Ніна Пастухова: гуртожиток або «общага» НУБІП

Мені не потрібні пільги чи безкоштовна общага, я хочу, щоб люди бачили те, що насправді відбувається

Ніна Пастухова: гуртожиток або «общага» НУБІП

Автор: Ніна Пастухова , фотодизайнер.

Це гуртожиток National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine. Ні, не так – це общага НУБІП. Університету, куди вступила моя дитина.

А це стаття про ремонт цього гуртожитку, того самого, №6, куди я повинна віддати свою дитину на 4 роки. Я Вас дуже прошу відкрити, та почитати-подивитись. Я Вас дуже прошу зробити перепост, відмітити друзів-журналістів, я хочу, щоб це побачили. Мені не потрібно нічого: пільги, безкоштовна общага… Не треба. Я хочу, щоб люди бачили те, що насправді відбувається.

А зараз подивиться мої фото.

 

 

 

 

 

Коли батьки зайшли та відчинили двері кімнат – стояв трьохповерховий мат, я не жартую. Нас зустріли таргани, я останній раз бачила тарганів…я не пам’ятаю, коли я в останній раз бачила тарганів. У Мексиці, мабуть.

Маленькі кімнати; 6 (!) ліжок; старі вікна; немає підлоги у деяких місцях; сцяні матраси; розетки, котрі вже колись горіли вогнем; один стіл; та один табурет, котрий ще Тараса Григоровича бачив - це для усіх, займайтесь по черзі, ви ж студенти!

Кухня… Без двері, вона поруч стояла, стінку охороняла.

Навчання коштує 22 тис гривень (факультет моєї дитини), є ще дорожче.

Общага – 520 гривень у місяць («потрібно відразу за рік платити!!» (с) – 5200 гривень.

А ще – ви ПОВИННІ зробити ремонт! Повинні…

Є питаннячко, та не одне…

Санітарні норми – ні, не чули. Брехня на сайті – легко! Діти й так поживуть, не цаци!

Ще є душ та туалет, але я забула про їх існування, коли там перебувала. Забула від шоку, пригадала тільки тоді, коли вже далеко відійшла від цього місця. Але ми усі розуміємо, що там не Париж.

Я у шоці, я матюкаюсь. Дитина моя там жити не буде. Мені потрібно шукати їй квартиру. Я дуже дякую за це, в мене так мало пригод у житті!

Як так? Це ж наше майбутнє, це люди, котрі побудують нову країну. Це діти! Чи тільки ті, що можуть квартиру зняти та живуть у Києві усе життя, можуть в нормальних умовах навчатись та будувати майбутнє?

