І. Суслова: нова школа та старе окозамилювання

Про яку НУШ може йти мова, якщо чиновники користуються радянськими методами окозамилювання

І. Суслова: нова школа та старе окозамилювання

Автор: Ірина Суслова, народний депутат України, член комітету із захисту прав людини.

Чи можна перепідготувати одним махом 40 тисяч вчителів в рамках концепції розвитку початкової освіти нової української школи? Міністерство освіти вважає, що так.

На це витратили понад 370 мільйонів гривень. Залучили лише 434 спеціальних тренерів. На очну частину виділили всього-на-всього 60 годин (це 8 днів!). У підсумку перекваліфікації кожен вчитель мав презентувати так званий авторський творчий продукт. Проте ми таких презентацій не побачили.

У результаті є великі сумніви, наскільки якісно пройшла ця так звана перепідготовка. Чи не була це чергова бюрократична фікція, аби браво прозвітувати про досягнуті успіхи?

Тому спрямувала відповідне звернення до МОН з проханням надати підтвердження (зокрема, акти виконаних робіт) реальної перекваліфікації, а не її імітації. Бо про яку нову українську школу може йти мова, якщо чиновники користуються старими радянськими методами окозамилювання?

Оригінал

Освіта.ua
27.09.2018

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчителька з 32 річним стажем
Якби вчителі працювали так, як працюють українські народні депутати, ми би досі жили в печерах! Дармоїди не мають морального права критикувати тих, хто працює добросовісно!!!
Галина
Скажіть, будь ласка, коли будуть виконані обіцянки щодо забезпечення 1 класів підручниками (саме головне), дидактичним матеріалом, партами, килимками, інформаційними засобами зв’язку і т.д. Уже місяць навчаємося, а обіцянки залишаються обіцянками. Батьки школу не підтримують, бо все "дала" держава. Чому я, вчителька і мати двох студентів, маю свою зарплату витрачати на папір, щоб зробити копії з підручника хоча б одну на парту, обладнати клас кутками, щоб відповідало вимогам НУШ, оформити класні осередки за власні кошти... Де все обіцяне? Майте совість, не обманюйте вчителів, батьків, а саме головне - майбутнє нашої країни, тих маленьких діток, які сидять за партами, зробленими 40 років назад (це сільська школа), ходять в туалет, який знаходиться за 30 метрів від школи, не знають, що таке спортзал та не бачили підручників, за якими повинні навчатись. І, коли дочекаємось підручників, то будуть запитувати мене, чому ми починаємо книжку вчити не з початку, а з середини. Хіба це правильно? Хіба це Нова українська школа? І ПРИ ЧОМУ ТУТ ВЧИТЕЛІ?
ОЛЕНА
Пані депутатко! Коли ж той учитель мав презентувати "авторський продукт", коли вся " перепідготовка" проходила під час його відпустки, а потім ще численні візити чиновників з перевірками готовності до навчання? Ви теж провели відпустку у стінах Верховної Ради, як учителі у школі? То може спочатку оплатите їм вихід на роботу під час відпустки, а тоді вже будете вимагати ваш "продукт"?
Владимир Белый
Окозамилювання країна має вже чверть століття своєї новітньої історії у вигляді збереження архаїчної моделі освіти пострадянського формату з пострадянським "підвищенням" кваліфікації, які до появи проекту НУШ не викликали ніякого обурення з боку тисяч наших депутатів ВР всіх попередніх скликань.
N
Для Владимир Белый: Обгрунтуйте це не словами, а науковими дослідженнями або, хоча б якісним аналізом. Імітування роботи буде таким же самим для НУШ і різниці не буде - одна говорильня.
Коментувати
Олексій
Матеріальну базу необхідно спочатку створити!!!А це великі кошти!!! Біда велика, все дригом!!
N
Імітатори можуть лише імітувати, а декларатори - декларувати. Якщо збиралися щось змінювати у освіті, тоді потрібно було мати чіткий план і все прорахувати наперед. Враховуючи, що під такими змінами немає справжньої наукової основи - результат був очікуваний. Гадаю, що кращим був варіант поступових змін, як це робиться в розвинених країнах. Як кажуть в Одесі - "на Дерибасовской гуляют постепенно".
Олександр
Роскошная жизнь люстратора: депутат Суслова никак не помещается в свою декларацию о доходах Народный депутат Ирина Суслова, которая позиционирует себя главным люстратором нового парламента, никак не может свести собственную декларацию о доходах. В собственности парламентария множатся не только автомобили бизнес-класса, но и аксессуары, которые уж никак не вяжутся со скромной зарплатой нардепа. Судя по всему, Суслова живёт неофициальными доходами, которые предпочитает укрывать от налогообложения.