Р. Бондаренко: про допуск батьків до школи

Батьки мають право знати, у яких умовах вчаться діти, як харчуються, у які, вибачте, ходять туалети

Р. Бондаренко: про допуск батьків до школи

Автор: Роман Бондаренко, юрист ГО «БАТЬКИ SOS».

Заборонити матері чи батьку бути поряд з дитиною може тільки суд чи орган опіки та піклування.

1) Сімейний кодекс (ст.153) - Мати, батько та дитина мають право на БЕЗПЕРЕШКОДНЕ спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене ЗАКОНОМ.

2) Закон України «Про охорону дитинства» (ст.14) - Діти та батьки не повинні розлучатися всупереч їх волі, за винятком випадків, коли таке розлучення необхідне в інтересах дитини і цього вимагає РІШЕННЯ СУДУ, що набрало законної сили.

3) Конвенція ООН «Про права дитини» - Держави-учасниці забезпечують те, щоб дитина НЕ РОЗЛУЧАЛАСЯ з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків...

Виняток - це коли дітей потрібно захищати від батьків (відібрання дитини, позбавлення батьківських прав).

Жоден вчитель, завуч, директор не може заборонити матері чи батьку бути поряд з їхньою дитиною.

Коли батьків не пускають до школи, до їхніх дітей - це НЕНОРМАЛЬНО. Відверто кажучи - це дикість якась.

Чому батьки рвуться до школи? Та тому що батьки мають право знати в яких умовах навчаються їхні діти; як харчуються; в які, вибачте, ходять туалети.

Бо є недовіра, сумніви. А заборона заходити викликає ще більші підозри. Що ж там приховують? Їжу, яку неможливо їсти; крики вчителів чи знову ж жахливі туалети.

Освітяни, та зробіть день відкритих дверей (хоча б раз на рік). Покажіть батькам, що вони хочуть побачити. Будьте певні, всі не прийдуть. І не нанесуть вони болота і вірусів більше, ніж працівники школи чи діти.

Батьки можуть бути присутніми на уроці, щоб знати, хто і як навчає дітей. Може, й вчителю буде з того користь. Додасть дисципліни в класі. Допоможе дітям адаптуватись. Не у всіх батьків є час і бажання ще раз опинитись за партою. Одиниці прийдуть. Прийдуть, переконаються, що все гаразд та й по всьому. Якщо, звичайно, все гаразд.

Продемонструйте батькам нарешті відкритість. Зробіть той крок назустріч. Жодними заборонами ви не доб'єтесь довіри до школи і співпраці.

Та коли кожен з батьків вважає за потрібне зайти до школи, щоб забрати дитину - це теж дикість. У старшій і середній школі діти якось самі одягнуться і знайдуть вихід зі школи. От молодшим можна і допомогти. Їх вчитель може вивести до батьків, або хтось із батьків може зайти і забрати тих, за ким прийшли.

Зрештою, є телефони, і мобільні, і стаціонарні. Батьки, якщо вже так конче потрібно зустрітись з вчителем, завучем чи директором - подзвоніть, призначте зустріч. Якщо хочете прийти на урок - попередьте, домовтесь, щоб не було непорозумінь і сюрпризів. Ви ж хочете допомогти дитині, щось вирішити, владнати, порадитись. Зробіть той крок назустріч.

P.S. На жаль, знайдеться сердешна бабуся, яка прийде до класу по онука, схопить однокласника і не відпускатиме зі словами: «Бий його, я потримаю».

Оригінал

Освіта.ua
28.09.2018

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віктор
Вчитель є публічною особою, це не охоронник не лікар, його робота є публічною діяльноістю.І БАТЬКИ стали частиною навчального процесу НАЗАВЖДИ!!Звісно Адекватні батьки які як тут пишуть мають робити ДЗ з дітьми чого немає ніде в світі! Так щоб ми робили ДЗ з дітьми ШАНОВНІ ВЧИТЕЛІ консультуйте нас у цій справі спілкуючись з нами У ШКОЛІ, бо результат роботи у нас СПІЛЬНИЙ а не вчителі окремо,батьки окремо. Якщо ви такі особливі не треба себе порівнювати з касирами чи.. може частина з вас і є КАСИРИ?!
serj
То беріть дітей з собою на роботу. Окрім СУДУ ніхто не може розлучити. Шеф скаже ОК, молодець!
Володимир
Маячня якась! 1 вересня батьки святкують волю, нарешті, діточок зіпхнули на вчителів. Батьків не заманиш на збори... В кращому випадку, бабусі приводять в початкову школу онучат...
Оксана
Для Володимир: мені шкода, якщо у Вас таке ставлення до дітей. Для мене 1 вересня - це навпаки трагедія, що я рідше бачитиму дитину. І бабусі в мене з дитиною не сиділи ніколи , від слова узагалі ніколи, не те щоб у школу водити.
Коментувати
Vlad
"Заборонити матері чи батьку бути поряд з дитиною може тільки суд чи орган опіки та піклування." То може батько буде йти з донькою в жіночу лазню, а мати із сином у -чоловічу?
Vlad
Питання не в тому, чи дозволяти батькам бути присутніми на уроці, чи не дозволяти. А в тому, з якою метою йдуть батьки на урок.
тра-ля-ля
А може нам всім піти в касу будь-якого банку і спостерігати, як касир приймає і видає гроші, я потім, дивись, ще вирішимо ці гроші порахувати... Шановні, чому ми всі вирішили, що школа прохідний двір і батьки можуть приходити коли їм заманеться і виходити з неї коли завгодно, бо бак їм захотілося побути з дитиною. А де якісь правила, порядок, Статут школи в кінці кінців. Пане Юрист, щось у Вас дуже дивне розуміння побудови шкільного навчального процесу. Ніхто не забороняє батькам бути присутнім на тому чи іншому уроці, але лише з дозволу вчителя. Якщо вчитель проти, то навіть директор школи не має права бути присутнім в класі на уроці. Шановні, давайте не перетворівати школу в .!
Зося
Для тра-ля-ля: перетворiвати не будем...та коли вчитель не може знайти пiдхiд до дитини без рукоприкладства, може все таки варто прийти на урок i подивитися?
Коментувати
Игорь Соломонов
У дітей та батьків взагалі є хоч якісь обовязки?
Олена Царюк
Для Игорь Соломонов: Ні, тільки права. Обов’язки є у вчителя. Усесвітній борг.
Ірина
Вчителі - це професія, на яку вчаться. Не хочете - не потрібно було вчитися на неї. Кожна робота має безліч недоліків.
Володимир
Для Игорь Соломонов: Згідно закону "Про освіту", освітній процес є тристороннім
Коментувати
МАТЕМАТИК
Одночасно зайдіть в ресторан на кухню -поспостерігайте за поваром.Завітайте в операційну до хірурга.Загляніть в підсобку магазину
Ірина
Як ми можемо перекручувати. Мова йде про школу і неповнолітніх. Чому в лікарні з дітьми обовязково має бути дорослий, а в школу - на яку здають гроші, де їх дитина проводить багато часу - не можна?! Школа- режимний обєкт? Напішіть законодавчий акт- який забороняє!
Віта
Для Ірина: А на лікарню гроші не здають? За 20 хвилин - як весь фонд школи за рік
Коментувати