Дзвінка Торохтушко: погані вчителі потрапляють до пекла

Вчителі, не ламайте дітей... Життя іде по спіралі, і до вас повернуться «безпроблемні» учні, тоді не нарікайте

Дзвінка Торохтушко: погані вчителі потрапляють до пекла

Автор: Дзвінка Торохтушко, письменниця.

Імбирне печиво або погані вчителі потрапляють до пекла

Я завжди намагаюся все зрозуміти і приміряю ситуацію до себе. Десь так: а якби це трапилось зі мною... І проводжу паралелі. З висоти чи з глибини власного досвіду - не так важливо. Важливо засвоєний урок і виконане по життю домашнє завдання.

Цьогоріч не змогла вчасно привітати моїх вчителів. Але ж знаю, що для них мої дзвінки - то лише відлуння привітання і розмови. Сама розмова - це отак: за суничною гербатою із хрустким зацукрованим печивом, у якому всі інгредієнти вірно пораховані десятковими дробами з математичною педантичністю. А сам рецепт записаний, згідно вимог правопису, у стовпчик і бездоганним почерком, із зазначенням температурного режиму духовки за Цельсієм у старому зошиті з коричневою палітуркою.

А печиво - імбирне, тому що, згідно календаря і підручника «Природознавство» надворі - жовтень, про що нагадує не лише опале листя, а й підручник ОБЖ....

Та гербата з імбирним печивом - то не лише розмова. Це - історія. Минула і теперішня. І тривоги за історію майбутню.

А ще розповіді про світову географію моїми очима. І перегортання сторінок у книжках: «А що ти тут написала?» І практичне заняття на тему «Ану, чого ми тебе навчили? Згодилось?» І зауваження: «З тими комп`ютерами у тебе курколап`ячий почерк!»

Мої вчителі. Вони не вміщались і не вписувались у свою епоху. Вони завжди були вищими, людянішими, щирішими і відповідальнішими. Вони вміли жити, любити, заохочувати, прощати, підтримувати. Вони стільки всього знали і вміли...

- Яка особистість? Це дитина! Розбалувана дитина...

Це я почула відповідь у школі на моє питання з приводу терміну «дебіли» і реплік: «ходять тут всякі», «що ти в цій школі робиш», «погані вівці стадо псують».

Не висуватись. Сидіти тихо і там, де вказано. Ініціатива має бути дозованою і одобреною. Твоя думка нікого не цікавить.

Ні, в моїй школі теж такі вчителі були. Але ми згадуємо про них, лише коли гортаємо випускний альбом. Може, хтось із них ще живе досі. І так само нервує і кричить, як і в школі це робив. Або й глобальніше. Наприклад так: «Аааа!!! Всі вікна в державі вибиті! То син Порошенка! Негайно батька в кабінет директора!» Або: «Йой! Реформи гальмують трієчники! Гройсман прогуляв математику! Двійка Кабміну за погану поведінку». Чи отак: «Верховна Рада - хулігани, неуки, злодії! Пенсія маленька! Аааа!!! Переобрати на другий термін!» Чи, Боронь Боже, отак: «Аааа!!! Колись добре було! Союз! Росія! Ніхто ні про що не думав!»

І переобирають же! І не задумуються, що всі вершителі їхніх вчительських доль - то їхні ж учні. Всі казнокради, корупціонери, злочинці і паскуди - це їхні учні.

Дехто ще й пишається: «Я вчив оцього пана Афериста математики!», або: «Цього пана Негідника з МОЗ я вчив хімії!», чи «Оцю пані Падлюку з МЗС я вивчила інглишу!» чи ото ще таке: «Оце Простигосподи, яке очолює наше Чортяче Відьомство, я вчив Християнської етики!»

Я про що? А про те, що чого навчили, дорогі вчителі, те і маєте. Не забудьте переобрати на другий-третій-пожиттєвий термін. І не жалійтесь. Бо всяка праця оплачується не лише в еквіваленті гривні. А ваші неуки, яких ви ж і навчили спільно з батьками-дідами озиратись в минуле і на Росію, відповідно добиватимуть вас. Не дай Боже, щоб рублем...

Мої вчителі інші. Були і є. Вони вчили дивитись у майбутнє. Вони бачили особистість у кожному. І виховували особистостей, а не стадо.

Про вчителів я можу писати довго. Часу обмаль. Роботи багато. Про майбутнє подбати треба. І додому поїхати теж. Мене там чекає імбирне печиво в цукрі і сунична гербата.

А сучасна школа... Вона не сучасна. Це школа, яка намагається йти в ногу з часом. Але багаж старої педагогіки і новітнє небажання змін змушують її плентатись у хвості науки.

