В. Бахрушин: особливість цьогорічної вступної кампанії

Іноді приватні заклади мають кращі показники якості набору на контракт, ніж державні на бюджет

В. Бахрушин: особливість цьогорічної вступної кампанії

Автор: Володимир Бахрушин, головний експерт групи «Освіта» Реанімаційного пакету реформ.

Однією з особливостей цьогорічної вступної кампанії стали результати прийому до деяких (небагатьох) приватних закладів вищої освіти. Найбільш відомим є приклад УКУ, який лише на освітню програму з комп'ютерних наук набрав 50 першокурсників (максимум, дозволений ліцензійним обсягом). 10 з них мають конкурсний бал 200. А прохідний бал (190,5) не тільки істотно перевищує прохідні бали широкого конкурсу всіх інших закладів вищої освіти (170,9 - 189,8), але і максимальні бали абітурієнтів, зарахованих до окремих з них на бюджет.

Попередні результати (зарахування на контрактне навчання ще не закінчено) свідчать, що УКУ - це найбільш відомий, але не єдиний приклад, коли приватні заклади мають кращі показники якості набору, ніж державні, а окремі краще підготовлені абітурієнти віддають перевагу навчанню за контрактом у цих закладах перед навчанням за кошти державного замовлення в інших.

На тій самій спеціальності «Комп'ютерні науки» ще один львівський приватний заклад (ІТ СТЕП університет) прийняв на перший курс майже 50 студентів (без урахування 3-річної програми). З них 8 мали конкурсні бали вищі за прохідний бал широкого конкурсу. Загалом конкурсні бали першокурсників тут є істотно гіршими, ніж в УКУ, але кращими, ніж в багатьох державних університетах, у т. ч. Львова та Києва. Приміром, медіанний бал першокурсників ІТ СТЕП університету зі спеціальності «Комп'ютерні науки» дорівнює майже 155, а для Державного університету телекомунікацій - 154, Національного транспортного університету - 150, ЛДУ безпеки життєдіяльності - 141.

Успішні приватні заклади є не лише у Львові. Університет ім. Альфреда Нобеля (Дніпро) на спеціальність «Міжнародні економічні відносини» вже зарахував 54 першокурсники. 4 з них мали конкурсний бал вищий за прохідний на спеціальність (186,7). Для порівняння - на 3 освітні програми Дніпровського національного університету ім. О. Гончара з цієї спеціальності, на сьогодні зараховано 15 першокурсників, з яких лише один зарахований на бюджет. Медіанні конкурсні бали для університету ім. А. Нобеля та ДНУ є майже однаковими - 163 та 162 (до речі, обидва показника є дещо вищими за медіанний бал КНТЕУ (161) - одного з лідерів за кількістю отриманих бюджетних місць). 50 першокурсників з цієї спеціальності отримав Університет митної справи та фінансів (м. Дніпро). Двоє з них будуть вчитися за державним замовленням. Медіанний конкурсний бал зарахованих до цього університету першокурсників дорівнює близько 153.

Оригінал

Освіта.ua
14.08.2018

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Небайдужий
Чомусь не сказано, скільки коштів вкладено в УКУ і хто їх вклав. Він не окуповується за рахунок контрактників. За які гроші побудовані нові корпуса? А в державні університети ніхто нічого не вклав. Держава навіть комунальні послуги не покриває і жодного нового корпуса, дошки з 60х років і стеля тече в лекційній аудиторії, і це в першому вузі країни.
N
Для Небайдужий: Зате студмістечко все огороджено сталевим парканом і ще додатково кожен гуртожиток окремо - це навіщо? І скільки це коштувало КНУ? А приймальна інкрустована золотом? Можна ж по-різному кошти витрачати.
Небайдужий
Які кошти? Про які саме кошти ви говорите? Держава не виділяє на ремонти кошти, навіть на ком. послуги, навіть не покриває зар.плати. Все це робиться за рахунок контрактників. А в УКУ вкладають гроші іззовні. І це дуже добре, що він існує. Може нарешті і держава зрозуміє, що потрібно створити хоч пару пристойних університетів на всю країну.
N
Для Небайдужий: Я більше довіряю своїм очам. Підіть та подивіться у приймальню в червоному корпусі та на студмістечко на виставці. А те, що університети живуть за рахунок контрактників - відомий факт. Але ці кошти можна витрачати по-різному. В Драгоманова ректор, наприклад, побудував собі маєток, який видно з космосу:)
Коментувати
Правдоруб
Мда... "Університети" попівських наук стали вважатися в Україні престижними. Ну а чого ж, кадило крутиться - лавеха мутиться. Це ж не вчителем фізики чи математики у школі працювати. Скоро вже навіть до самих тупих почне доходити, що сороси, гройсмани та інші рабіновічі хочуть знищити освіту в Україні і перетворити українок на проституток, а українців на вантажників і охоронців. Рабіновічам не потрібні українці, які можуть створювати ракети і ядерні боєголовки. Такі українці для них небезбечні. Тому вони зроблять все для того, щоб перетворити Україну на європейське зімбабве. Пригадуєте, в 1992 році нас було 52 мільйони і ми були третьою країною у світі за кількістю ядерних боєголовок? А зараз нас вже менше 40 мільйонів, ядерної зброї в нас немає (а заразом Криму і Донбасу), президентів і міністрів нам призначає старий жид сорос...
NeVat
Для Правдоруб: Та ти вже набрид дцл своїми децибільними коментарями. В УКУ вкладають кошти європейські католицькі товариства та об’єднання - там майже всі викладачі іноземці. Тому популярний - там є не тільки католицькі спеціальності. Тим паче для Львова це норма. А ти заїв свою платівку про політику - чи не ржевський твоє прізвище - тому завжди жопа марилась?
Анонім
А у нас и не должно быть ядерных боеголовок, ведь мы подписали Будапештский меморандум. Хотя, от агрессии России он нас так и не спас.
Коментувати
Володимир
Все так прилизано! 1% вузів у фокус-групі? А де ж повний аналіз? І де ті вузи, що потребують реанімації?