Оригінал

Освіта.ua
13.08.2018

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
шупертяк
Пані, маубуть, щось вживає заборонене... Ремонтів таких масштабів, як в НУБіП немає ніде, в жодному університеті. А її "публічність" тільки зробить їй послугу, ведмежу.
NeVat
Для шупертяк: така реакція на критику з погрозами вказує, що у виші щось не так. Шупертяк може вже піти до миколаїнка та попросити надбавку - відпрацював - прогин зараховано! Про ремонти щось не те - гуртожиток відстійний. Може сплутали ремонт у своєму власному будиночку з ремонтом у виші? Таке буває! Так може й студентів там поселити, а самому у "відремонтованому гуртожитку" пожити. Реагуй на критику, а не погрожуй!
Коментувати
НУБіПський клоп
А ви не чули про продаж відремонтованих кімнат? Ціна цього непотребу 5200 грн на рік, ціна відремонтованої приблизно 1000 у,о. (Київські ціни). Отже, як тільки ви відремонтуєте кімнату її ціна зростає. Як правило, ні ректор, ні декан не гарантує вам перебування вашої дитини в відремонтованій кімнаті всі 4-и роки.Тому будьте готові що через рік-другий у вас зявляться "проблеми" з проживанням в гуртожитку і вас на законних підставах знову переселять з вашої відремонтованої "лялі" в гнидник. Тому, шановні батьки, вимагайте підписання угоди про те що за жодних обставин вас не зможуть відселити з відремонтованої вами кімнати. Або змиріться і не робіть ремонт!!! Все одно - кинуть. Все що ви чули на перших зборах про те що ремонт ви робите для своєї дитини - байки. Ви робите ремонт для подальшого збагачення університецько-гуртожиткових щурів. Якщо до цього добавити туалети з горами непибраних "мафінів", гаряча вода в душі - година на добу, неляканими тарганами і клопами, взимку +15 в кімнаті, + доплата за холодильник, + неможливість використовувати жодних електричних приладів... і це вього за 5200 грн на рік. При дуже сумнівній якості освіти - ви студент НУБіП (входить в 10 кращих вишів Київа). Про інші навіть важко уявити.
Людмила
ЖАХ!!! Цілком розумію маму. Головного економіста закладу слід судити за таке планування використання коштів. Створіть батьківській комітет, напишіть скаргу в МОН. На навчання дитини це не вплине. Притягнуть до відповідальності неука і ледаря з адміністрації. Самі потихеньку робіть ремонт. Дізнайтесь чи буває гаряча вода, як з опаленням взимку?
N
Для Людмила: маю сумнів - в університетах існує студентське самоврядування і батьки не допоможуть - діти дорослі. Хоча можуть поскаржитися нинішній міністерші на колишнього - от вона його покарає. Особливо після того, як він відмив дисертацію дружини віце-прем’єра. Потрібно вивчати всі аспекти вишу перед вступом. А не йти на замануху: які викладачі, гуртожитки, аудиторії, тощо. Ви ж не підете до незнайомого лікаря поки не зберете інформацію про нього. Чому ж у виші діти заповнюють бездумно електронні кабінети. Гадаю, що ця антиреклама для сільгоспакадемії, яку перейменували в НУБіП, своє зробить у наступному році. Назва змінилася, а підхід ні.
Коментатор
Для N: На це ніхто не звертає уваги.
Vlad
Для Людмила:Это не ужас.Это просто убитая комната.Ужас-это торговля наркотой во ВСЕХ общагах Киева,пьянство студентов,вымогание денег и издевательства старшекурсников итд.итп)
Коментувати
Anna
Квартира стоит тысяч 7 в месяц)) общага 520 грн вместе с коммуналкой, чего вы ожидаете?)) В Штатах народ по несколько тысяч долларов за общежитие платит...
Ірина
Мій син жив у гуртожитку №7. З ремонтом все гаразд, АЛЕ. Таргани... просто всіяно. Клопи заїли сина, через це не хоче жити там. Комендант заєвляє, що студенти мають витравити самі. Пене Ніколаєнко, ви це чуєте? У кімнаті шість людей, розвернутися ніде, зі стільцяпи поталанило, коли заїхали було три інваліди (напевне попередниками принесені з радянської їдальні)
Веста
Для Ірина: ну так возьмите и принесите себе стул из европейской столовой и ремонт пусть вам сделают европейский, вы ж в европе живёте) а то всё совок вам виноват)и где вас такую умную выучили, не в совке случайно?
Коментувати
Главпоштамп
На сайті НУБіП написана правда. Тільки в тому гуртожитку два факультети. Один відремонтував, а другий на фото. Так, таке буває. Це НУБіП, дєтка
Юля
А я всегда говорила, что лучше учиться дома даже на контракте , чем в Киеве на бюджете. Я пожила в своё время по общагам, ну его.. Мои дети будут жить в нормальных домашних условиях. Киев, от которого уже тошнит ( благодаря событиям последних лет), такой жертвы не стоит.
Ірина
Для Юля: А сільським дітям де вчитися? Ви про що?
Юля
А вам исключительно в Киев надо? Райцентр или областной центр не подходит?
Володимир
У нас така периферійна традиція-діти всіх панів,чи приближених до них ОБОВЯЗКОВО ПОВИННІ ВЧИТИСЯ В КИЄВІ! І байдуже в якому вузі чи на якій спеціальності-головне в Києві.Бо тоді на питання-а де вчиться ваша дитина можна гордо відповісти-в столиці! Тому і такі конкурси,тому і по шість чоловік в кімнаті.Пиха батьків жене кожного року тисячі нових студентів в Київ.А те,що в таких умовах не можливо взагалі вчитися,а тільки виживати-це нікого не хвилює.І через пять років,закінчивши вуз,безліч тих студетів,маючи погану підготовку і не знайшовши нормальної роботи в столиці,повертаються додому.Але то вде інша історія.
