І. Примаченко: рішення суду створює прецедент

Невже лише трагедія нагадає, що псевдонаука підточує фундамент сучасної технологічної цивілізації?

І. Примаченко: рішення суду створює прецедент

Автор: Іван Примаченко, засновник платформи Prometheus.

Приїхали – користуватися словом «псевдонауковець» відтепер заборонено. Вчора Печерський районний суд Києва визнав недостовірними слова вченої Ірини Єгорченко про те, що декан Юрій Тесля – псевдонауковець. Якщо ви пропустили, то Тесля відомий своєю «теорією несилової взаємодії», сутність якої сам автор розкриває так: «Теория строится на предположении, что материальный Мир является продолжением другого мира. Мира функционально и эмоционально более значимого».

«Теорія несилової взаємодії» настільки фундаментальна, що дозволяє автору (який, до речі, чесно зізнається, що «фізика не моя галузь») дати нове визначення гравітації! «Гравитация – это не притяжение одних объектов другими... Это когда одни объекты информируют других о своем существовании, и те, получив информацию, в соответствии с рефлексами меняют свое поведение. Они так научились реагировать, потому что так оказалось «лучше» (позитивней) для них». І настільки універсальна, що автор пише статті про використання теорії несилової взаємодії всюди: від діагностики серцево-судинних захворювань до військової контррозвідки. Та що там говорити, «теорія несилової взаємодії» має відповідь навіть на питання, що чекає нас після смерті! «По ту сторону жизни находится жизнь. Но другая. Мы не знаем, какая она. Что следует из теории несилового взаимодействия? Что есть другой Мир!»

Незважаючи на епохальний характер «відкриттів» автора, які мали б здійснити переворот майже в кожній галузі людської діяльності, жоден авторитетний західний науковий журнал чомусь досі не опублікував його статті. Більше того, ще у 2014 році Вчена рада фізичного факультету університету Шевченка написала звернення, у якому відзначила, що «при побудові теорії «несилової взаємодії» Тесля демонструє вражаюче невігластво, незнання фізичних законів та ігнорування результатів фізичних експериментів, відомих сотні років...» і закликала його публікувати результати своїх «досліджень», не пов’язуючи їх з іменем університету. Минулого року експертизу «теорії несилової взаємодії» з точки зору фізики провели п’ятеро авторитетних українських науковців. Один із них Сергій Шарапов – фізик, якого цитують нобелівські лауреати. Експерти дійшли висновку, що «теорія несилової взаємодії» «має безумовно псевдонауковий характер».

Але Лептонний бог з Теслею – пост не про нього. Проблема системна. В останні роки країну все частіше стрясають скандали навколо псевдонауки. Спочатку «Лептонного бога» довелося захищати цілому міністру, потім іншому міністру довелося писати листа на підтримку маячні декана найбільшого педагогічного вишу країни про змову ЛГБТ, Роштильдів і ООН для депопуляції України, а нещодавно нас вразила повна безкарність завкафедри психіатрії з його публічними галюцинаціями про жінок-кішок. Рішення Печерського суду створює небезпечний прецедент – яку б маячню не написали такі «науковці» в подальшому, відтепер вони зможуть заткнути рота своїм критикам. Якщо раніше вони незграбно захищалися, то відтепер підуть в атаку на своїх викривачів.

Найстрашніше в цій ситуації, що Україна вже має досвід того, наскільки небезпечною може бути псевдонаука. Сім років тому був заарештований «Доктор Пі» - випускник Козятинського училища, який сам себе оголосив нейрохірургом і почав «лікувати» пацієнтів за шалені гроші. Тоді було все: і розповіді про унікальні відкриття, і публікації в провідних ЗМІ, і дружба з впливовими людьми зі влади, яка завершилася отриманням Державної премії від Януковича. До тями наукову спільноту і правоохоронні органи привела лише смерть пацієнтів «Доктора Пі», яким він брався робити складні операції, не вміючи тримати в руках скальпель. Історія має тенденцію повторюватися. При тотальному потуранні псевдонауці лише справа часу, коли якийсь черговий самопроголошений «геній» не зупиниться на написанні кумедних тез наукової конференції, а візьметься за створення програмного коду для літаків, конструювання мостів чи лікування людей. Невже лише чергова трагедія здатна нагадати, що псевдонаука підточує фундамент, на якому стоїть вся будівля сучасної технологічної цивілізації?

