В.Співаковський: на філологів йдуть не тому, що на них попит

Об'єктивно - це і є реальний маркетинг освітньої системи нашої країни, хоч і трохи сумний

В.Співаковський: на філологів йдуть не тому, що на них попит

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Тут в сети мелькнули цифры поданных заявок на учебу в вузы по специальностям. И возник душещипательный вопрос: Неужели это адекватно???

  • Журналистика – 20 тысяч.
  • Филология – 60 тысяч.
  • Туризм – 20 тысяч.
  • Право – 59 тысяч.
  • Экономика – 22 тысячи.
  • Менеджмент – 37 тысяч.
  • Математика – 1,2 тысячи.
  • Физика – 764 человека.
  • Химия – 1,5 тысячи.
  • Биология – 5 тысяч.
  • Материаловедение – 370 человек.

Типа, зачем нам столько журналистов, туристов, экономистов и вообще пофигистов?

Скажу, что объективно – это и есть реальный маркетинг образовательной системы нашей страны. Хоть и немного печальный.

Если нет заводов и нет науки – то с какой стати возникнет спрос на инженеров и математиков?

Я больше скажу: на математиков и инженеров надо ехать учиться уже в другие страны, что и происходит, так как у нас сильно ослабли и преподаватели, и маттехбаза.

А то, что идут на филологов и журналистов – это не от того, что есть спрос на них. Спроса нет, но это единственное, что считается лёгким для университетской развесёлой жизни, когда можно продлить детство.

Поэтому тут смешались все факторы нашей неуклюжей жизни: наши вузы слабые, наше школьное образование слабое, наши характеры у выпускников – тоже слабые.

Родители растерялись и не знают, куда бежать и где у детей счастье. Перспективы у страны не просматриваются или их никто не показывает.

Нет ни денег, ни понимания, кого учить, как и зачем. Но главное в этой проблеме – не вузы, не специальности и даже не стипендии и не деньги.

Нет экономики в стране. Нет перспектив работать вообще, и в филиалах западных суперкомпаний в частности.

Поэтому в качестве экстренной меры я бы пригласил десяток зарубежных вузов, сделав тут их филиалы, на любых условиях. Это бы сразу оживило всё.

Пока же ничего приятного...

Впрочем, так будет не всегда.

