Osvita.ua Блоги О. Охредько: як кримчанину вступити до українського ПТУ
О. Охредько: як кримчанину вступити до українського ПТУ

Випускники та випускниці з тимчасово окупованого Криму теж мають можливості вступити до ПТНЗ України

О. Охредько: як кримчанину вступити до українського ПТУ

Автор: Олег Охредько, експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда».

Вступна кампанія 2018 року ще продовжується, і вона поширюється не тільки на вищі навчальні заклади. Тисячі юнаків та дівчат продовжують навчання у середньо-спеціальних навчальних закладах.

Випускники та випускниці з тимчасово окупованого Криму теж мають можливості вступити до професійно-технічних навчальних закладів України. І відсутність українських документів про середню освіту не стане на заваді, адже спеціально для кримчан Міністерство освіти і науки України розробило Порядок прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України (Наказ МОН  від 24.05.2016 №560). Відповідно цього Порядку ЦГП «Альменда розробило Алгоритм вступу:

Алгоритм вступу до професійно-технічних навчальних закладів на базі повної загальної середньої освіти (11 класів) у 2018 році

Цей алгоритм поширюється на громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території України або осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України після 01 січня 2018 року.

  1. Оберіть навчальний заклад (професійно-технічний навчальний заклад) та ознайомтесь з умовами вступу до цього навчального закладу (зверніть увагу на те, чи є вступні екзамени і терміни їх складання).
  2. Зверніться до одного з 35 Освітніх центрів «Крим – Україна» для отримання атестату в містах Київ, Бердянськ, Дніпро, Запоріжжя, Ізмаїл, Львів, Мелітополь, Миколаїв, Одеса, Харків та Херсон .

3.1. Подайте документи:

  • заяву (особисто (для повнолітніх) або через батьків чи інших законних представників (для неповнолітніх);
  • документ, що посвідчує особу (паспорт або свідоцтво про народження);
  • освітню декларацію (Освітню декларацію допоможе заповнити представник Освітнього центру «Крим – Україна»).

3.2. Пройдіть державну підсумкову атестацію з історії України та української мови.

3.3. Отримайте довідку про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації.

4. Подайте в обраний професійно-технічний навчальний заклад наступні документи:

  • свідоцтво про народження може подаватись особами незалежно від віку;
  • чотири фотокартки розміром 3 х 4 см;
  • за відсутності документа про освіту державного зразка та додатка до нього - довідку уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації

Інформація підготовлена у партнерстві з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій в рамках проекту «Освіта для Криму», який реалізується ЦГП «Альменда» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Освіта.ua
13.08.2018

Популярні блоги
Ігор Лікарчук: конкурсна машина працює Чи потрібний державний конкурс «Учитель року» взагалі? А якщо потрібний, то для чого?
Микита Андрєєв: про проєкти двох цікавих документів Наївно було думати, що зі зміною влади зміниться спосіб мислення менеджменту середнього рівня
Володимир Онацький: про шкільні олімпіади Олімпіада – це можливість продемонструвати знання з предметів на рівні школи, району чи міста
Ігор Лікарчук: про булінг стосовно вчителів на канікулах Учителя, який не прийде на методичні витребеньки, обов’язково будуть цькувати, вимагаючи пояснення
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Den
А что, в России бурс мало? Так там зато перспективней: закончил и вали в миллионник токарем или сварщиком работать за 50-70 т.р. со старта. А в Украине такого не получится.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!