Osvita.ua Блоги В. Громовий: back in the USSR в школах Донбасу
В. Громовий: back in the USSR в школах Донбасу

Згодом доведеться докладати колосальних зусиль для того, щоб хоч якось розвіяти ідеологічний дурман

В. Громовий: back in the USSR в школах Донбасу

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

А хто-небудь звертає увагу на те, що роблять із нашими дітьми в школах на окупованих територіях Донбасу? Подивіться на фото і почитайте.

Йде їх форсована індоктринація, починаючи з 1 класу. Причому вони свідомо зосереджуються на особливо сенситивних періодах дитинства, коли потрібен лише мінімальний вплив для досягнення бажаного ефекту.

Згодом нам доведеться докладати колосальних зусиль для того, щоб хоч якось розвіяти ідеологічний дурман.

Індоктринація - це «вдовблювання» в голови будь-якої доктрини(лат. doctrina — вчення), яке не передбачає включення критичного мислення. Тобто індоктринація здійснюється у випадку, коли від нас вимагають некритично засвоювати чужі ідеї, які зводяться до рангу «істини в останній інстанції», замість того щоб пропонувати розглядати їх безпристрасно та об'єктивно.

Індоктринація - це і процес некритичного присвоєння чужих ідей або доктрин.

Це і результат проведеного «промивання мізків», зомбування, який виявляється у появі «тоталітарного мислення».

Це й особливий стан психіки індоктринованої людини, яка знаходиться під дією «деструктивного контролю свідомості».

Є три рівні сприйняття будь-яких ідей або доктрин:

  • Критичне сприйняття, яке передбачає культуру сумніву: «Можливо, це так». У цьому випадку людина автоматично приймає можливість існування протилежної точки зору, готова сприймати аргументи «за» і «проти».
  • Сприйняття на рівні «ми й вони», тобто опозиція доктрині виноситься опозиції «назовні»: «Те, що ми стверджуємо є безумовною істиною, але є й такі (чужі), які вважають інакше».
  • Власне індоктринація, яка взагалі не допускає самої можливості існування опозиції. Людина, яка висловлює іншу позицію, з точки зору індоктринованного, теж знає, що ми праві, але внаслідок зіпсованості, підкупу чи якихось інших причин говорить навпаки.

Індоктриновані з дитинства люди стануть зручним «матеріалом» для подальших маніпуляцій. Процес індоктринації неможливий без створення відповідних образів і стереотипів, без виховання в масовій свідомості своєрідної «культури» стереотипного сприйняття тих чи інших явищ.

У СРСР з самого початку, від моменту захоплення влади більшовиками і аж до періоду «перебудови», проводилася жорстка індоктринація з тим, щоб ні в кого не виникало навіть сумніву в тому, що «партія веде» і «правильною дорогою йдемо, товариші».

От цей вack in the USSR відбувся зараз на Донбасі.

Оригінал на сайті Освітня політика.

Освіта.ua
28.08.2018

Популярні блоги
Ігор Лікарчук: конкурсна машина працює Чи потрібний державний конкурс «Учитель року» взагалі? А якщо потрібний, то для чого?
Микита Андрєєв: про проєкти двох цікавих документів Наївно було думати, що зі зміною влади зміниться спосіб мислення менеджменту середнього рівня
Володимир Онацький: про шкільні олімпіади Олімпіада – це можливість продемонструвати знання з предметів на рівні школи, району чи міста
Ігор Лікарчук: про булінг стосовно вчителів на канікулах Учителя, який не прийде на методичні витребеньки, обов’язково будуть цькувати, вимагаючи пояснення
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Влад
"Я вернусь победителем"... нагадує "Катте куру дзо то ісамасіку", до цього їм вже небагато залишилося
Володимир
"Власне індоктринація, яка взагалі не допускає самої можливості існування опозиції. Людина, яка висловлює іншу позицію, з точки зору індоктринованного, теж знає, що ми праві, але внаслідок зіпсованості, підкупу чи якихось інших причин говорить навпаки". У нас те ж саме! Ті ж яйця в профіль. Головне, що насаджується ділками від освіти - це можливість отримати неправомірну вигоду. І діти це прекрасно засвоюють...
Val
Ну, если быть честным с самим собой, то тот убогий патриотизм, что активно насаждается сейчас в украинских школах, недалеко ушел от приведенного выше. А так, школа всегда вторична (если не более) в вопросах формирования мировоззрения. На первом месте всегда стоит семья/родители, круг общения, а сейчас еще и интернет.
Юля
Для Val: то что вас пытались удалить - красноречиво доказывает ,что вы 100% правы. Вышиванки, флаги, маки в обязательном порядке уже просто достали.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!