Олеся Калинич: лист Святого Миколая вчителям

У вас гаряча пора контрольних, семестрового оцінювання, педрад, але знайдіть час прочитати цього листа

Олеся Калинич: лист Святого Миколая вчителям

Автор: Олеся Калинич, вчитель, Хустська гімназія-інтернат.

Увечері 18 грудня Святий Миколай востаннє переглянув листи, чи, бува, не забув комусь подарунки, і раптом зауважив, що не читав жодного від учителів. «Невже їм нічого не треба, цим українським учителям? Дивно... сам напишу», - подумав Чудотворець і взявся за роботу...

Дорогі вчителі!

Я знаю, що у вас гаряча пора (пора контрольних, семестрового оцінювання, педрад, нарад), але знайдіть час прочитати цього невеличкого листа.

Так от, ви нічого не просите, тому сам поміркую, що б подарувати напередодні свят.

Отже, набір ручок, олівців і зошитів (віддасте дітям, які часто речі забувають удома)... Може, якісь методичні новинки? Але ж вони зараз у вільному доступі в інтернеті. Флешки вже теж не варіант - у хмарах усі... Може, нову сумочку чи чобітки? Але ж вам не вгодиш ... Парти чи інтерактивні дошки? Так про них директори шкіл просили... Може, підвищення зарплати? О, а це вже вам міністр пообіцяла...

Дорогі вчителі! Насправді, ви не потребуєте речей, тому кожному з вас дарую найважливіше:

  • здорові нерви (якщо потрібні заспокійливі, напишіть окремо;
  • спокою й затишку (каву, чай... чи щось міцніше додайте самі);
  • терпіння, сил та мужності пробачати - невивчені уроки, непрочитані твори, нерозв'язані задачі й забуті формули;
  • наснаги давати другий, третій шанс - перескласти тему, принести загублений зошит...;
  • уважності - до дітей, до рідних і далеких, а особливо - до заповнення класних журналів;
  • пам'ятати, що інколи треба бути не справедливим, а добрим (подумайте про це під час семестрового оцінювання;
  • і найважливіше: на канікулах намагайтеся стати людьми, принаймні спробуйте хоч трохи не бути вчителями.

Р. S. Приємного вечора, колеги! Нехай уранці під подушкою (чи на підвіконні, чи в чобітках) вас чекає якась приємність, а найдорожчі подарунки не сидять на підвіконні - вони обіймають вас!

Оригінал

Освіта.ua
18.12.2018

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Ото вже Микола чудотворно-дотепний!.
Тетяна
Це коментар пані ОЛЕСІ? Дивно, адже такі вітання, слово в слово, давно гуляють інтернетом, ще з 2017 року. ЦЕ ПЛАГІАТ, ПАНІ!!! http://krokdoznan.blogspot.com/2017/12/18.html Прочитайте, хто автор, подивіться дату. Як не соромно, Олесю?
Інна
Для Тетяна: Вона й написала його ще в 2017 році. Перш ніж звинувачувати, зберіть інформацію. Бажаю вам стати добрішою.
Коментувати
лариса
А мені лист сподобався!Дякую, Олесю!Все точно про мене та моїх колег! Терпіння дійсно іноді не вистачає, про доброту теж не треба забувати.
колега ділилась:
"Напередодні Дня Народження чоловік запитує у неї:"Ти людей теж запросила, чи лише вчителів?".Ото вже років 15 ніхто не забув його крутого запитання. БАчу, мої коментарі й до пані Калинич дійшли. Круто. А тепер порахувати варто - СКІЛЬКИ часу минає між тим, коли думку викладено на суспільний огляд і тим, коли вона зачепилась хоч у когось в голові. ПОрахували? Принаймі у мене менше 10 років ніколи не виходило. У когось менше? А тепер порахувати - СКІЛЬКИ часу потребує зміна суспільної думки БЕЗ масованого маніпулювання засобами ЗМІ. Відповідно прослідкуйте - скільки часу минає від оприлюднення думки до її опанування ЗА допомогою масованого впливу ЗМІ.Щоби не забути. ЩО легше-масоване використання НЕнормативної лексики, починаючі від вчительства-"літератури" і закінчуючі немовлятами, чи масоване використання літературноїУКРАЇНСЬКОЇ(як тебе там, тобі інформація для роздумів,...) мови???
Ганна
Дякую за пораду на канікулах стати людиною, а не вчителем. Тим паче від заслуженого вчителя, талановитої людини. Ви, коли щось хочете донести до людей, то хоч трохи фільтруйте те, що пишете.
Сергей Лимонов
Для Ганна: Дякую за пораду на канікулах стати людиною, а не вчителем. А що не так ? По перше це гумор навпіл з гіркою іронією- а ,по друге , Ви справді вважаєте що вчителі повжні люди при одинаковій зарплатні з техперсоналом ????
Коментувати
Местный
Читал-читал и были некоторые нехорошие и подозрительные мысли об авторе и её посыле. Дочитал до: "Дорогі вчителі! Насправді, ви не потребуєте речей" и понял, что этот человек - рупор так называемых "реформаторов" от власти.
Світлана
Для Местный: Дарма ви так категорично... Якщо Ви не знаєте, автор цього листа - заслужений учитель України, талановита людина, по-справжньому сучасний учитель. Нащо ж шукати у всьому "рупорів влади", нам їх на кожному білборді вистачає, хоч у свято абстрагуймось від цього.
Коник-стрибунець
Для Свiтлана: а що? заслуженi це совiсть нацii?
Коментувати