О. Калинич: кожен учитель - у певному розумінні конкурсант

Учитель - конкурсант, який щодня складає іспит перед дітьми в класі, а найвища нагорода - повага

О. Калинич: кожен учитель - у певному розумінні конкурсант

Автор: Олеся Калинич, вчитель, Хустська гімназія-інтернат.

Звичайно, кожен учитель - у певному розумінні конкурсант, який щодня складає іспит перед дітьми в класі. А найвища нагорода - повага.

Виникає логічне запитання: чи потрібні конкурси на кшталт Global Teacher Prize Ukraine, адже, як і будь-яке змагання, це певне шоу, коли вчитель намагається бути собою і сподобатися журі (професійному та народному)?

Кому потрібні такі конкурси? Насамперед - суспільству, тобто кожному з нас. Дуже добре, що ЗМІ гасло «Учителі важливі» ставлять на один щабель із надзвичайно актуальними проблемами. Педагоги дійсно важливі й потребують підтримки громадськості, яка, часто того не розуміючи, жбурляє каміння в учителя, нерозумно сподіваючись, що принижена нею людина виховає покоління вільних і сильних.

Спостерігаю за конкурсом Global Teacher Prize Ukraine: яскраве шоу, де вчитель потрапляє в незвичні професійні обставини: самопрезентація в ресторані; уроки на підлозі, а не за партою; навчання в лікарні...Уроки ТОП-10 вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2018 також непересічні: «Формула правильної благодійності» (9 клас - Світлана Стельмах, Олександр Жук, Наталя Голоднюк), «Покоління штучного інтелекту, big data та 3Д друку» (10 клас - Юрій Гайдученко, Наталія Рудніцька, Богдан Портяний, Олександр Черкас), «Сила різностей» (8 клас - Олеся Браташ, Олександр Лисич, Людмила Боднарюк) - STEM-освіта в дії.

Хтось скептично може зауважити: «А чи діти складуть успішно ЗНО після таких уроків? Адже саме ЗНО – «квиток» для вступу до ВНЗ. Та й для батьків набагато важливіші високі бали в сертифікаті, аніж ігри в навчання». Хм...Чи складуть ЗНО діти, навчені мислити критично, які вже вміють аналізувати складні проблеми, вирішувати їх?.. Складуть. І не тільки ЗНО.

«Головне, щоб ці вчителі потім не повернулися до школи, як Попелюшка після балу», - міркують песимістично налаштовані «реалісти». Кожен із «десятки» є неймовірно крутим учителем (перегляньте відеоролики на сторінці https://www.facebook.com/GlobalTeacherPrizeUkraine/) і те, що робить конкурсант чи конкурсантка, надихає (кажу як учитель).

Так, можливо, зірки з часом і гаснуть, але саме вони зараз роблять небосхил яскравим і вказують шлях подорожнім.

Уболіваю за своїх колег - з половиною навіть знайома. Як учитель української мови та літератури, тішуся, що аж троє з 10 вчителів викладають українську мову та літературу (українську й зарубіжну).

Уже вдруге Global Teacher Prize Ukraine підкорює Закарпаття (минулого року вчителька початкових класів Вікторія Биркович увійшла до п'ятірки фіналістів). Пишаюся, що зараз у десятці фіналістів - закарпатка Людмила Бондарюк (учителька музики). Та що там - навіть член журі конкурсу Валентин Фречка (переможець олімпіади геніїв) – закарпатець.

Урешті-решт, не так важливо, хто саме стане першим, бо вже зараз кожен є переможцем. І найголовніше ми бачимо вже: бути вчителем важливо й потрібно.

...Але оскільки голосування триває, підтримуймо своїх колег!

Оригінал

Освіта.ua
24.09.2018

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Приватна премія
Конкурс створений на приватні гроші. Які претензії? Тор 10 - це суб’єктивний вибір журі, це їх бачення сучасного розвитку освіти і вчителя... От тільки що там робить представник МОНУ?
Интересно...
О чем был урок на полу в коридоре? А чему научились ученики, сидя в коридоре на полу, кроме как сидеть на полу?
А де результати?
Школи, у яких працюють ТОП 10 вчителів, не потрапили до рейтингу найкращих за результатами ЗНО. А як же концепція «підготовка до життя»?
Володимир
Змагання - це завжди добре. Головне, щоб конкурс був дійсно прозорим.
Наталя
Цей конкурс- дійсно поставлене шоу. За відповідним сценарієм, з відповідними декораціями, з режисером-постановником. Я знаю одного з конкурсантів. Звичайнтй урок не проведе. Дітям подобається, бо говорили про все і ні про що. А як же виконання програми? Тоді звідки така впевненість, що діти неодмінно складуть ЗНО. Крім креативності та логіки, необхідне ще знання фактичного матеріалу.
Местный
А что можно за увОжение купить? Покушать? Попить? Или коммунальные услуги оплатить? А одеться за уважение можно?
суперово
об "уважении",которым учитель прикроет свой голый зад. Не,нуууу,если это учительница,то НЕприкрытый завызовет бурю восхищений как со стороны учеников,так и со стороны коллег-мужчин и мужчин-родителей:"Она натянула такииие штаны,что я чуть в аварию не попал"-реальные слова реального папы реальной елепопавшей в ВУЗ ученицы о форме одежды учительницы в красивом (не для всех;-) ) теле. ТАк что- ЗА УВАЖЕНИЕ к неприкрытому заду.
Vlad
"учитель... щодня складає іспит перед дітьми в класі. А найвища нагорода - повага". ПОВАГА? Читаємо поруч: К. Спітковська: професія вчителя стає небезпечною.