Олеся Калинич: подарунок освітянам від супергероїв

Кожен учитель і є справжній Супергерой, адже реформи минають, а учитель залишається

Олеся Калинич: подарунок освітянам від супергероїв

Автор: Олеся Калинич, вчитель, Хустська гімназія-інтернат.

Зібралися супергерої в День учителя й вирішили зробити всім освітянам подарунок - одну зі своїх найкращих суперсил.

- Я можу віддати вміння бути завжди вчасно, з'являтися в багатьох місцях одразу й задиратися на найбільші вершини», - запропонувала Людина-Павук.

-Ти що? -зауважив Супермен. - Життя вчителів і так поділене на відрізки в 45 хвилин, не враховуючи педрад і нарад, а завдяки учням вони швидше за тебе підкорюють не те що багатоповерхівки, а гірські вершини в турпоходах. А бачив би ти їх під час літніх шкільних таборів! Краще я подарую цим людям здатність працювати більше, ніж потрібно, не чекаючи винагороди.

- Знайшов чим здивувати, - розсміялася Жінка-Кішка. - Ти хіба не знаєш, скільки часу вчителі проводять після уроків у школі? Скільки свят готують? Вони можуть не обідати, а на перервах, замість пити каву, слухати історії з дитячого життя. Думаєш, вони за це чекають нагороди? Однозначно: учителям сьогодні потрібна моя суперсила - виконувати кілька завдань одночасно.

- Я тебе прошу! - втрутилася в розмову Людина Ікс. - Учителі й так виконують одночасно більше завдань, ніж ми: ведуть уроки, заповнюють журнали, звітують, «флешмоблять»... Ні, щоб нагородити вчителів справжньою суперсилою, треба примусити їх вийти з зони комфорту, помістити в екзистенційні умови - жити на вістрі змін у час невизначеності.

- Ой, не сміши мій плащ, - зіронізував Супермен. - Бачив би ти, як ці вчителі без підручників і потрібних навчальних комплексів пристосувалися проводити уроки НУШ; та, уяви собі, вони умудрилися створити 7 зон у класах, де в принципі за площею можлива одна! Їх, напевно, уже не дивують жодні зміни й реформи, бо досвідчені розуміють: реформи минають, а вони залишаються.

-Хм, - утрутився Бетмен. - Тоді вчителям потрібні не наші витребеньки, а супергаджет з функцією трансформації, як мій бетмобіль, щоб виконувати складні завдання.

Тут почалася справжня дискусія: мовляв, учительська сумка - не те що супергаджет, а набір супергаджетів; перевтілення для вчителя - частина життя (він і актор, і режисер, і столяр, і секретар...), а здатності бачити вночі під час перевірки зошитів позаздрить сама Жінка-Кішка.

...Довго-довго за цією розмовою спостерігав Бог і сміявся: Він-то єдиний знав, що кожен учитель і є справжній Супергерой.

Зі святом, дорогі колеги! Нехай жодні зміни не затьмарюють нашого вчительського життя, здоров'я - не підводить, а учні - люблять і поважають. І тоді точно нам заздритимуть навіть супергерої.

Оригінал

Освіта.ua
08.10.2018

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
совесть
Олеся! Яка Ви ніжна й мудра, сучасна й така справжня. Гарно стає, коли бачиш людину, яка любить свою професію, на своєму місті в житті! Тримайтеся, для Вас учні й будуть завжди тією енергією, яка силу перетворює в Суперсилу! Успіхів Вам!
Володимир
Файна казочка! .
Це не казка!
Для Володимир: Це повсякденне життя вчителя.... а коли піде він на пенсію, то про супер-героя усі забудуть. Питання: на що витратив вчитель усі свої сили?
Володимир
Для Це не казка!: Нормальні супергероїв не забувають!
Коментувати