Osvita.ua Блоги В. Фурманюк: яка кількість уроків має бути в учнів?
В. Фурманюк: яка кількість уроків має бути в учнів?

З початком навчального року знову все частіше піднімається питання навчального навантаження на учнів

В. Фурманюк: яка кількість уроків має бути в учнів?

Автор: Віталій Фурманюк, голова громадської організації «Основи свідомості», м. Кривий Ріг.

З початком нового навчального року знову все частіше піднімається питання навчального навантаження на учнів. Навіть одинадцятикласники бідкаються, що в них по 8 уроків, а ще потім потрібно зробити домашнє завдання та і багато хто займається додатково з репетиторами.

Допустима сумарна кількість годин (уроків) тижневого навантаження учнів регламентована ДСанПіН 5.5.2.008-01. Наприклад для 5 класу з 5-денним навчальним тижнем - це 28 годин.

Згідно з Постановою КМУ від 23 листопада 2011 р. № 1392 Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, визначено норми гранично допустимого навантаження, однак години фізкультури освітньої галузі «Здоров’я та фізична культура» не враховуються в гранично допустимому навчальному навантаженні на учня. Враховуючи, що Постановою КМУ від 23 листопада 2011 р. № 1392 не була зареєстрована в Мін’юсті, виникає питання щодо законності рішення виведення уроків фізкультури з норми гранично допустимого навантаження. Таким чином, і уроки з музичного, і образотворчого мистецтва МОН могло б не враховувати?

У квітні МОН затвердило Типові освітні програми для 2-11 класів, відповідно до яких, наприклад, загальний обсяг навчального навантаження для учнів 5-х класів – 1050 годин/навчальний рік. А максимальна кількість годин на тиждень, в залежності від типу закладу, є 30 або 31 година.

Щоб зрозуміти загальну кількість годин для Вашої школи або конкретного класу, необхідно отримати (інформаційним запитом) Робочий навчальний план школи, як зразок Робочий навчальний план Ходосівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

І ще зверну увагу батьків, що виховна година не передбачена навчальними планами, тож саме Вам вирішувати, чи потрібно дитині відвідувати їх.

Освіта.ua
14.09.2018

Популярні блоги
В. Громовий: який вплив на якість освіти має колір чорнила Скільки «льодовикових періодів» має пройти, щоб закінчився педагогічний мезозой і з'явилась освіта без наказів?
І. Лікарчук: знайти позитив в оцінюванні вчителів складно Враження від «Методики експертного оцінювання профкомпетентностей учасників сертифікації»
В. Онацький: псевдофанатизм у школі, або різдвяні роздуми Неповага хворих до здорових призводить до того, що школи постійно перебувають на якихось карантинах
І. Лікарчук: про патологічне масове самозадоволення Чому пересічний учитель має обов'язково відвідувати усю ту методичну мішуру на канікулах?
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна Дмитрівна
Ви наводите приклад робочого навчального плану на 2017-2018н.р...Для чого вносити оману,підбурювати батьків??? Для чого сумніватися в компетентності вчителів і адміністрацій закладів освіти? Вибачте,але нас уже так "затравили" в школах так звані громадські діячі,які самі чомусь не пішли працювати в школи,що молодь не хоче йти працювати...де нам брати молоді кадри?...ідіть у школу і покажіть приклад !!!!
Віктор Логвін
Для Тетяна Дмитрівна: Яка "омана"? Не рахувати фізкультуру навчальним навантаженням це банальне шахрайство. Робити у 11річних дітей 7 уроків щодня - це злочин проти їх здоров’я, порушення санітарних норм і Конституції. Вас не травити треба, а палити.
Оксана
В наші дні сумніватися треба у всьому. Не сумніваються тільки лохи! Кожна адекватна людина просто зобов‘язана перевірити що роблять з її дитиною в школі і що за «хріні» ( бо інакше це не назвеш) впихують дітям в голови
Коментувати
Петро
Ще хотілося б почути, чи обов’язкова присутність учнів початковоі школи на загальношкільних лінійках? На лінійках, де тільки директор і заступники хизуються власними псевдоавторитетами, чваняться, затягують їх до 20 і більше хвилин(крадучи час наступного уроку), пресують і принижують гідність дітей. Наша дитина, будучи в початковій школі , каже що їй на лінійках нудно. Класний керівник же за це влаштовує нам батькам скандали, розбирає на педраді. Та і взагалі з такими нервами, мабуть класний керівник до божевільні себе доведе. Тож запитання: чи передбачені лінійки навчальним планом?(а також уроки рвання трави(замість фізкультури, різні акції з прибирання сміття??) і багато чого іншого.
Виталий Фурманюк
Для Петро: Ні непередбачені . Але нажаль батьки бояться захищати не тільки свої права але й права дітей. (
Коментувати
Ольга
І все за згодою батьків? Чи вирішує школа? Як навчальні плани, варіативна складова, розклад уроків. ....Хто має більші права : батьки чи адміністрація закладу? І коли це вирішувати, в серпні? А зараз - лише обурюватися батькам і учням.
Віктор Логвін
Для Ольга: В наших школах батьки і учні фактично не мають ніяких прав. Школи України це довершений інститут насильства.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!