Я розумію вчителів. Вони так само дезорієнтовані як і учні, і батьки. Ми живемо в одній країні. Надто багато часу нами трясе політично, соціально, ментально. І всім хочеться спокою на роботі. А так не буває. У водіїв ламаються авта, у програмістів комп`ютери, у сантехніків прориває труби і крани, у будівельників бетон кришиться, у продавців ламаються ваги.

Що я хочу сказати? Таке щось...

Вчителі, не ламайте дітей... Це найгірше. Це - катастрофа. Може, ви і не затуркаєте Ньоютона, не зацькуєте Галілея, не засмієте Петрарку, не вб`єте Бетховена, не знищите Авіценну...Може...

Але життя іде по спіралі. І десь, на якомусь її витку, до вас повернуться учні, чиї батьки носили вам цукерки і конверти та, мило посміхаючись, улесливо випрошували своїм чадам оцінки в табелях. Адже їхні чада безпроблемні: не задають незручних питань, не прогулюють уроки, сидять тихо і мовчать на хамство.

Тоді не нарікайте на пенсію, соціальну незахищеність, недоступну медицину. Як і на те, що про вас забувають і на вас забивають.

Мій улюблений Вчитель з позивним Михайлович любив прислів`я і приказки. От він казав: «Що посієш - те й пожнеш!»

Як там у фільмі? Погані дівчатка потрапляють до раю? Можливо. А от погані вчителі потрапляють до пекла. Факт.

Розумієте? До вчителів, котрі не бачили в учнях особистості, на суничну гербату з імбирним печивом не приходять.

До них приходять лише старість і життя в країні, якою керують їхні учні...