Українським вченим і суспільству варто невідкладно створити Комітет боротьби з псевдонаукою, вимагати конкретних кроків від Міністерства і парламенту, згуртувати навколо себе адекватну частину суспільства і почати похід проти псевдонауки. Я не вчений і найближчий рік буду далеко. Але готовий з-за океану зробити все від мене залежне, щоб така організація була створена і почала активно діяти. Бо ставка в цій боротьбі – майбутнє нашої держави.

Оригінал

Освіта.ua
10.10.2018

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tom Smith
Нарешті в Україні визнали той незаперечний факт, що Мілева Марич була генієм, але не її бувший бездарний Айнштайн. В усьому Світі вже почали це усвідомлювати. Добре, що суд визнав правоту вченого Теслі. Це є початком відновлення Істини - Первинної Несилової Взаємодії. Прекрасно, що вже прийшли часи заміни старих апологетів теорії відносності, які ще й досі сидять на своїх засиджених мухами "дисретаціях".
Торба
Для Tom Smith: Ти ще про алхімію згадай і астрологію. Не здивуюсь, якщо маєш науковий ступінь з педагогіки чи медицини - "вчёний"
Коментувати
Цвіркун
Примаченко -це типовий вискочка, три дні повчився в Америці і вже піариться..? Вважає , що може тепер всіх оцінювати , критикувати, ображати. Але він(воно) помиляється- відповідати буде на суді божому!! Не забариться розплата!
Cirius
Примаченко не один, хто вже писав на цьому сайті про псевдонауку. Візьмім АПНУ, це нам ближче. Хто щось чув про її наукові досягнення? Навіть зараз, коли МОНУ проводить шкільну реформу, ні один з академіків не виступив зі своєю думкою про неї. Ті, хто мав би йти попереду цього процесу сидять у своїх теплих за наш з вами рахунок кабінетах і в вус не дують.Їх "наукові праці" припадають порохом, а тим часом грошики бюджету витрачаються на їх сіятельні дупи. А Ви про небесні ноосфери. Тут в елементарних речах на рідній Землі не можуть навести ладу. Звичайно правда очі коле, але ж це краще ніж солодка брехня.
Кду ім.Ш
Для Cirius: так приймачик сам ходяча псевдонедонаука! Знаю не один рік . Здатен тільки до обріхування.
Коментувати
tt
Знову виникає питання, що займатися можна лише тими справами, де є спеціалістом, а не всім підряд, що в голову навіє
kvp1248
Мене теж, мабуть треба покарати за псевдо науковість. В моїх моделях Ньютонівська сила взаємодії між матеріальними об’єктами замінена нескінченним числом Евереттівських віток, подібно до відомої гри «Жизнь» М.Гарнера, де ілюзія взаємодії між клітинами замінена правилами поведінки реплікованих однотипних елементів. Тривіальним наслідком цієї моделі є те, що навколо Землі існує границя Ноосфери, за якою на сучасному етапі еволюції не може існувати життя в будь якій формі. Я почекаю, поки «авторитетні» науковці під час пілотованих польотів до Марса розіб’ються об «Небесну Ноосферу» парадоксу Фермі.
serj
Для kvp1248: Який радіус Ноосфери?
kvp1248
Так, як на поверхні МКС були знайдені спори бактерій, а на ґрунті, який доставлений з поверхні Луни сліди життя відсутні, то на даному етапі еволюції радіус життя становить приблизно одну світову секунду, тобто відстань до Луни. Всі експедиції Аполлонів стартували в таку фазу Луни, щоб знаходитись в «тіні» Ноосфери Землі. Ті точки простору, де були астронавти, Земля «пройшла» не більше 3 годин. Проект Маска і японського дизайнера «Дорога Луна» може закінчитись трагедією, якщо старт буде в іншу фазу Луни. Відкриття границі Ноосфери свідчить про ціну життя простої людини, так, як для експансії розуму в безмежність космічного простору необхідно в мільярди раз збільшити кількість населення. Тут навіть клонування не завжди допоможе.
Коментувати