С. Вовк: щедрий аукціон для платників податків

Зловживання і хакінг системи задля отримання зиску - це універсальна форма атестації наукових кадрів

С. Вовк: щедрий аукціон для платників податків

Автор: Світлана Благодєтєлєва-Вовк, викладач.

Якщо ви думаєте, що свято Нового року закінчилося, то ви помиляєтеся. У цьому вчора на засіданні Атестаційній колегії МОН я особисто впевнилася. У ролі дідів морозів і санта клаусів, які дарують пожиттєву ренту спраглим і охочім, зокрема і шахраям, виступили члени колегії, а вів казкове дійство пан Згуровський.

Окрім того, що загальним голосуванням вони затвердили списки з 698 кандидатів наук та 115 докторів наук, до робіт яких не було зауважень, також були затверджені ступені особам, яких ми викрили на академічному плагіаті:

  • Качмар і Неживій - докторські з філософських наук;
  • Білецькій і Погасій - кандидатські з філософських наук;
  • Григор'євій - юридичних наук.

Нагадаю, що на минулій АК не були затверджені ступені 4 представникам філософських наук. Тепер представники експертної ради з філософії (22 особи) оговталися від несподіванки і встали грудьми на захист корпоративних інтересів. Наведу приклад аргументації на користь прийняття рішення: «Фрагменти тексту, які на думку заявника, є запозиченнями без посилання на джерело, насправді такими не є, оскільки ці фрагменти тексту є констатацією прописних загальновживаних істин, які в різних формулюваннях наявні в сотнях текстів філософського спрямування та які не впливають на зміст і новизну даного дисертаційного дослідження».

Іншими словами, монівські філософи зробили міждисциплінарний прорив глобального значення - відділили текст від змісту.

Заяву по Григор'євій не було належним чином розглянуто, тобто експертна рада не розглядала нашу заяву і не бачила наших аргументів, а рішення про «відсутність» плагіату приймав пан Рашкевич особисто.

Ексцесом також став факт голосування про затвердження кандидатського ступеня Халіман, оскільки це прізвище не було вилучено із загального списку, хоча нашу заяву у МОН отримали 10 травня. Криштоф - молодець, постаралася.

Окремими актами спектаклю став розгляд справ фальсифікаторів за заявами Світлани Арбузової. І знову, колегія майже у єдиному пориві затвердила 2 рішення, аргументацією якої є позиція «давайте будемо гуманними» та 2 - спрямувати на експертизу. А перед цим «хльопці повеселилися», півгодини вирішуючи, чи затверджувати докторанта пані Світлани за заявою про плагіат від пані Комаренцевої. У кулуарах активно поширювалися чутки, що «це розборки двох дурних бабів», які давно притомили шанованих чоловіків - справжніх представників альфа-самців вищих приматів.

У мене склалося враження, що члени колегії просто отримували задоволення від марудження ситуації, бо місце жінки «самізнаєтеде», а тим більше треба їй закрити рота, щоб не ставила під сумнів їхню владу під сонцем.

Що у підсумку? Аукціон небаченої щедрості для платників податків вартує пару десятків тисяч у місяць лише по декількох викритих плагіаторах. А уявіть, якщо перевірити всі 698 кандидатських та 115 докторських? Так, десь на два порядки більша сума, тобто пара мільйонів гривень мінімум.

Як показав експеримент, АК не здатна підтримати НОРМУ, демонструючи неспроможність інститутів і безкарність тих, до кого вони мають бути застосовані. Тим більше, що колективна форма прийняття рішень розмиває відповідальність. Нині зловживання і хакінг системи задля отримання зиску - це універсальна форма атестації наукових кадрів.

І що робити?

1. Відмінити доплати.

2. Запровадити ротацію керівних кадрів та персональну відповідальність.

Наостанок нагадаю, що будь-який дар супроводжується жертвоприношенням. І коли він здійснюється не за ПРАВИЛАМИ, то у жертву приноситься кваліфікація, репутація, добробут і майбутнє.

P.S.: Плюс до «щоробити»: спецметод - викриття. Багато викриттів - хороших і різних. Прошу долучатися до спротиву. Най кожна бюджетна копійка стане у горлі і пече нестерпно кожного шахрая/йку та їх покровителів.

Оригінал

Освіта.ua
18.05.2018

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
А Ви собі уявляєте п. Вовк скільки то треба викривачів, отих хороших і різних? І де Ви бачили шахрая, якого би пекла в горлі нечесно зароблена копійка, навіть якщо він освічена людина? Шахрайство перестало бути привілеєм обмежених людей, освічені люди швидко зрозуміли його преваги і не гребують можливістю ним скористатися. Мета виправдовує засоби, а цинізм став нормою життя і інтелектуалів у лапках. Добро мусить бути з сильними кулаками, а тут усе не просто. Де той вагомір, який чесно встановлюватиме межу між добром і злом?
Володимир
Від дисертації має бути користь не тільки беніфіціару, а й суспільству..................
NeVat
Для Володимир: п’ять років тримають студента в виші, щоб не вештався по вулиці - теми багатьох дисертацій - як це робити з фантазією. Це основна користь.
Коментувати
N
відмініть докторські і проблема стане на третину менша. все рівно вони не відповідають цьому рівню.