Тетяна Єфімова: давайте позбуватись шкільних страхів

Ніхто не сприймає 1 Вересня як свято через низку учнівських, батьківських та учительських страхів

Тетяна Єфімова: давайте позбуватись шкільних страхів

Автор: Тетяна Єфімова, виконавчий директор в EduPay.

Спілкування в останні дні з батьками, учнями та вчителями привело мене до розуміння, що жоден з них не сприймає 1 Вересня як свято. Для того, щоб День знань став святом, потрібно прибрати з наших шкіл страх.

Учнівський страх помилитись, отримати низьку оцінку, бути не таким, як всі, страх бути зайвим чи непотрібним серед однолітків, нарешті страх якщо погано вчитись, піти працювати двірником.

Батьківський страх вивчення уроків з дітьми, постійного збору коштів, щоб дитина була не гірша, ніж інші, щоб добре навчалась, страх заявити про права своєї дитини, страх бути не до вподоби адміністрації школи.

Вчительський страх перед адміністрацією школи, району чи міста, страх перед купою паперів, черговими реформами, страх бути звільненим за свою думку...

Давайте звільнятись від цих страхів, і може, тоді День знань буде святом.

Оригінал

Освіта.ua
03.09.2018

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Не у всіх ВАш страх
Коли читаю отаке тут, завжди виникає питання:для чого це написано? Людина далека від школи, її не любить. А показати себе? Цілий виконавчий директор! А самому щось зробити , а не говорити? У нас розвелося дуже багато експертів . Вони все знають:як і що! Працюйте в освіті. Працюйте!!!
Небайдужий
Для того, щоб позбуватися страхів, потрібні реальні механізми впливу на ситуацію. А їх немає, окрім як забрати дитину зі школи.
Владимир Белый
Для того, щоб у сегменті освіти був день як СПРАВЖНЄ народне свято (всі входять у доросле життя завдяки школі) потрібні наступні три речі: перше, - це відмова від практики, за якої перший робочий день навчального року згідно тарифікації роботи вчителів (1 вересня) називають святом, а просто розпочинати його з тих чи інших неурочних форм входження у роботу. Приміром, як це було у більшості київських шкіл у цьому році. Друге, - запровадити свято "День вчителя" у n-ну п’ятницю вересня-жовтня як ВИХІДНИЙ день. Третє, стабільно дотримуватись норми Закону України, що оклад вчителя-початківця дорівнює середній зарплаті у країні, а пенсія вчителя складає 80% від його середнього заробітку за останні роки роботи.