Коментувати
Станіслав
Агов, шановні дописувачі, ви звикликли жити в гав...і? Це ваші проблеми - живіть. Нормальні діти мають право на гідні умови навчання і проживання, якщо ваші діти . то нехай живуть серед цього смороду, бруду, гадять там де їдять та й ще за це все платять гроші. Це ваш вибір.
ЛПТ
Зато название университета красивое - все слова заграничные. Впереди вас ожидает ещё очень много сюрпризов. Добро пожаловать в Киев! А не... . You are wellcome to Kiev! 22 тысячи, говорите? Плюс проживание, плюс питание. За сотку легко выйдите, и так 4 года подряд. Можно в кредит залезть, ну, или ... почку продать. По-любому, мы вас очень рады здесь видеть.
NeVat
Для ЛПТ: пітерсбургc - не лізь в чужу країну зі своїми дебільними коментарями - від тебе пуйтлом тхне за 1000 миль - бот продажний
Коментувати
Val
В Киеве можно найти однокомнатную квартиру за 5- 6 тыс. в месяц. На двоих или троих получится тысячи по 2,5 на человека с коммуналкой. Если это дорого, то возникает вопрос: на кой хрен было поступать в Киев, не имея достаточных средств на проживание в этом городе?
1111
Для Val: А якого .., вступати в інше місто, якщо боїшся жити в гутрожитку. В КПІ можна отримати в гуртожитку субсидію. В минулому році 4 місяці (після перерахунку за субсидією взагалі платили 85 грн. за місяць). Як Ви гадаєте можна порівняти 2,5 тис. грн. та 85 грн.? У нас до речі частина бюджетників (в тому числі бухгалтери, інженери, програмісти бюджетних установ) отримують мінімалку (3723 грн. грязними). То чому їх діти не можуть вчитись в Києві. Просто статтю писала мама, яка ніколи не жила в гуртожитку. А в мене за плечима гуртожиток КНЕУ з душовим залом на першому поверсі без дверей в кабінках. І нічого. Жили нормально і весело
Володимир
Для 1111Тут така штука-умови проживання дуже впливають на рівень навчання студентів.У нас всі,хто жили на квартирах,вчились набагато краще.А ми виживали часто.Воно ніби весело і прикольно,але ж потім приходиться конкурувати за місце на роботі.І який смисл у такому навчанні?
1111
Для Володимир: навчання у виші - це не лише вивчення предметів, але й навчання самостійності, вмінню виживати в нашому світі, знаходити спільну мову з іншими зовсім не схожими на тебе людьми. І цього краще навчаються ті хто живуть в гуртожитку. На роботі у Вас навряд чи цікавились тим як добре Ви засвоїли філософію або ще якісь подібні предмети (ну звісно якщо Ви не філософ). А ось чи можете ви працювати в екстримальній ситуації могли.
Коментувати
////
Жесть. У нас тоже 520 в месяц, это в год 6240 грн., кстати, а не 5200, но после ремонта, без обоев времен СССР, с пластиковыми окнами, по 4 человека в комнате, комната не большая, тесновато, думаю надо ли оно нам. Но по сравнению с фото царские условия.
Галина
Для ////: Не 6240, а 5200. Проживають студенти лише 10 навчальних місяців, а на 2 літні місяці канікул їх виселяють
////
Возможно у кого как, у нас платят за 12 месяцев и никто никого не выселяет, хочешь,живи летом, хочешь, езжай домой. Если не заплатишь за лето, можешь остаться без общежития, поселят в твою комнату первокурсников.
Коментувати
Коментатор
Ви ж самі хотіли навчатися в столиці, то і майте. Від’їдьте трошки від столиці і матимете ті ж самі умови в гуртожитку, але дешевше навчання і дешевші квартири. Але ж нє — столицю подавай!
Галина
Для Коментатор: Вартість проживання 520 грн. - це мінімальна (40% від академічної мінімальної стипендії). В деяких вишах - вища (там де розділили окремо вартість проживання та комунальні).
Anna
Для Коментатор: а потом пополнять ряды безработных?))) камон, в Киев на стажировку народ из Харькова едет, вгородах поменьше вообще голяк наверное...
Коментатор
Для Галина: та знаю я цю кухню. Реальна вартість доходить, подекуди, до 700 грн/міс при повному заселенні гуртожитку. То ж які умови ви бажаєте за 520 грн?
Коментувати
Наталія
Тому, напевно, я навіть не чекала поселення в гуртожиток, а відразу після здачі оригіналів документів, засіла на сайтах в пошуках житла своєму сину-студенту. Так, це не 500 грн в місяць. Будемо шукати можливості оплатити житло. Але по моїй дитині не будуть бігати вночі таргани. І що саме прикро, що для того, щоб поселитися в такі "царські" умови часто потрібно заплатити хабар.
Володимир
Для Наталія: Правильно
Коментувати
N
Ще одна мати повелася на замануху ніколаєнка. Існують сумніви що його позбавлять ліцензії - там все схоплено.
Володимир
Вашу доньку будуть готувати до умов злиденного життя в Україні. Або тільки в Мексику...
NeVat
Для Володимир: А ти де живеш?
Ріопан
А ще, Ніно, до Нового року ваш син буде сидіти в холодній неопалювальній аудиторії. А потім дізнаєтеся ще дуже-дуже багато... і будете думати: невже в наш час можливо таке.
Коментувати