І. Лікарчук: безкарність породила безвідповідальність

Посадовці, через непрофесіоналізм яких не використані кошти субвенції, мають бути негайно звільнені з посад

І. Лікарчук: безкарність породила безвідповідальність

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Я вважаю, що посадовці, через бездіяльність чи непрофесіоналізм яких не використані кошти, мають бути негайно звільнені із займаних посад. Бо такими діями вони дискредитують та фактично саботують проведення реформи в освітній галузі.

Якби подібне сталося у приватному бізнесі, то упродовж кількох годин відповідальна особа отримала б розрахунок і майже «вовчий квиток».

Але, на жаль, я упевнений у тому, що для тих місцевих «керманичів», з вини яких кошти не використані, усе так і обійдеться. Ніхто із них за бездіяльність чи саботаж покараний не буде. І у відставку ніхто з них добровільно не піде.

Абсурд? Так, абсурд. Але він є. Не пам’ятаю жодного прикладу за роки Незалежності, коли б якийсь чиновник освітньої галузі місцевого рівня був звільнений з посади за низький рівень професіоналізму, безвідповідальність або перевищення своїх повноважень. НЕ БУЛО ТАКОГО.

За часів СРСР безвідповідальність, як правило, каралася доганою по партійній лінії. І довго чекати на таку догану було не потрібно. Їх роздавали, не жалкуючи. За найменший гріх. Партійна догана була своєрідним «вовчим квитком», яким ставився хрест на майбутній кар’єрі чиновника. І тому вона була дієвою та мотиваційною.

За роки Незалежності безкарність чиновників породила їхню масову безвідповідальність. Підтвердженням цьому є ситуація із освітньою субвенцією. І, на жаль, не лише із нею.

Оригінал

Освіта.ua
20.08.2018

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ollesia
Для чого ви згадуєтe російсько—радянський совок. Зараз, на відміну тодішнього совкового часу, жити стало набагато кращe. Украінській владі нeобхідно виконати головні завдання: 1. Боротьба з російською мовою. 2. Відкриття нових пам’ятникам гeроям Украіни Пeтлюрі, Бандeрі, Мазeпі, Шухeвичу 3. Порвати дипломатичні зв’язки з Росією. 4. Збільшити вивчeння годин на тeму голодомора 1932-1933 років в школах та вищих навчальних закладів 5. Вимагати відшкодування грошeй з Росіі за голодомор кожній украінській сім’і. 6. Закупити амeриканські тeпловози для покращeння ситуаціі на залізничному транспорті. 7. Поставити украінські флаги в кожному класі в школах, унівeрситeтах та інших установах. 8. Оптимізувати сільські школи та покращити якість освіти таким чином. 9. Прибрати російську символіку з шкіл— мову, підручники. 10. Відкрити ринок зeмлі— чeрeз продаж зeмлі покращити eкономіку Украіни— будe добрe тоді для нашоі eкономіки. Цe основні завдання ношоі влади.
Witalina
Для Ollesia: Це сарказм,чи Ви , дійсно,так вважаєте?
1 1
Всі проблеми країни в тому, що таких Олесь як мінімум 30%. Їх що із Павловської повипускали? І вони не лише пересічні громадяни, а й керівники.
Коментувати
ЛПТ
Да, да... . Всё так и есть. Вот, например, вмешательство в электронную базу Українського центру оцінювання якості освіти під час керування Лікарчука так и осталось безнаказанным. Ну, попёрли дідугана с должности, но уголовное-то дело не возбудили и даже догану не вынесли. Жив, жив курилка! Отряхнулся и снова вынырнул, как ни в чём не бывало, - руководить и поучать чтобы. Напомнило: ""Держи вора" громче всего кричит сам вор". Морализатор, Вы наш, непогрешимый. Главное - на голубом глазу излагает, а вдруг, у всех повальная амнезия. Не, не, дяденька, мы всё помним!
Володимир
Ситуація з коштами на НУШ в регіонах мені нагадує історію сибірського кота. Який шість годин водив кішку по дахах та підвалах і все розповідав, як він в Сибіру собі всі органи відморозив.
людмила
Вперед! У відділ освіти! І тренеруватись! По третьому колу йдуть тендери. ППшники вже плюються від них. Не хотять ні компів, ні парт. А дидакти київські тільки суми страшні намалювали до яких тепер всі прив язуються. Але у тендери не йдуть. Що робити ? Йти на кримінал? Ви вже сходили ? Тому не треба шашкою махати і людей паплюжити.
Аякс
Дєд правий! Ось шаров і к пагубними рехвормами добивають з ковтунцем вищу освіту ~ і що їм за це ? Нічогісінько! А тра — на вишку!!!
Puma
Ой, деда, ты же сам не безгрешен. Сейчас тебе расскажут..._