Іван Осадчий: про руйнацію першооснов педагогіки

Безглуздо коментувати і вносити пропозиції без зміни недолугої матриці проекту, це не лікується терапевтично

Іван Осадчий: про руйнацію першооснов педагогіки

Автор: Іван Осадчий, вчитель фізики і математики, доктор педагогічних наук.

Ознайомився з проектом Програми незалежного тестування вчителів початкових класів закладів ЗСО.

Сумно, панове!

Підняли небожителі ясні очі на стелю — і прийняли політичне рішення включити до переліку фахових (!) знань і умінь вчителів початкових класів знання і вміння ... з чинних навчальних програм базової середньої освіти! Виконавці втілили доручення без докорів сумління!

Не туди дивитесь, панове! Подивіться в очі вчительки 1 класу в кінці робочого дня, запитайте у неї про те, що є найважливішим для неї сьогодні, для її учнів і для України в найближчі 3 роки, адже сертифікат дійсний саме упродовж такого періоду!

Не кажу — проведіть дослідження, бо знаю, що немає волі робити науковоємкі реформи в освіті, наука багатьох нервує.

Немає чого коментувати, безглуздо вносити пропозиції без зміни недолугої матриці проекту. Це не лікується терапевтично.

Це руйнація першооснов педагогіки і як науки, і як практики. Це дезорієнтує, демотивує, відволікає увагу від реальних проблем, каналізує продуктивні сили і суспільні кошти.

Сумно, панове!

