних з вчителя!!!Закон один для всіх,зарплата різна!
Лоцман людський
Пан Бондаренко , пан sos! Ваше фото по Фрейду ... Далі: професія вчителя має специфіку- це напрямок - Людина - Людина. Людина- техніка чи абстрактний образ , природа... - не пройде. Отже- треба бути людиною. А адвокат- це людина без совісті. Він і вбивцю за гроші радо захищає... А ми і адвокатів виховуємо... Тому урокодавець- це те, що ви кажете, але процес виховання не кожному дано. Ось на вас процес пробуксував, на жаль!
Антиsos
Для Лоцман людський: правильно!!! Под каждым словом подписываюсь!!
Віра
Я уважно прочитала коментарі. Маю стаж 35 років, працювала в своєму рідному селі всі ці роки. Поганих відгуків про себе не чула. додержувалась принципу,що головне вчаться у тих,кого люблять Та ось прийшла в школу одна мама, після слів якої, вже не хочеться йти на улюблену роботу. Вчитель все робить не так,як хочеться мамі, не правильно вчить читати, не правильно готує дітей до свят. При всіх дітях заявляє, що вчителька їй не подобається. Підскажіть, як далі працювати?
Witalina
Для Віра: Мама.не є істиною у останній інстанції, Вона що?, авторитетна людина???В таких випадках моя донька говорить: МА,плюнь,НЕ ЗВЕРТАЙ уваги!,Будь ВИЩЕ !!!"
Коментувати