![]() |
Якщо зараз шкільний психолог навіть без фанатизму писатиме цю… папери, до дітей черга ніколи не дійде |
Віктор Громовий: дебюрократизуємося ж ми, гей!
Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.
От коли в далекі 90-ті система освіти опинилась у надзвичайно продуктивному стані на межі хаосу, я, як молодий і нахабний директор новоствореної на базі Кіровоградської школи №5 гімназії, міг дозволити собі сказати нашому першому шкільному психологові (психологині по-гендерночутливому): Ірино Ярославівно, мене абсолютно не цікавлять ті папери, якими намагаються вас навантажити тітки з міськвно.
Мене цікавить, щоб ви вчасно побачили, що з десятикласницею Танею коїться щось не те. Щоб ви непомітно забрали її з уроків до себе в кабінет, попили там кави й поговорили на тему «Всі мужики сво…». Щоб вона там у вас поплакала і посміялась, а я був спокійний, що дівчинка на ґрунті нещасного кохання не скоїть якусь дурницю...
Мене цікавить, щоб Едик із 7-А таки зрозумів, що використання кулаків є далеко не єдиним і не найкращим способом самоствердження, навіть якщо його рідний тато вважає інакше...
Також добре було б, якби ви знайшли спосіб дуже делікатно підказати, Людмилі Дмитрівні, що той емоційний стиль, який вона звично використовує у спілкуванні, призведе до виключно негативних наслідків як для дітей, так і для неї особисто...
Слава Богу, мені щастило. За всі 12 років директорування жодної трагедії в гімназії не трапилось, бо у нас була індивідуальна психолого-педагогічна підтримка, був позитивний емоційний баланс і правильне ціннісне поле.
На жаль, в колишній школі №5 трагедії траплялись і до мене, і після мене…
Якщо ж зараз шкільний психолог навіть без фанатизму виконуватиме усю цю… боюсь, до Танечки з 10-го Б і до Едика із 7-А черга ніколи не дійде.
Тож, це той випадок, коли бюрократизм може вбивати!
Вбивати не тільки творчість, інновації, а і просто вбивати у буквальному розумінні цього слова.
Див. додаток до Листа МОН № 1/9-529 від 05.09.18 року «Про документацію працівників психологічної служби у системі освіти України» (зразки документації на 19 арк.).
P.S. Маю лише одну пропозицію до цього листа. Записати: шкільний психолог не веде НІЯКИХ обов’язкових документів, планує свою роботу на власний розсуд, гнучко реагуючи на потреби дітей та мінливу ситуацію в школі. Фсьо!
Освіта.ua
10.09.2018