Олена Бондаренко: про насилля у школах

Ви не захиститеся від суспільства, частиною якого і продуктом якого ви є, від країни, яку будують ваші учні

Олена Бондаренко: про насилля у школах

Автор: Олена Бондаренко.

Чесно кажучи, я не знаю, які слова ще треба підібрати, ще раз повторити…, але таки спробую ще раз.

1. Нас звинувачують, що ми розпалюємо протистояння і, як результат – насилля проти освітян. Шановні, ви помиляєтеся. Ми його якраз стримуємо. Стримуємо нещадними банами усіх, хто пропонує насильницькі методи для вирішення конфліктів. Стримуємо тим, що пропонуємо виключно законні варіанти розв’язання проблем. Стримуємо тим, що пропонуємо розв’язувати проблеми тоді, коли вони тільки починаються: коли вчитель тільки починає кричати на дітей, а не тоді, коли вже отримує ножицями в спину.

2. Агресивне суспільство? Так. Воно агресивне. Ми це бачимо в коментарях. Як тільки у пості описують випадок жорстокого поводження з дитиною – отримуємо значну частину коментарів із закликами «поламати ноги, вирвати коси» тощо… Чому так пишуть? Я питала. Відповідь цілком очевидна: бо інакше кривдника ніхто не покарає, а від безкарності жорстокість тільки помножиться. І кожен випадок, коли чиновник від освіти чи місцевої влади розводить руками, що «нічого не можу зробити, нічого страшного не сталося, чи інших вчителів немає» - лише посилює впевненість батьків, що насилля – це єдиний спосіб вирішення проблеми. Ми з усіх сил намагаємося розвіяти це переконання. Ми доводимо справи до судів, ми стежимо, щоб порушників карали. Не тому, що ми такі кровожерливі. А саме тому, що боїмося, щоб школи не накрила хвиля насилля.

3. Про захист вчителя. Захищайтеся. Але зважте, що захиститися від батьків і дітей (мамо рідна, я пишу, що дорослі люди просять їх захистити від дітей…) за допомогою ще вищого «паркану» не вдасться. Ви не захиститеся від суспільства, частиною якого і продуктом якого ви є. Ви не захиститеся від країни, яку будують ваші учні. Будують не поодинокі талановиті, здібні учні, а загальна маса – кого не довчили, не пояснили, не знайшли часу та нервів. От оці ваші учні проголосують за популістів, не знаючи елементарної математики, ці ваші учні знатимуть, що закон – ніщо, і має рацію той, хто сильніший, ці ваші учні підуть працювати на найнижчі зарплати (так, і чиновниками в тому числі!) і визначатимуть, як вам і нам жити.

Відгородитися не вдасться. Доведеться спілкуватися. І краще почати зараз.

