А. Недоля: багатоступеневе навчання у вишах

Задекларований перехід на трьохрівневий цикл підготовки у вишах досі не реалізований у повному обсязі

А. Недоля: багатоступеневе навчання у вишах

Автор: Анатолій Недоля, доцент, Запорізький національний університет.

Коли студент вступає до магістратури чи до аспірантури, він проходить повну процедуру вступу: подає документи у ЗВО, складає іспити, а на деякі спеціальності навіть ЗНО тощо. Такий вступ вважається новим зарахуванням на перший курс магістратури чи аспірантури. Також вважається, що на таку програму може вступити будь хто, якщо складе вступні іспити.

Але насправді нічого не змінилося, і такий вступ залишається лише процедурою, тому що освітні програми у більшості випадків не адаптовані для вступників, які ніколи не навчались на обраній спеціальності раніше. Тобто при вступі хіміка на освітню програму магістра з програмування чи фізики, він не зможе пройти короткий курс з обраної спеціальності, тому що це не передбачено навчальним процесом, а повинен. Інакше кажучи, ми отримаємо у майбутньому нового недонавченого магістра з дипломом, але без необхідного набору знань та вмінь.

Опоненти можуть заперечити, що бакалавр все ж склав вступні іспити на спеціальність. Погоджуюсь, що такий вступник щось знає з обраної спеціальності, але, на мою думку, цього недостатньо.

От і виходить, що насправді такі бакалаври продовжують навчання на п’ятому курсі спеціальності, на якій вони раніше не навчались.

З програмами доктора філософії ситуація ще гірша. Формальна заміна предметів, за якими складалися раніше кандидатські мінімуми, на такі ж самі, або інші, у яких викладаються спірні або недоведені теорії, є сумнівною практикою. Насправді програми PhD повинні мати не узагальнений, а саме спеціалізований характер для кожної окремої наукової спеціальності, навіть в межах однієї галузі знань.

Але університети не готові до індивідуального підходу до кожного здобувача третього ступеню вищої освіти і економлять кошти, позбавляючи таких аспірантів якісної підготовки.

Тому імплементація таких необхідних змін у вищій освіті залишається в основному лише у мріях і навіть не на папері.

Освіта.ua
22.01.2019

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Екатерина
Я всегда стараюсь пробивать себе дорогу и по жизни обычно занимаюсь любимым делом, ну по крайней мере я так стараюсь делать. Я пеку торты, капкейки, кейкпопсы, муссовые тортики, печеньки, пряники делаю зефир и прочие радости для сладкоежек. Это то, что действительно приносит мне удовольствие и деньги. Честно признаться, у меня неплохо получается, клиенты возвращаются и всегда довольные. За 2 года работы не было ни одного недовольного клиента. Я считаю это уже хорошее достижение. Конечно в будущем я планирую выучиться в школе кондитеров, чтобы радовать своих клиентов еще больше. В далекой перспективе открытие своей кондитерской. Но, этого всего не будет без постоянной загрузки. Сейчас у меня 3-4 клиента в неделю, а сделать я могу намного больше. Продвижение своих услуг в социальных сетях не приносит желаемого эффекта. Но нет худа без добра. В интернете я наткнулась на рекламу компании ИП Ушков Алексей Валерьевич 524610211670 и «Магазин клиентов»Решила попробовать, а почему бы и нет, тем более если не будет результата, то все деньги мне вернут. Созвонилась с менеджером проекта, он мне объяснил по какому принципу они работают: у компании своя база, так называемая "холодная" по которой проходит обзвон и лояльных клиентов передают мне. Поскольку звонит одновременно 4 человека, клиенты находятся быстро. Я согласилась. Первый месяц сотрудничества принес свои плоды. Сейчас у меня практически максимальная загрузка, я конечно устаю, не привыкла к такой, но это меня радует, деньги которые я зарабатываю частично откладываю, что бы расширить свой кухонный инвентарь и на курсы. С ИП Ушков Алексей Валерьевич 524610211670 и «Магазин клиентов» продолжаем сотрудничать. Я очень довольна их услугами.
Сивокінь
Пан Недоля- знову просторікування на рівні бакалавра педуна. Невже роботи у вас немає в Запоріжжі. ??