В. Громовий: жодного дня законної відпустки на роботі!

Коли читаю, що колега присвятив відпустку підготовці школи, стає і за нього, і за «державу обідно»

В. Громовий: жодного дня законної відпустки на роботі!

От так! І не надумайте виставляти свої фото на морі в купальніках. Одна вже вихователька довиставлялась... А от Ганна Юріївна (див. фото) є педагогічною «Пашею Ангеліною*» сучасності, тож: дівчата, за швабру!

*Двічі Герой Соціалістичної Праці, лауреат Сталінської премії. Нагороджена трьома орденами Леніна, орденом Трудового Червоного Прапора, медалями; автор книги «Люди колгоспних ланів» (1950) та гасла: «Сто тисяч подруг – на трактор!».

Я свій перший робочий день після розподілу з педінституту, витратив на встановлення флагштоку біля школи (копав яму, бетонував, фарбував тощо). Завгосп був щасливий мати підсобника з навичками «хазяйського батька дитини», якого не зіпсував червоний диплом історичного факультету. Згодом, стелив лінолеум, складав меблі... словом, готувався до нового навчального року.

Про свої директорські ремонтно-будівельні «відпустки» краще не згадувати... То були фантастичні надлюдські зусилля з тим, щоб «з нічого зробити щось». Зараз дивуюсь як я це все умудрявся робити півтора десятиліття поспіль, вивівши вкрай занедбану школу на гімназійну орбіту.

От тільки ніхто мені за таку героїчно-жертовну працю не тільки зірки «Героя Соціалістичної Праці» не повісив на груди, а і просте людське «Дякую» не сказав.

Тож, коли читаю у пості свого шановного колеги, що він «свідомо присвятив усю відпустку на підготовку школи до нового навчального року» стає і за нього і за «державу обідно».

Адже йому доводилось кожного дня власної відпустки не просто працювати, а вести «боротьбу з бюрократією, різного роду чиновницьким свавіллям, недолугістю законодавства», витримувати «перевірки та переговори з контролюючими та перевіряючими органами» (а їх, ой як багато в Україні!!!), тендерні закупівлі, звіти, інформації «вздовж і в поперек»… .

Допоки?! Ну у важкі 90-ті ще можна було це виправдати становленням держави, а зараз?!

Пора започатковувати рух із «екстремістським» гаслом: «Жодного дня законної відпустки на роботі!». Адже ми самі, власними руками з року в рік підтримуємо гнилу Систему і чинимо злочин проти власних дітей, власного здоров'я і професійного розвитку...

І хай наші славні профспілки ретельно слідкують, щоб жодного дня відпустки директора школи, завуча чи вчителя не було змарновано на виробничі питання. Саме ж для захисту прав трудящих вони і створені...

P.S. Начальники захоплюються «трудовими звершеннями» таких вчителів (див. фото), а от мій колега, один зі знайомих директорів, дає зовсім іншу інтерпретацію цієї ситуації. Цитую його коментар:

Щоб у такому випадку сказав Шерлок Холмс?

- «Елементарно, Ватсон».

Застосуємо його дедуктивний метод. Вчителька миє підлогу - навряд чи це за її власним бажанням, значить її змусили.

Варіант перший.

Змусили обставини: відсутність ефективного менеджменту в школі, коли технічна служба не працює, а клас потрібно підготувати. Порада: на профспілкових зборах підняти питання дотримання трудового договору, а не намагатись врятувати те, що не рятується.

Шановна Ганно Юріївно, ніхто не оцінить вашу самопожертву, хоч будете шваброю тричі на день мити всю школу. Захищайте свої права.

Варіант другий.

Якщо дирекція школи змусила вчительку «здати клас» до певної дати, значить в школі важка психологічна атмосфера та тиран директор. Якщо вчителька терпить тирана директора, то вона відчуває, що на неї можуть десь натиснути та знайти якісь прогалини в роботі. Якщо в неї є серйозні прогалини в роботі, то виникають питання щодо її професійності. Якщо є питання щодо професійності, то навіщо така вчителька. Тому Ганні Юріївні я порадив би визначитись: або почати поважати себе, або змінити професію.

Звісно, на таких безвідмовних роботягах, які постійно на «гачку», й тримається вся система. Сподіваюсь, що в Ганни Юріївни перший варіант, бо в іншому випадку все набагато гірше.

