Osvita.ua Блоги Ю. Безвершенко: як зробити розподіл коштів прозорим
Ю. Безвершенко: як зробити розподіл коштів прозорим

Чи буде цей мільярд роздаватись в ручному режимі «кому треба», чи з нього буде толк для України?

Ю. Безвершенко: як зробити розподіл коштів прозорим

Автор: Юлія Безвершенко, старший викладач, Національний університет "Києво-Могилянська академія".

«Будуть через абсолютно прозору модель виділені гранти», - сказав президент («Українська правда»).

Оскільки 1 млрд грн Фонду з підтримки освітніх та наукових програм для молоді кошти уряд і Верховна рада виділили, маємо тепер задачу №2.

(Задача №1: не забути, як у 2018 році доопрацьовувався і ухвалювався бюджет, у якому місці ми як суспільство є, яким є наш вплив на політиків, рівень політичної культури, те, що є наразі допустимим. Не забути - значить, робити все можливе, щоб таке не повторювалось. Але це задача не на рік і не на два, на жаль.)

Так от. Задача: зробити так, щоб ці кошти розподілялися прозоро, на основі незалежної (у тому числі, міжнародної) експертизи, щоб їх отримали кращі. Це ж мільярд наших з вами податків. Кинутий, як кісточка, на освіту молоді та молодих вчених. Це ж - потенційно - чергова історія нашої з вами поразки у побудові інституцій нового типу. На бюджетні кошти. В умовах дуже обмежених ресурсів в часи війни та крадіїв великих масштабів. Це кошти, які - якщо вже говорити про науку - не потрапили до Національного фонду досліджень, який (впевнена!) стане науковим фондом світового рівня.

Від кого сьогодні залежить, буде цей мільярд роздаватись в ручному режимі «кому треба» чи з нього буде толк для цільової групи, для України? На даному етапі - від Міністерства освіти і науки України. Адже саме МОН має виконати доручення Президента уряду - і підготувати проект Положення про фонд.

Тож сьогодні саме на міністрі Лілії Гриневич, профільних заступниках міністра та профільних директоратах МОН лежить відповідальність за якість проекту Положення про Фонд з підтримки освітніх та наукових програм для молоді.

Підготувати якісний документ за відведений місяць - це виклик. Але він має бути якісним. До 1.12 ще є вдосталь часу, щоб зробити процес створення проекту Положення про фонд публічним. І це дійсно важливо.

Тоді, можливо, з цього всього буде толк.

Оригінал

Освіта.ua
26.11.2018

Популярні блоги
О. Істер: про обов’язкове ЗНО з математики у 2021 році Рішення викликало неоднозначну реакцію суспільства, проте мало хто з тих, що «проти», наводить аргументи
О. Журавльова: вчитель «на заміні» - як це буває в Канаді? Ефективність таких замін хіба що в тому, щоб діти не гонили по школі і нічого собі не зробили
Ольга Халепа: про учительські «аналізи» після ЗНО Чого ж ми всіх учнів у виші пхаємо, а от «аналізи» за цю хворобу знову здають звичайні українські вчителі…
І. Лікарчук: ЗНО стає гальмом у розвитку освітньої системи Якщо в найближчі 1-2 роки не будуть вжиті заходи щодо реформування ЗНО, воно стане справжнім гальмом
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року №710 «Про ефективне використання державних коштів» постанова від 1 березня 2014 року №65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» – втратила чинність. Але, по суті, у фінансово-економічній сфері освіти все залишилося, як і було раніше. Про ефективність використання коштів звітувати не прийнято.
Standart
Де вони , такі очманілі, беруться в КМА? Ні риба ні м`ясо , а воно вже міністра вчить... Нині Маркарову призначили на Мінфін - випускницю Кма ,потім в США потерла штанці... Доб’є країну !! Бо могилянці нині- це не державники, а заморські агенти! Прикро і боляче!!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!