Є. Ніколаєв: щодо недобору на важливі спеціальності

Платон називав лотерею найбільш справедливим способом виборів, тож потрібна лотерея для абітурієнта

Є. Ніколаєв: щодо недобору на важливі спеціальності

Автор: Євген Ніколаєв, кандидат економічних наук, викладач Київського національного економічного університету.

Щодо недобору на важливі для України спеціальності

Пропоную для абітурієнтів додати наступного року опцію «згодна/згоден на одержання бюджетного місця за будь-якою спеціальністю у будь-якому ВНЗ в місті ікс або ігрек, якщо я не проходжу на бюджет за своїми пріоритетами і балами».

Чимало абітурієнтів хоче навчатися, за своєю фінансовою ситуацією може навчатися тільки на бюджеті, але насправді не визначилися, ким вони хочуть бути.

Кого з якими балами і сертифікатами ЗНО на яку спеціальність в цій опції зараховувати - це можна вирішувати у закритому порядку, не оголошуючи відповідний алгоритм публічно.

Нагадую, Платон називав лотерею найбільш справедливим способом виборів. А пропоноване є свого роду лотереєю для абітурієнта.

Думаю, це був би хороший спосіб узгодити всі ці інтереси.

Оригінал

Освіта.ua
06.08.2018

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
////
Некоторым и правда не важна специальность, но они не поступают на бюджетное место потому, что подают заявления на специальности на которые заведомо не могут пройти. Для таких оно может и не плохо было бы. Но надо учитывать хватит ли у абитуриента мозгов, чтобы потом учиться по этой специальности и опять же, где гарантия, что он потом будет по специальности работать, отработает свои 3 года или сколько там, чтобы деньги не возмещать и уйдет.
Галина
Для ////: де Ви взяли що треба щось відпрацьовувати? Останні, зто мав їхати за направленням були медики, але і їм минулого чи позаминулого року відмінили.
Коментувати
ЛПТ
Гениальное предложение! С учётом того, что в Украине действуют 4 атомных электростанции с 15 энергоблоками, всех провтыкавших по лотерее забросываем на обучение по специальности "Атомная физика" (там недобор). А по-о-о-том идём на сайт Work ua., а там вакансия: "Требуется физик-атомщик. Оклад 5 500 грн." Автору за идею стоит какую-нибудь премию присудить. Вот. не оскудевает же талантами земля родная!
уряяяяяяя
Для ЛПТ: іще хтось. А то там один все розповідав про розумовий розвиток тих, хто про атомників згадував.
NeVat
Для ЛПТ: Тебе в пітерській школі читати не навчили - немає такої спеціальності Атомна фізика, але є Атомна енергетика. Чи у вас там в расєї мізки вже просохли від одноманіття?
Коментувати
Полина
11 по мнению МОН - очевидно отброски общества. После 9-го в коледже 60 мест, 30 бюджет. После 11-го 12 мест и только контракт.
Val
Помню, мне рассказывали, как во времена сурового Совка, сделали примерно так, как описывает автор. Произошла какая-то накладка с распределением мест в вузах и на одну гуманитарную специальность не хватило мест. Не знаю, почему нельзя было просто послать лесом не поступивших, однако сделали иначе. На "суровую" техническую специальность, связанную то ли с металлургией, то ли с металлообработкой и даже тогда не пользовавшуюся особой популярностью, "перекинули" полсотни этих злосчастных абитуриентов. Большинство из них было женского пола и с весьма скудными способностями к точным и инженерным наукам.
k
Для кандидат економічних наук, викладач Київського національного економічного університету: Ти справді і...т, чи лише притворяєшся?
Cirius
Для k: Який ВНЗ, такий і п. Ніколаєв
Коментувати
N
Невмотивовані студенти не будуть вчитися. Якщо переважає посередність, тоді талант на верх не спливе. Потрібно щось робити з посередніми спеціальностями та їхньою підготовкою.