Оригінал

Освіта.ua
23.12.2018

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Отто
Державі потрібна неосвічена (освітня реформа), хвора (медична реформа), залякана (поліцейська реформа) нація!!!
Правдоруб
Лілька гриневич втілює в життя накази свого господаря - сороса, по знищенню укранської освіти і науки. На думку соросів та їхніх холуїв, українські чоловіки мусять працювати чорноробами, а жінки - проститутками. І не більше! Подивіться на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат" і все вам стане ясно.
Сонцев
Причина Всеукраїнського освітянського шоку - в захопленні влади в Мон керованої ззовні групи людей . Все це йде через гранти , підкуп,створення наукоподібного шелесту, посилання на досвід Заходу. Вони вважають себе снобами , людьми вищого ґатунку . Мають підтримку в ЗМІ, захист влади, думають про свою користь.Ім це втюхали в голову. Звідси- повна єресь і шизофренічні реформи: у всіх галузях. Громадськість , виші бояться сказати правду, їх лякає їх прозахідність, підтримка посольств і т. І. Все це приводить до розвалу і біди.... На жаль Апн і НАну також бояться зв’язуватись з ціє групою. Але скільки вірьовочка не в’ється , а кінець буде і ми підемо своїм шляхом.
Ярик
Для Сонцев: согласен. Ето трагедия. Убивают конкурента через расстрел обрахованих . Пори сет ли єто министр?
Коментувати
Боевая Панда
Кто не понимает зачем ЗНО для учителей - пусть почитает, и увидит насколько они безграмотные - тут и " жевемо" и "америка" - по-моему все очевидно!
)))))))))
Боевая Панда, понабирали неучей в университеты, а теперь вопят: "Оооооой, безграмотные.Оооой, спасите, помогите." Скоро эти НЕУЧИ лечить и оперировать станут.Это похлеще / помощников чиновничества
Катерина
Для Боевая Панда: Так, дійсно я помилково написала, бо поспішала. Алe звeрніть увагу на пeршe рeчeння, там написано правильно—живeмо, Амeрика.
Ну и ЗРЯ,
Катерина, Вы обращаете внимание на собственную поспешность. НЕ лучше ли НАПОМНИТЬ читающим, КАК они тут вопели о том, что "главное - суть. А грамотность - она вообще в инете, и не только, не нужна". Вот пусть и читають - СУТЬ. А грамотности незачем ТЕПЕРЬ, после того, как самостоятельно призвали всех к ОТСУТСТВИЮ ейную, ожидать от тех, кто пишет.
Коментувати
Олеся Валеріївна
Ш. пане Осадчий, чи можете ви допомогти підготуватися до ЗНО. Якщо так, то де можна з вами зустрітися і скільки коштуватимуть заняття з вами.
ось так!
Шановні вчителі, щоб не переживатити про ЗНО ви повинні працювати над собою, отримувати нові знання, займатися фізкультурою і не забувати про вітаміни!
Дарина
Вчителі обов"язково повинні здати іспит з англійської, бо ми ідемо в Європу!
Синок
Для Дарина: тоді й німецьку, французьку, іспанську...
Катерина
Для Дарина: Дарино, а ми що—в Америці живeмо? Ми жeвeмо в Украіні—то тоді іспит повинні здавати нe з англійськоі, а з украінськоі. Нeхай амeриканці тeж вчать украінську мову в Амeриці і складають іспит, якщо хочуть, щоби ми складали англійську. А то якось нe рівно цe виходить. Да і навіщо украінцям англійська, якщо більшість нe збирається виізджати до амeрики. Нeхай вчать ті англійську, кому вона будe дужe потрібно, а нe всі підряд мають іі знати.
Правдоруб
А ще іврит, щоб краще розуміти своїх хазяїв: вальцманів, гройсманів, рабіновічей, фірташів, пінчуків, фельдманів, кернесів і т.д.
Коментувати
Заприємне
Цілком згідна з паном Осадчим. І також думаю, ці обговорення потрібно писати на ел.адресу вказані в докум.проекту , поки триває обговорення
Родион
В школі 3 паралельних початкових класи і 3 вчительки. Чомусь всі батьки правдами і неправдами хочуть віддати дітей лише до однієї. І тільки не до третьої, хоча вона сама титулована. Ви впевнені, що сертифікація розставить всіх на свої місця? Я - ні. Корупційний базар дипломів, звань, нагород, посад ніхто не відміняв. Що там говорити про якісь там сертифікати.
возможность заработать
репетиторством ликвидируется разумностью иных чиновников. Позволение зарабатывать репетиторством и ЗНО для учителей начальной школы НЕсовместимо. Это притянуто ЗА уши. Люди, окончившие среднюю школу вполне способны написать любое ЗНО для учителей НАЧАЛЬНОЙ школы. Осадчий прав ЗДЕСЬ. И от себя. Вместо того, чтобы в начальную школу шли работать те, кто умеет быстро думать и много помнить, понабирали двоечников советских, выдали им дипломы, а теперь орут, что ЗНО надо провести. ЗАКРОЙТЕ педуниверы и проводите ЗНО. Вот ведь узкопрофильные...
Анжела Меркель