Оригінал

Освіта.ua
21.01.2019

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вероніка
Для Задумчивая : Кожен заробляє як може. Ну не піде ж Бондаренко з своїм учительським дипломом у школу! Не царське це діло! Куди легше підбурювать неадекватних мамаш і просто видалять коментарі інакомислящих. Так відчує хоч свою віртуальну значимість, ну, щоправда, отримає реальні гроші. Що вона ще може робити? Підручник написати, створити методичну розробку? Стати волонтером? Та ні, це - не для неї.
Задумчивая
Пані Бондаренко! У Вас вистачає нахабства говорити, що ви сримуєте протистояння між батьками і вчителями? Так, у Вашій групі нещадно банять, але усіх, хто добре слово скаже на захист учителя чи висловить думку протилежну адмінам.
Олена
Для Задумчивая: Не переймайтесь. Бондаренки за це - ГРОШІ ОТРИМУЮТЬ. Це -- як тітушки, тільки у освіті. Хай побавляться. Батьки самі розберуться- що до чого. Більшість з них-нормальні люди, які все розуміють, вони ж - не Бондаренки - продаватися не будуть. А ці - яжематі своє отримають від своїх же діток. Жаль лише, що через безкарність і вседозволеність підлітків, скоро не можна буде безпечно навіть у магазин серед білого дня сходити.
Коментувати
Олег
Для circius : Учитель у шапці на уроці? Що ви мелете? Про рукавиці, рукавиці забули! Читаєш - диву даєшся! Чого тільки не придумають! Вчителька не хотіла дихати пилом? Серед зими? З літературою у вас явно були проблеми. Не дивно.
Cirius
Для Олег: Підбирайте слова великий педагог, язичок меле у Вас, а не в мене. Напевно впізнали себе, тому так зреагували. У нас в ліцеї спортзал у підвалі, до того ж погано працювала котельня. От вчитель фізкультури пристосувалася, а директора навіщо турбувати. Може у вас вдома взимку пилюка не збирається, а в спортзалі з матрацами її скільки завгодно. Чому вона вирішила, що з босими ногами дітей її буде менше - запитання до тих маразматиків, які помішані на читсоті, а не думають про здоров’я дітей.
Олег
Для cirius: Так діти ж сиділи у футболках і шкарпетках під холодною стіною? Яка пилюка? Чи мати там самі стрибали по спортзалу? Ото того соски і видаляють учителів із групи. Без них легше лапшу на уші вішать.
Коментувати
мама
нажаль, школа вже давно стала місцем де наших дітей ламають...ламають їхню віру в себе, топчуть їхню гідність...
Тома
Для мама: Деякі батьки перший раз приводять дитину до школи і вже впевнені, що їй там буде погано. На будь яке, навіть, суперкоректне зауваження дитині, - реакція батьків одна - мою дитину принизили, зламали, зганьбили тощо. Про яку співпрацю, партнерство може йти мова? Я була і в тій, і в іншій ролі. Під час будь-якого непорозуміння йшла до вчителя і питала, що ми можемо зробити, щоб ситуація змінилася на краще? Батьків і вчителів не повинна розділяти лінія фронту, ми не вороги, тому теж підтримую - за спілкування, але за спілкування рівноправне, без образ і стереотипів.
Коментувати
Cirius
Ліцей, урок фізкультури. Заходжу перевірити, скільки учнів присутні на першій парі. В приміщенні температура +10, учні сидять в футболках під холодними стінами, усі в шкарпетках, бо вчителька не хоче дихати пилюкою. Сама в куртці, шапці, на ногах кросівки. Побачила мою реакцію і відразу у напад. Подивіться, поприходили без кросівок, без форми. І тому Ви їх морозите, запитую, а зі своєю дитиною так чинили б? У відповідь-я на вас директору буду скаржитися, ви захищаєте учнів, замість підтримати мене. Хай мерзнуть діти і не буде пилу, головне, щоб кросовки були і форма. Чи можна таким чином мститися дітям, навіть, якщо вони з якихось причин і прийшли одягнені не по формі? Це що, казарма чи армія? Коли на педраді розповів про це усі мовчали, і директор також. Звичайно, це не означає, що вчителя потрібно бити, але якщо батько цього учня таке проходив не дивуймося його діям. Що посієш- те й пожнеш. Хтось проявив у свій час жорстокість, а вона бумерангом вдарила по іншому.Подумаймо над цим.
Віктор
Для Cirius: +
!!!
Для Cirius: Це є прояв садизму з боку вчителя і за таке потрібно звільняти з роботи.
Олена
Для sirius: Така нісенітниця-купи не держиться. То ви - вчитель? Прийшли перевіряти кількість учнів- то точно не техпрацівниця. То чому ж ви не одягли дітей, а почали бесіду з учителькою на уроці? Чому ви не доповіли директору чи відділу освіти про порушення температурного режиму? Що завадило вам відправити дітей додому? Температура 10градусів-це теж прояв агресії і помсти дітям зі сторони учителя? Та ви просто-чудо учитель.
Коментувати
111
