Наталія Чуприна: що ж робити, навчати чи виховувати?!

Наші больові точки - зв’язок виховання і навчання та спільна відповідальность за майбутнє дітей і держави

Наталія Чуприна: що ж робити, навчати чи виховувати?!

Автор: Наталя Чуприна, консультант з питань освіти.

Що ж робити, навчати чи виховувати?!

Для цього варто усвідомити, що понад 70 років ми жили в системі, у якій формувалась «новая общность - советский народ».

І в цій системі нам сказали, і в нас системно, методично вкладалось - ти працюй на державу, а вона виховає і навчить «своїх» дітей… під свої запити.

І в яслі дитину з 2-3 місяців. А потім в школу, яка знає, як виховувати і навчати «своїх громадян». І шлях успіху, який єдиний і підконтрольний. І школа, як друга закрита система після в’язниці, у якій «від дзвоника до дзвоника», і за кимось встановленим розкладом та розпорядком.

Десь тут ховаються наші больові точки. І тут не про стрімкий ріст інформаційного етапу розвитку суспільства. Тут про зв’язки виховання і навчання, наш свідомий/підсвідомий досвід та спільну відповідальність за майбутнє дітей і держави, за «контроль», який держава не здатна відпустити, роль вчителя та відповідальність батьків, яку готові/не готові і хочуть/не хочуть брати, бо чи усвідомлюють/не усвідомлюють потребу/необхідність.

Якось так ....думки у пошуку балансу і того, що на нього впливає.

Оригінал

Освіта.ua
26.12.2018

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Вчитель має давати знання, показувати шлях до них. А що можна дати коли заходиш у елас , а з 30 учнів тебе слухає тільки 3. Змилуйтеся над цими вчителями, підіть у класи, подивіться що діти виробляють на уроках. Хамство зашкалює! Вони знають, що за це нічого не буде. Вчителі від цього перетворюються на ЗВІРІВ! Повірте, 90% вчителів ненавидить цих дітей. У нас велика школа і великий колектив - усіх треба перевіряти у психіатра. Понижуйте рівень агресії!!!!
Cirius
контроль,який держава не здатна відпустити....Ви тут п.Наталю щось не договорюєте. Держава- це не абстракція, це конкретні чиновники, які здійснюють політику ВР і Уряду у сфері освіти. При цьому вони керуються поглядами експертів, нашої славетної АПНУ і своїми власними відчуттями. І звичайно на цю політику впливають батьки, стан моралі у суспільстві і все решта, про що Ви сказали. Тому і бродить так довго освітянське"тісто", бо дуже вже багато у нього намішано, як системою так і нами самими.