Оригінал

Освіта.ua
17.08.2018

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
учитель із села
Пане, Ви все це написали про наші реалії? Ні в містах, ні , тим більше у селах, ніколи вчитель не скаже жодного слова проти директора ( особливо за новим Законом, де директор основна караюча одиниця). Сьогодні учитель каже;"Ні", а завтра шукає роботу. Добре, коли у місті багато шкіл, є вибір, немає вчителів, а коли шкіл мало, куди йти?Що робити?
Мирослава
Для учитель із села: НІСЕНІТНИЦЯ !Працюю в селі , знаю багатьох колег в районі ,але нічого подібного НЕ ЧУЛА. В селі перебирати педагогічними кадрами НЕ ПРИХОДИТЬСЯ! Вибору НЕМА. ДОБРЕ і ДЯКУЮ що ВИ є!
учитель із села
Для учитель із села: У чому несінитниця? Я не зрозуміла зміст Вашого допису. Ви працюєте у школі? Ви не робили ремонт у класі, школі? Не організовували батьків? Не виходили на роботу під час відпустки? Ви колись сказали своєму директорові "Ні!"?
Коментувати
а зачем париться вообще
В Украине из-за дефицита средств у Пенсионного фонда размеры пенсий в солидарной системе будут сокращаться, в среднем на 10% в течение ближайших двух-трех лет. Чиновники отметили, что не рекомендует гражданам рассчитывать на солидарную пенсию и массово переходить на накопительную систему. При том, что минимальная зарплата будет расти, в условиях солидарной системы размер минимальной пенсии будет уменьшаться. Если сейчас это 30%, то в будущем будет — 20%. Поэтому если человек рассчитывает на солидарную систему, то он будет еще беднее, чем сейчас.
спец
Пане автор! Треба було раніше протестувати і засуджувати такі речі. Адже всім відомо, що директори позбавлені людськості. Так, це їх стиль роботи - шукати промахи працівників і тримати їх на гачку. Робили це і ви. Знайти порядну людину серед братії директорів не так легко. Основна маса - це типові управителі панських маєтків в 19 ст. А подекуди, дехто з них уявляє себе князьком. А щоб такого не було, то потрібно зробити дуже просту річ - позбавити права директора школи розподіляти навчальні години серед вчителів. І ще одне. Справжній директор це не завгосп школи, а директор школи.
Володимир
Для спец: https://gazeta.ua/articles/np/_7-dniv-goloduvannya-vchitelka-protestuye-proti-svogo-zvilnennya/854317
Коментувати
Вчитель математики
Просто подивіться відео "Бидло - найкращий електорат". Його можна легко знайти через гугл або ютюб. І все вам стане ясно!
Володимир
Для Вчитель математики: https://gazeta.ua/articles/np/_7-dniv-goloduvannya-vchitelka-protestuye-proti-svogo-zvilnennya/854317
Коментувати
ольга
Ви, пане Громовий, раніш сутками пропадали на роботі і, дійсно все зробили для покращення своєї школи. Заробили собі імідж, ім"я, можливість писати про все правильно. але насправді глибоко в душі розумієте, що все написане чистої води популізм. Віталій прав!
Тетяна
Зароки незалежності стільки дурниць наробили в освіті. 1. 22 серпня здати звіт про кількість учнів в школі станом на 05.09.2018( дурниця № 1), всі це знають,та нічого не змінюється. 2. Тарифікацію і всі накази здати також 22.08. станом на 05.09., завучі ще в відпустці, та це нікого не хвилює. 3. Закрили(оптимізували) методичний центр, а тепер вчителі проводьте серпневі студії. Кому це потрібно і ЯК З ЦИМ БОРОТИСЯ? В кого є сили і можливість?
Володимир
"Все прогнило! Треба міняти всю систему!" За такі слова сантехніка віддали під суд. Навіщо на директора навішують ремонтно-будівельні роботи? Чому органи місцевого самоврядування не мають спеціального ремонтного підрозділу? Тому що економістів розплодилося, мов колорадських жуків. Вони з’їдають як освіту, так і всю Україну. Під виглядом економії.
Василина
Помити підлогу - ще нічого. В нас (спілкувалася з багатьма після об’їзду) люди вклали власні гроші 1,5 - 3 тис. грн. щоб підготуватися прийняти 1 клас, а сказали, що погано підготовлені (декому казали, що не готові). Коли дехто питав про кошти, то сказали "хай директор думає, шукає спонсорів". Ось така вам казочка, малята.
Віталій
Красиво і правильно звучить! І так приємно читати! Але: 1. Ще маємо певні моральні зобов’язання перед учнями їх батьками та й колегами (куди і як учні прийдуть після канікул): 2. Максимально урізаний штат (2.5 ст прибиральниці, 0,5 завгоспа, 0,5 робітника по школі на сільську школу - 190уч., 1500 кв.м., психолог, медпрацівник, педагог-організатор відсутній) свідчить про неможливість проведення ремонтів техн.служ. Чиновники місцевого та районного рівня листи директора вже навіть в руки не беруть, прикриваючись пунктом з наказу МОН "в межах фонду оплати праці). Про Яку нову школу і відпустки ми розповідаємо? Можливо вже пора визначитись з пріоритетами. Визнати, що певний мінімальний штат обов’язково повинен бути, незалежно від думки місцевих чиновників. Тим самим не будемо принижувати вчителів миттям підлоги, поклейкою обоїв, фарбуванням парт..., а директора - необхідністю принижувати вчителів. Тоді у вчителя появиться час на креатив; 3. У нас чомусь за все відповідає директор.
Віталій
ремонтно-будівельні будні нікуди не ділися, стали ще більш цинічними в пошуках коштів. І в багатьох випадках справжніх вчителів, що навіть у відпустку живуть роботою потрібно цінити (а не принижувати різними фото чи коментарями) Є різні варіанти віддати таким людям вільні дні чи бонуси для відпочинку за їх бажанням. Але без перегляду принципів і нормативів що регламентують методику формування штатів шкіл (і фінансування), ми приречені на "загнаного вчителя, що у свою відпустку, спільно з батьками учнів, робить ремонт в класній кімнаті". Навіть якщо при цьому назвати директора самодуром і поганим менеджером, та порекомендувати їм обом змінити професію. Ця ситуація в освіті створена не сьогодні і не вчора. Необхідний перегляд принципів фінансування та забезпечення існування школи. Переконаний, що ПК та освітні експерти могли б це питання вивчити. Можливо тоді представник комісії, при обїзді шкіл не буде говорити "я не вірю, що Ви не змогли знайти спонсора для придбання..."
Володимир
Для Віталій: Сьогодні я дізнався, що в МОН є незареєстрований в Мінюсті наказ № 167 від 31.05.1994 року, яким вносяться зміни до офіційного наказу №102 від від 15.04.1993 року. Стверджують, що він не скасований і діє в міністерстві. Так а навіщо скасовувати незаконний наказ? Таке от гниле міністерство у нас.
Коментувати