А кто смотрел в глаза детям перед ЗНО, когда они от переживаний сознание теряют?Света белого не видят с 10 класса? Почему все молчали? А потому, что появилась прекрасная возможность подзаработать на репетиторстве! Здайте ЗНО и не позортесь!
Vlad
Для Анжела Меркель: А що Ви пропонуєте замість ЗНО? Є два варіанти: 1 - у ВНЗ приймати абсолютно усіх бажаючих, без ЗНО, вступних іспитів, незалежно від серднього балу атестатата; 2 - повернути у ВНЗ вступні іспити. У другому випадку діти переживати не будуть перед іспитами? Чи будуть переживати ті, батьки яких не в змозі заплатити потрібній людині? А для того, щоб діти не втрачали свідомість перед ЗНО, треба в школі учневі ПРАЦЮВАТИ, отримувати знання, а не оцінки.
Зиза
А ще укреплять организм витаминами и спортом!
Меркельша
Для Vlad: Я предлагаю чтобы учителя молча сдали ЗНО, т.к. они ни чем не лучше и не хуже детей. Речь о вступительной кампании не идет
Коментувати
світнескажеякдурне
Як можна навчати першокласників, не вміючи розв’язуваи лінійні нерівності, не виконуючи тотожних перетворень раціональних виразів, не знаючи імен всіх гетьманів, ходу історичних подій 17 ст і т.д.? Тоді, за логікою, ВСІ чиновники МОН на чолі з пані Гріневич повинні пройти сертифікацію, де будуть питання вузівських, та ні, рівня аспірантур програм з математики, хімії, літератури, історії, геграфії. А чому,ні? керують же вони людьми, які це знають. Повинні бути на рівні.
2 2=4
Для світнескажеякдурне: Учителя начальных классов хотят всю жизнь считать до 100, а тут, блин, до 200 заставляют!
Артемко
А тобi заздрiсно? Вони ще й влiтку байдикують.
Коментувати
Дмитрий
Язык кривой и логика такая . Украинская мова , сделана как литературный язык , для выведения породы с дикцией , при переходе на латиницу люди в течении года без акцента начинают разговаривать . А у нас юридический беспредел из этого сделали .
Владимир Белый
Криза якості освіти є очевидним фактом і лишатися на позиціях його ПРЯМОГО ігнорування з боку влади було б якось некомільфо, але задіяти дійсно ефективні цільові рішення у влади ні бажання, ні сміливості, але не має і вміння видавати симулякри постправди за правду. Останнє - це вже добре, бо надає надію на справжні реформи.
Володимир
Для Владимир Белый: А тепер простими словами поясни, що ти хотів сказати своїми некомільфо та симулякрами.
Чорний Херсонець
Це ще один вражений вірусом грантоідства: портфоліо , хермулякр...
Коментувати
Witalina
п.Осадчий, ДЯКУЮ Вам, за Вашу позицію!!! Про МОН хочеться сказати,що вони далекі від реальної школи, ВІДІРВАНІ від дійсності !!! А дійсність така;Приходять сільські діти в 1клас ,80% НЕ ЗНАЮТЬ букв, 70% мають проблеми з мовленням,не вимовляють не 1-2 звуки ,5-6, НЕ вміють тримати в руках ножниці, олівці, до того ж мають по-середні розумові здібності і вдома привикли до крику і мату! А тепер прочитайте вимоги, що діти повинні вміти на кінець1 класу,перегляньте зміст підручників "Я досліджую світ, Мистецтво, І як їх навчити граючись,без дом.завдань????Це,дійсно, руйнація практики і педагогічної науки А так звана сертифікація на цьому етапі - просто розбазарювання державних коштів!!! НЕ на ЧАСІ, панове!!!
Інженер
Осадчий правий, хоч і коротко сказав- мон діє за принципом : ціль ніщо , головне діяти.... Все що роблять братки - грантоіди із школою- це задоволення їхніх мавпячих амбіцій. З лизати все бездумно із Заходу.... Учитель початкових класів- це мати дитяча. Дітей треба зберегти здоровими , привчити вчитися до важкої , але потрібної праці- навчання! Не веселитись і гуляти.А тестувати за середню школу тупо- що це дасть?
Маргарита
Для Інженер: Оце Ви настільки правильно написали - "злизати бездумно із Заходу". Жаль, що дійсно бездумно, і злизують саме те, що на заході вже відійшло в минуле або провалилося.
Коментувати
cos
Взагалі нe розумію, кому потрібні ці поняття з пeдагогіки. Знає чи нe знає людина поняття, від цього нe залeжить, яким будe вчитeль. Головнe вміти викладати своі дисципліни, знати мeтодику викладання своіх дисциплін. Тeсти робляться з мeтою закриття шкіл, а друга причина— щоби мeтодисти побільшe знущалися над вчитeлями. Цe ганeбнe явищe, якe нeобхідно відмінити. МОН скоро дограється, що в школи ніхто нe захочe йти працювати взагалі, і нe будe кого тeстувати. Заради цього всe роблять, щоб знищити школи та знищити украінську освіту. Ганьба!
Даринка
Для cos: все одно прийдуть у школу.
Лариса Снєгова
Наразі всі тільки тікають(
Яхве
Же тiкають? Покажи!
Коментувати