А. Сененко: про засідання Атестаційної колегії при МОН

Українська система присудження наукових ступенів та вчених звань стрімко прошкрябує дно

А. Сененко: про засідання Атестаційної колегії при МОН

Автор: Антон Сененко, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України, кандидат фізико-математичних наук.

Кажуть, що Санта-Барбара - найдовший у світі серіал. Близько 10 років трансляції та понад 2000 серій.

В Україні подібну мильну оперу з елементами трилеру знімають прямо зараз. Називається - засідання Атестаційної колегії при МОН.

Обожнюю за ними стежити і, вірогідно, напрошуся на наступну в гості, щоб побачити те все наживо.

Атестаційна колегія - це такі збори шанованих панів та пані, що має бути останнім форпостом по недопущенню до затвердження липових дисертацій та присвоєння вчених звань на основі сфальшованих чи плагіатних робіт.

Події в основному розгортаються навколо Луганського державного медичного університету, де спецрада пропускає дивні дисертації, які практично не мають жодного стосунку до науки. Згодом в гру вступає Сумський педагогічний університет, в якому раптово завелися фахівці з патофізіології.

Раз за разом на цих зборах вже кілька місяців підряд відбуваються баталії між науковцями, що викривають плагіат/фальсифікації та вимагають відмовити у затвердженні, та чиновниками від науки, які вперто відстоюють інтереси здобувачів.

Там бувають такі цитати: «Робити винним пошукача не можна. Це девальвація нашої ради. І буква закону, якийсь там документ, він не вартий того, щоб ми це робили».

Там гінекологи пишуть про розриви стравоходів.

Там підробляють аудіозаписи захистів.

Там фальсифікують та вигадують статті, що потрібні для захисту дисертацій.

Там чиновники ігнорують висновки експертів, які виявили підробки при проведенні дослідів на щурах.

Там СБУ, можливо, перешкоджає діяльності викривачів.

Чесно, я дуже стомився від цієї мерзенної історії і тихо починаю звіріти.

Тому просто повідомляю, що отут член Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій Світлана Арбузова в деталях розписала всю ганьбу, що там коїться.

Це просто обурює.

Читайте, дивуйтеся, запам'ятовуйте прізвища посіпак.

Так, там всьо погано.

Врешті, Науковий комітет навіть написав офіційне звернення на Міністра освіти і науки України з проханням не підписувати наказ про затвердження рішень Атестаційної колегії, оригінал тут.

Подивимось на реакцію, але яка б вона не була, дивує от що: складу Атестаційної колегії абсолютно чхати на наукову істину, і витрати коштів платників податків на липових власників наукових ступенів та звань сприймаються, як норма.

Тільки сліпий не бачить, що українська система присудження наукових ступенів та вчених звань стрімко прошкрябує дно.

І в багатьох сферах внутрішні експерти/спеціалісти/члени рад, ймовірно, є корумпованими.

І здається мені, що без міжнародного контролю та верифікації отримуваних вітчизняними вченими результатів - вже не обійтися.

Пєчаль, загалом.

Але переможемо.

Оригінал

Освіта.ua
22.05.2018

Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
N
в інших науках теж саме