Оригінал

Освіта.ua
03.08.2018

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Val
Есть еще более простой и неприятный выход - сократить бюджетные места на 90%. А оставшиеся 10% распределить между физикой, математикой, материаловедением, инженерной механикой, металлургией и прочими нужными, но не пользующимися популярностью специальностями.
джек
Для Val: Тогда половина, просто напросто, не поступит. Образовнание в хорошем вузе от 10к гривен, для многих из бедных семей это большая сума. Получается большинство бедных детей не получит образование.
Коментувати
Tet-a-tet
Змушений погодитися з п. Співаковським про те, що для багатьох молодих людей навчання у ВНЗ-це продовження дитинства. Нехай дитина кудись ходить, аби не вешталася без нагляду. А все тому, що характери у сучасних випускників слабенькі, до життя не підготовлені, а працювати взагалі не хочуть. Виросло ціле покоління утриманців, любих, дорогих і кволих, що вміють хіхікати у гаджети і говориту один одному "усіляку чушь". Не стверджую що всі такі, але відсоток дуже високий. Коли я сказав одному студенту, навіщо він так багато курить цигарок, у тридцять стане імпотентом, він мені відповів:"А я до тридцяти усе встигну". А далі що?- на це у нього відповіді не знайшлося. Українські підприємці у більшості звичайна захланна сволота, але доброго працівника бачать і часом ним дорожать. Та у нашої молоді немає терпіння, хочуть усе і відразу.
Кармелюк
Сорос - міністр освіти України . Його мета - закрити школи , зліквідувати вузи, забрати дурно надра і Земельку!!! Ось звідки всі біди!!
Сидір
Для Кармелюк: підтримую!! Гриневич, Ковтунець , хабзій , Шаров , рошкевич ...— це все убогі грантоіди сороса!!!
Коментувати
N
Особливо на математиків потрібна мат.-тех. база. Не йдуть, тому що важко. А школа слабка і підготовки немає. Заводи є, але не в Києві. Всі заводи приватні - то навіщо навіщо навчати за рахунок держави - нехай бізнес вкладає. В основному технічні виші не мають бази, бо назвати застарілі методи та прилади базою - смішно. Інновації відсутні, тому інженери слабкі, правда. Про математиків можна посперечатися. ІТ нарозхват, якщо розбирається. А взагалі ви не в темі, тому висновки робите не правильні. Молодь хоче сидіти в офісі і отримувати гарну зарплатню - це не по цехам в тілогрійці бігати за невеликі гроші, бо олігархи ніяк наїстися не можуть.
Андрій
скільки-скільки математика? автор филолог? 111 спеціальність 1280 заяв 112 - 271 заява 113 - 3930 заяв всьго 5481 Далі айтішні спеціальності 121 - 17308 122 - 23935 123 - 11169 124 - 3090 125 - 9095 126 - 4252 всього 68849 Далі фізика: 104 - 853, 105 - 1096, 132 - 370 всього 2319 таким чином 76,6тис зовсім не філолога! А прохідний бал бал на 121 в шеченко на кібернетику був 193,1. Чи хтось знає де був вищий? Можливо десь на мед/стоматології але не на праві чи філології.
Небайдужий
Для Андрій: У Каразіна на математику прохідний бал 194.243. А всі ці висновки від так званих експертів - це просто цирк, одразу видно нікудишній рівень цих "експертів", без крихти критичного мислення. Купи лайків і поширень від таких самих людей, які нездатні хоч трошки подумати, що стоїть за числами.
Коментувати
Правдоруб
Пам’ятаєте, у 1992 році в Україні жило 52 мільйони і ми були третьою в світі державою за кількістю ядерних боєголовок? Тепер нас менше 40 мільйонів, ядерної зброї в нас немає, президентів і міністрів нам призначає старий жид сорос. Навіщо цьому європейському зімбабве така кількість магістрів, бакалаврів і т.д.? Тим більше що дипломи наших університетів нічого не варті. У нас продавець попкорну в кінотеатрі в якого 8 класів освіти отримує в два рази більшу зарплату ніж вчитель з вищою освітою, що гробить свою нервову систему в школі.
Білка
Для Правдоруб: 100%
Коментувати
Не паникуйте :)
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА (111) МАТЕМАТИКА БАКАЛАВР (ПОВНА ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА) 1 Лазарашвілі І.Н. Рекомендовано (бюджет) 1 171.874 Квота 1 2 Сарапін Р.В. Рекомендовано (бюджет) 1 200.000 ... 23 Бобровніков О.В. Рекомендовано (бюджет) 1 200.000 24 Кречко Б.С. Рекомендовано (бюджет) 1 199.549 ... 30 Богославська В.В. Рекомендовано (бюджет) 1 194.243
Vlad
"Родители растерялись и не знают, куда бежать и где у детей счастье. " Знают! Бегут к директору, в отдел образования и т.д. В 99,99% жалобы на учителя одни и те же: Не такая оценка! Подчеркиваю ОЦЕНКА!!! О знаниях по предмету речь не идет. Думаю, что многие учителя с этим сталкивались. Сколько раз приходилось слышать от родителей: - Нам физика не нужна. Нам нужна оценка. К сожалению есть директора, которые в этом становятся на сторону родителей, требуют от учителей завышенных оценок. Начинать надо со школы. А в качестве экстренной меры необходимо отменить обязательное среднее образование. В старших классах должны учится те, кто хочет учится. Для них надо создавать условия. Ведь ни для кого не секрет, что такие ученики очень часто подвергаются травле со стороны тех, кто просто протирает штаны в 10-11 классах. А теперь добавится еще один год.
Dari Stetsenko
Это всё так, но в нашей стране многие идут на филологов, только для того, что бы потом уехать за границу. Многие переводчики находят зарубежные фирмы, которые приглашают их потом переехать зарубеж. Получая бакалавр по иностранному язык( английский, немецкий, испанский, французский) можно затем, сдать сертификат международного образца и поступить на магистратуру зарубеж. Там не обязательно выбирать туже филологию, многие поступают на IT, экономику, менеджмент. Есть возможность получить гранты на обучение и зарубежную магистратуру, что бы далее развиваться уже в другой стране. По этому популярна филология, это шанс выучить язык, понять на какую специальность поступать в магистратуру и подготовится к тестам на знание языка. В 17 лет многие школьники не знают, куда им податься. И эти 4 года Бакалавра просто компенсируют им эту неосознанность выбора, которую они сделали ранее.
Anna
Для Dari Stetsenko: оу, все знают что заграницей как раз ждут наших инженеров. Зачем той же Франции люди которые кроме самого французкого ничего не знают? у них таких целая страна. А вот инженеры-программисты с средним знанием языка всегда в дифиците.
Коментувати
Володимир
Министерство само по себе, школы в системе местного самоуправства. Имеем пропасть от яйценюка.
Сенатор
Я рідко коли погоджуюсь з автором. Але тут я погоджуюсь на всі 100%. Що-до "... в качестве экстренной меры я бы пригласил десяток зарубежных вузов, сделав тут их филиалы, на любых условиях. Это бы сразу оживило всё." Нічого не буде. Попавши у вовчу зграю, для того щоб вижити вони повинні підкорятися законам цієї зграї. Якщо ні - зїдять. Є у нас уряд, депутати, прокуратура, поліція, СБУ, адміністрація президента та багато інших владних і контролюючих структур. А у них є діти, діти у родичів, кумів та інш. Далеко не всі дітки можуть і хочуть вчитися. А дипломи (тим більше зарубіжних вузів) хочуть всі. Почнуться "закулісні переговори", тиск. Врешті, для того щоб вижити, вони стануть такими ж як і наші вузи.