Оригінал

Освіта.ua
22.10.2018

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Dave
ПОВИНЕН ПРОЧИТАТИ: Я, Дейв Вагнер, я зустрів потужного заклинання заклинань та екстрасенса на ім’я доктор Огундейл, він дуже справжній, чесний та справжній .. Він допоміг мені повернути дружину, немає поганої чи негативної енергії. Д-р Огундейл використовує білу Магію, і він допоміг мені повернути дружину, вона спрацювала всього за 24 години ... Дружина повернулася до мене, вибачилася за від’їзд, і тепер ми знову разом і такі ж щасливі ... Я буду заохочувати і рекомендувати всі, кому потрібна допомога будь-яким способом, зв’язатись із заклинанням заклинань та попросити його допомоги. просто скажіть йому свою ситуацію, і він допоможе вам ... ви можете зв’язатися з ним на WhatsApp або Viber Chat: +27638836445, Email: og[email protected]. Він дуже потужний і надійний.
Ще одна мама
В українській школі найбільше страждають діти розумні. Вседозволеність, безкарність двієчників і порушників поведінки зашкалює. Половина дітей ходить у школу розважатись і знущатись над учителем. У учителя просто немає можливості навчати когось у такій ситуації. Коли закінчиться в Україні культ двієчника??? Коли наші діти - відмінники отримають можливість отримувати знання, а не дивитися на шоу двієчників. Врешті - решт наші діти мають право на освіту. Коли????
Ірина
Що таке гербатка?
МАМА
А КУДИ ПОТРАПЛЯТЬ ДІТИ , ЯКІ ЗАВАЖАЮТЬ ВЧИТИСЯ ІНШИМ ? Як може навчити вчитель, який не може закрити рота тому, хто "дитина 21 -століття"? Їхні батьки мають усі права ,не те що ми, батьки відмінників.
sergey1979
Вчора в Одесі порізати, вбили вчителя математики. За 70 років. У нього теж було щось не таке?
Я
Що ж до вчителів, то вони є дійсно дуже різні. Хтось працює з любов’ю до дітей, хтось просто любить свою професію, а хтось - просто заробітчанин. Але ж так у будь-якій сфері, хіба ні? Зрештою, так було і буде. Нема іспиту на прфпридатність. Та й про яку профпридатність можна говорити, коли роками престиж учителя свідомо опускається, і робиться це для того, щоб вчитель виховував не особистість, як має бути, а слухняного громадянина, не думаючого. Тож спочатку опустимо, затюкаємо реформами вчителя, щоб менше мислив та сумлінно вчив, чому скажуть. А потім отримаємо покоління слухняних рабів. "На всіх язиках все мовчіть, бо благоденствує..." А Ви про гербату свою, смішно просто, глибше зазирайте в корінь проблеми.
Я
Дзвінка Торохтушко? Ваш текст це підтверджує. Хотіла на цьому завершити, але ж не вийшло, привіт печиву з гербатою.
Михайло Панасович
Для Кошеварка: Так це ж просто набір нічим не пов’язаних між собою слів!! Просто авторка, мабуть, не пише твори, а завантажує слова в електнонний генератор речень і тексту!! Є такі комп’ютерні програми, які генерують текст із завантажених слів. Їх використовують псевдо-вчені для написання наукових статей та псевдо-письменники для написання художніх творів. Результатом є незрозумілий текст, який некомпетентні люди сприймають як наукову працю або твір мистецтва, бо якщо незрозуміло, то мабуть розумно) Тому чекає на тебе, Торохтушка, пекло, як і Берліоза, і трамвай вже по тобі торохтить... )))
цікаво
Чи пані "письменниця" сама зрозуміла перемудрений переказ своїх невпорядкованих думок? І що вона такого "надзвонилонаторохтіла", щоб читачі дочитали її твори хоча б до п’ятої сторінки, не зламавши собі мізки?
Воланд
... а плохие писатели попадают в ад!!
Коровьев
Для Воланд: Разумеется, мессир! Но сначала под трамвай)
Азазелло
Для Воланд: Я уже слышу звуки вашего гимна, мессир... INRI-INRI, INRI-INRI...
Кот
Для Азазелло: А я "торохтіння" трамвая...)
Коментувати
Я
Мені б дуже хотілося, щоб все керівництво нашої держави, МОН і Верховна рада, а разом з ними і такі розумні ПИСАКИ чим шидше, на раз -два потрапили в пекло.
Гість
Особисто я натрапила колись на питання в інтернеті: а як на тебе вплинув твій вчитель? Я подумала, всіх в голові перебрала і зрозуміла, що ніхто і ніяк з моіх вчителів на мене не вплинув. Ще раз подумала і вирішила, що вплинули на мене батьки і однокласники. А цікаво як у інших? Пишіть в коментах. Цікаво. Доречі я сама вчителька.
Кошеварка
Писательница? Первый раз такое вижу. Написано таким стилем, что читать неимоверно трудно, аж голова разболелась! Тьфу!
Шевченко Руслан
Стаття ні про що, пусті звуки. Крім того, в нас, в Україні, з "гербатами" й не ходять. А ходять з чаєм. Відтак, ополяченій авторці "чемодан, вокзал, поляндія". Смакувати там " гербатку з пряниками".
Олег Васильович
Ой, так ви - просто "мрія" радянського класного керівника кінця 80х. Знати кожен куток у відділку дівчині у той час- ну це треба постаратися. І ваш класний керівник вам не подякував? Совок невдячний! Пояснювальні записки у всі інстанції, педради на його честь, зустрічі з правоохоронцями, характеристики на вас, догани - хіба це не романтично? Тільки чомусь мені здається, що пити вашу гербатку з вами - у ньго немає бажання. Але ж він про це не буде верещати на увесь інтернет. Він же - учитель!
Учитель
"" в дитинстві часто потрапляла у відділок через бійки з хлопцями. Знала там кожен закуток"- цитата з вашої автобіографія. Цікаво, це відбувалось до того, як вас "зламали учителі" , чи після? Уявляю скільки у них було мороки з вами. Але вам-у рай, а учителям-у пекло. Дуже мудро.
двієчник
Насправді – рот не закривався і питання сипались, як з дірявого мішка просо - це вон про себе.
Олена
У мене до авторки лише два питання. Яку гербатку вона вживає і як давно була у школі. Мені здається, що, як мінімум, років 20 тому. Мені подобається покоління лікарчуків і шановної авторки. Вони живуть спогадами про радянську школу і намагаються самоствердитись, принижуючи інших. ПРОСНІТЬСЯ. Школа вже не та. За розумною дитиною стоїть черга учителів, які із шкури лізуть, щоб вона згодилась додатково займатися для участі в олімпіадах, дурних конкурсах, бо зараз в нашій освіті головне - це - рейтинг, до речі, абсолютно не потрібний учню, бо не дає йому додаткових балів при вступі. Решта учнів - в кращому випадку сидить в інтернеті, або розважається, а ти - учитель, не можеш ні зробити зауваження, ні змусити когось учитися, ні змусити прикрити мало не голі груди чи зади, бо відразу тобі розкажуть про свої права, прибіжать батьки, громадські організації, телебачення... А ти ще маєш якось учнів підготувати до ЗНО. Це учитель у нас - зламаний. Не знаєте-не пишіть дурниць.
фантаст
А самоуверенные писатели в ад не попадают, которые не задумываясь штампуют ярлыки? Как по поводу таких видений...
Павлович
"Велич світу завжди знаходиться у відповідності з величчю духу, що дивиться на нього. Добрий знаходить тут, на землі, свій рай, злий має вже тут своє пекло."(Омар Хайям). А про "справжній" рай і пекло нііхто вже не розповість,торохтілочко...