Osvita.ua Блоги Н. Слободянюк: про збір довідок у закладах освіти
Н. Слободянюк: про збір довідок у закладах освіти

Коли наступить автономія і вчителі будуть займатись освітою дітей, а не збором різноманітних довідок?

Н. Слободянюк: про збір довідок у закладах освіти

Автор: Наталія Слободянюк, ГО Демократичний Альянс Жінок.

У Житомирі відбувається підписання договорів між містом та ОТГ, прилеглими до Житомира, щодо компенсації місту коштів за навчання дітей, які проживають в громадах, а навчаються в місті.

У влади міста з'явилась потреба порахувати кількість вихованців та учнів, зареєстрованих в місті Житомирі.

Виконати завдання вирішили наступним звичним способом: зобов'язати батьків вихованців та учнів принести до закладів освіти довідки про реєстрацію місця проживання дитини. Це призвело до виникнення великих черг в Управлінні ведення реєстру територіальної громади Житомирської міської ради, а разом з цим і до широкої дискусії серед громадськості щодо законності вимоги надати довідку до закладу освіти.

Дійсно, збір довідок про реєстрацію місця проживання дитини у закладах освіти є ініціативою місцевої влади, яка суперечить ст. 18 закону Про загальну середню освіту, п. 1 розділу ІІ Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого Наказом МОН від 16.04.2018 р. № 367, та Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, затвердженого постановою КМУ від 13.09.2017 р. № 684.

Батьків обурила вимога з боку влади надати до закладів інформацію, яка є такою, що надається тільки за бажанням.

Але я хочу звернути вашу увагу на ще один важливий аспект: хто безпосередньо займається збором довідок? Так, педагоги. Під час освітнього процесу.

Ми тепер багато говоримо про автономію закладів освіти (ст. 23 закону Про освіту). Більше того, в Порядку ведення обліку дітей прямим текстом написано, що «залучення працівників закладів освіти до організації та ведення обліку дітей дошкільного та шкільного віку забороняється».

Але кожен раз, коли треба провести якусь роботу «з населенням», влада розглядає заклади освіти, педагогів як тих, хто завжди на підхваті та безоплатно виконає команди згори.

P.S. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до закладу освіти (зразок), яку батьки можуть відправити електронною поштою закладу (і паперову копію класному керівнику) для пояснення причин неподання довідки про реєстрацію місця проживання дитини:

Оскільки законом «Про загальну середню освіту» (п. п. 1-3 ст. 18) та Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим Наказом МОН від 16.04.2018 р. № 367, (п. 1 розділу ІІ) передача документу, що підтверджує місце проживання дитини, передбачена у разі наявності та за бажанням одного з батьків, а відповідно до Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, затвердженого постановою КМУ від 13.09.2017 р. № 684, (п. 7) залучення працівників закладів освіти до організації та ведення обліку дітей дошкільного та шкільного віку забороняється, наша сім’я не буде передавати до школи довідку про реєстрацію місця проживання дитини ____________ , учня(ениці) _____ класу.

Пропоную також звільнити шановних педагогів від обов’язку збирати такі довідки з учнів.

Освіта.ua
06.11.2018

Популярні блоги
В. Співаковський: домашні завдання ще є? Не скасували? «Відчуття часу» дозволить дитині у дорослому житті нікуди не спізнюватися і все робити вчасно
Олена Князева: чому вчителі йдуть зі школи? Школа перестала бути не тільки місцем радості Дитинства, а й місцем професійної реалізації вчителя
В. Громовий: щодо скандалу з шампанським у День учителя Роль жертви, яка виправдовується, - це найгірше, що може обрати для себе директор школи чи вчитель
Олена Шаповалова: що дають нам студенти-іноземці Навчання іноземців протягом року принесе Україні суму, яка співставна з трьома бюджетами Житомира
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
З якого дива ОТГ повинні платити Житомиру, за "своїх" дітей, котрі навчаються у його закладах? Батьки працюють у Житомирі - податки йдуть у міський бюджет, діти зараховані до шкіл Житомира - освітня субвенція на них виділяється також. А інститут прописки як такий взагалі не є визначальним фактором. Згідно законодавства батьки мають право самі обирати будь-який заклад для навчання своєї дитини. Ой щось "намудрувала" Житомирська рада)))) Невже хтось "купиться" на таку провокацію?! Робимо гроші з повітря? А Житомир теж буде платити тим населеним одиницям (наприклад, Києву), де навчаються "його" діти?
Цирк продолжается
Для Ольга: Нет,Ольга, не " намудрувала". Я живу не в Житомире,но у нас тоже " створена ОТГ". Так вот, дети из ОТГ-это дети как бы " из другого государства". А придумали весь этот бред" считать,кто чёрный,а кто белый" люди не из рад,а повыше. Наблюдаем,до чего доведёт этот " цирк". Кстати,в нашей ОТГ вообще не знают о постановлениях Кабмина, и по-прежнему в этом году " вытребовали" со школ списки детей по микрорайону,несмотря на объяснения(!!!! кто кому это объяснять должен) со стороны администраций школ.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!