М. Косенко: в університет ідуть не за знаннями, а за магією

Зараз на передній план виходить не інформація, а увага викладача як найцінніший актив

М. Косенко: в університет ідуть не за знаннями, а за магією

Автор: Марина Косенко, менеджер зі зв'язків з громадськістю в Телесенс Академії, фахівець з комунікацій Харківського IT кластеру.

В университет идут не за знаниями, а за магией. Звучит фантастически? Вовсе нет.

Знания перестали быть чем-то сокровенным. Информацию можно достать почти из любой точки земного шарика. Ведущие мировые вузы выкладывают в сеть все больше бесплатных курсов. Вот берут, тратят на это время и ресурсы, а потом выкладывают и ничего не ждут взамен. Развиваются онлайн университеты, школы, курсы, кружки, да вообще все, что угодно.

Тем не менее, люди продолжают учиться «по классике» - аудитории, занятия, «домашки», контрольные. Даже в самый лютый мороз или жару они выходят из домов и ножками топают до заветной аудитории. Зачем? Потому что они идут за магией.

В наших реалиях на передний план выходит не информация, а внимание преподавателя. Именно человеческое внимание становится самым ценным активом. Причем, чем более профессионален человек, тем более ценится его внимание.

Зрительный контакт, атмосфера, индивидуальный подход, мгновенная обратная связь, голосовые акценты и интонация, виртуальный пинок за несделанную «домашку». Это то, что теряется при любой, даже самой технически качественной видеоконференции. Талантливый педагог или спикер может из самого скучного фактажа сделать увлекательную лекцию. Может объяснить материал ученику так, что тот больше никогда не совершит похожих ошибок. И, наконец, своим примером может показать, чего можно достичь в профессии.

Вот она, магия, действующая как на детей, так и на взрослых. Или, как сказала недавно моя коллега, - химия. К хорошему лектору студенты будут бежать даже в самую непогоду. Именно поэтому университеты, курсы, школы и кружки будут еще долго жить в привычном нам виде, а онлайн образование будет развиваться параллельно.

С появлением гаджетов люди по-прежнему ходят на живые концерты любимых музыкантов, посещают родственников и встречаются в баре с друзьями. Качественная видеосвязь доступна уже лет 15, но мы до сих пор не заменили ею живое общение. И вряд ли заменим. Потому что эта магия присутствует при живом личном контакте. И как показывают наблюдения, в судьбе большинства успешных людей важную роль играли их наставники.

Оригінал

Освіта.ua
09.01.2019

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр Миколайович
Якщо до університету йдуть не заради опанування професії, а розважатися, то не варто на такий похід витрачати час!
Володимир
То так!.
qwerty_qwert
За чим тільки в той університет не ходять... ;) Ваш коментар занадто короткий. Текст має бути не менш ніж 100 знаків.
викладачка
Магія можлива, але реалії інші. Викладачів англійської зараз у вузах дуже бракує або взагалі нема. Мені в одну групу, при нормі 36 чол., записали три групи, під 50 чол. різних спеціальностей. Саме сміше вони майже всі ходять і ще смішніше ми всі не влазимо в одну аудиторію, заходять на пару по черзі, групами. Керівництво знає, але там байдуже, головне - струсити з контрактників гроші. Студенти жаліються, за що проплатили гроші, ставлення до них як до стада, так і є, це українська система. Вчимося як в Африці. У нас викладачі втікають посеред року, страхіття таке робиться у вузах. На сьогодні це вже не вузи, а феодальні наділи, викладачі - наймити, батраки або раби, мовчазні, затуркані, налякані, принижені, але раби. Тому, я теж плюнула на все, планую переїжджати до Польщі, у цій країні робити нема чого.
Фізик- лірик
Для викладачка: Це виття ,вибачте,якогось середньовічного створіння! Певно, Чупакабри із інязу?? Та нині після Майдану нарід такий наглий, порве за своє любий авторитет. Правда в одному- в бідності патологічній університетів. Воплі на сайті про феодалізм, знущання, пригнічення педагогів == добре продумана акція для наступних чисток,як зробили в Турції... Після виборів готують розправу над внз, їх радикальне скорочення, а для цього треба все очорнювати. Щось не те, друзі!
викладачка
Для Фізик- лірик: Чупакабри, може, у вашому вузі викладають і це саме про вас, я не з інязу, не вию і не нию, а втікаю подалі з цієї країни, мені вже набридло. Я можу і в Польщі за фахом викладати, що збираюсь робити, тільки у тридцять разів більше в середньому на місяць. Українські вузи дійсно требі скорочувати і об’єднувати, а фахівцям гідно платити. У нашому вузі лише два викладачі англійської мови, всі втікли, бо за 3-4,5 тис. бажаючих викладати нема, касирки у супермаркетах заробляють у два рази більше. Залишиться одна бабця, їй за 70 р., більше фахівців з мови нема, от так фізик-лірик, c’est la vie (таке життя).
майдан програв
Для Фізик- лірик: вузи дійсно патологічно бідні, але НАБУ та генеральній прокуратурі треба вже давно взятися за кожного ректора та його бригаду проректорів, перевірити на хатинки, квартири, здані в оренди різним фірмочкам вузівські площі, список можна продовжувати. Вузи на сьогодні - саме феодальні наділи, що керуються ректорськими бандитськими угрупуваннями та псевдо науковцями.
Коментувати
гірка правда
Яка магія... Студентів зараз не загониш пари зовсім. Починають прогулювати з 3-го курсу, на 5-му вже взагалі не ходять. Керівництво приказує мовчати і виставляти худу трійку інакше - "залишимося без роботи". І так по всім вузам, викладач пикнути не може, інакше не продовжать контракт. На лекцію приходять максимум 5 студентів, хто гуляє, хто працює, вказівка зверху - закрити очі і мовчати. Випускаємо в основному одних дебілів за державні кошти, да і за контрактом теж. Проплатять за сесію в деканаті оптом, викладача ставлять перед фактом, якщо не прогнешся під цю систему, звільнять - от і вся магія.