Що тут дивного? Бондаренко з своїм чоловіком- головна батькососка України. НУШ - з тріском провалилася. Щоб відволікти увагу суспільства від недолугих реформ, розкрадання грошей - була найнята група батькососок, для якої не існує, ні моралі, ні правил, ні законів. ЇХНІМИ РУКАМИ ВЛАДА І МОН бореться з освітянами. Їхніми руками МОН викручує руки учителям. ЧОЛОВІК ЦІЄЇ ПАНІ, ЯКЩО,Я НЕ ПОМИЛЯЮСЬ - ВЧИТЕЛЬКИ ЗА ФАХОМ, - збоченець, підписуючись, то драматургом, то ще кимось пише такі речі на офіційному сайті МОН, які нормальна людина писати не буде. Постійні погрози з вуст батькососів, щодо сертифікації учителів, розпалювання ворожнечі між батьками і учителями. А МОН- радіє. Мета-досягнута. Хай батьки не думають про підручники, про програми, про те, що майже немає бюджетних місць у вишах. Батьки не задумуються, чого ж це МОН так розхвалює дистанційне навчання, чого воно закликає вступати у виші за кордон. Батьки не бачать, що іде розвал освіти. Їм головне-не їх діти, їм головне-принизити учителя, якого влада кинула на розтерзання юрбі.
Віктор
Для 111: чого ж ти, таке мерзенне, навіть не підписалось тут. Агресія з вух пере? Не дай боже ти в ОСВІТІ працюєш...
Коментувати
Сенатор
Випадок побиття батьком учня вчителя є результатом політики нашої держави. Вся її політика проводиться для того щоб показати нікчемність вчителя і його професії. Уявіть собі, що цей батько десь зустрів нашого "слугу народу" (депутата) і незнаючи хто перед ним з якоїсь причини його побив. Де б був той батько? Я думаю, без коментарів. Вчителя - можна, а депутата -ні. Хоча дехто з депутатів для держави приносить більше шкоди, ніж той вчитель, який насварився на учня. Якби держава була зацікавлена в освідченості нації, то вона не допускала б такого приниження вчителя щоб об нього витирали ноги. Вона б не допускала злиденності освіти. Вона б не допускала протистояння батьків і вчителів. Вона б не допускала появу статтей на сайті МОНу в яких прямо пишеться, що для досягнення успіху у житті освіта зовсім не потрібна. Той, хто керує знищенням країни може бути задоволений. Все йде за планом.
))
Для Сенатор: от халепа, виявляється то держава і влада змушує вчителя знущатися з учнів чи занижувати оцінки очікуючи на хабарі, ти диви
Сенатор
Для)): для вас це дивно, але я підтверджую, що да. У всьому цьому неподобстві винна влада і держава. Наведу приклад. Кілька років тому до мене підходить мій колишній випускник. Поговорили. А потім він говорить, що хотів би щоб його син, який навчається у 9 класі, поступив до нас в коледж на хорошу спеціальність на місце державного замовлення. Запитую, а як же він вчиться? Він скривився і говорить. що погано: 4, 5. Але це не проблема. Якщо потрібно, то оцінки будуть кращі. В липні випадково його зустрічаю. Розговорились. І я, між іншим, запитую його, чи не передумав він привозити свого сина в коледж. Він говорить, що ні. Я: - а оцінки? Він: - 7, 8, 9. Я: - як? Він: - пішов до директора і сказав щоб дав мені список матеріалів, які потрібні для ремонту школи. Я школу забезпечую матеріалами, а ви моєму синові організовуєте хороші оцінки. А тепер скажіть мені "))": хто винен в такому злиденному існуванні нашої школи, яка для того щоб зробити ремонт, повинна торгувати оцінками? Інопланетяни?
Коментувати
Олеся Сидор
Допис - зразок агресивного ставлення до вчителів, де знову ми в усьому винни, навіть в тому, що країну будують люди, яких ми колись "не виховали і не навчили". Хм...
Shadow
Та ніхто не говорить, що діти погані. Діти - це в майбутньому дорослі люди. Учитель повинен виконувати свої обов’язки. А батько, який перед всією школою побив людину, показав дітям приклад страшенно насилля? Він вчинив правильно? Який слід залишив в дитячих душах? Чи це не має значення?
Олеся Сидор
Для Shadow: Такий батько в очах багатьох дітей - "крутий". А ще після такого випадку, за логікою авторки допису, вчитель має довести, що сила нічого не вирішує, бо є, наприклад, закон і що люди мають поважати один одного.
Коментувати
))
i вчителі прийшли в коментарі розказати які жахливі у нас діти...і які вчителі святі мученики))
Воля
Ви, Олено, з сучасними дітьми працювали в простій школі, де всі підряд навчаються?
Левкович
нЕ МОЖЕ БУТИ СУСПІЛЬСТВО ДЕМОКРАТИЧНИМ, КОЛИ В ОДНИХ ЛИШЕ ПРАВА, А В ІНШИХ ВИКЛЮЧНО ОБОВ’ЯЗКИ.
Олеся
"Будують не поодинокі талановиті, здібні учні, а загальна маса – кого не довчили, не пояснили, не знайшли часу та нервів", - ви, пані авторко, серйозно?
Іван Бровкін
Для Олеся: а може, мати носила в утробі вже потворну. Може, фігуру берегла і не вживала необхідних продуктів під час вагітності, а може, батько був з пошкодженим геном, чи, мо, й в самої самиці алельних генів з алкольною інтоксикацією на весь період вагітності.
Коментувати