В. Брудновський: виші готують дипломи, а не педагогів

Шановні освітяни, хтось зможе мені пояснити, звідки в школах взялися рейтинги успішності учнів?

В. Брудновський: виші готують дипломи, а не педагогів

Автор: Віталій Брудновський, учитель, блогер.

Писав це три роки тому. За цей час прийняли новий освітянський закон, проте, дивлячись на главу адміністрації з Богуслава,переконуєшся, що «соцсорєвнованіє» в головах наших педагогів і навколо - безсмертне. Навіть якщо не буде середнього бала, а він є. Є він для тих, хто школу закінчив. Ніяк не можу зрозуміти. для чого він випускникам? А ще, чому наші виші на технічні спеціальності не вимагають сертифіката, наприклад, з фізики, а натомість усіх враз почали цікавити успіхи з історії?

Шановні освітяни, хтось зможе мені, старому дідові, який пішов у школу ще за Хрущова, а закінчив за Брежнєва, пояснити, звідки в школах взялися рейтинги успішності учнів?

Це ж ідеї яких науковців впроваджує сучасна школа. визначаючи середній бал загальної та якісної успішності (якісна успішність - це що?) кожного учня зокрема та класу в цілому?

І на підставі цих балів учитель (він - бо вважає, що він головний у цьому процесі - караючий меч, так би мовити) визначає так званий рейтинг учня (при цьому не враховуючи ніякі інші показники: психологічні особливості, стан здоров’я, інші чинники). Петрик на першому місці (ото молодець - наш відмінник, гордість, переможець), а Оксанка на останньому (ату її!). І все це гарненько, з вигадкою достойного сучасного просунутого педагога, оформлюється і вивішується в класі для «всєобщого обозрєнія».

І невтямки доморощеним Песталоцці без двох ц, що цим вони ту Оксанку чи Іванка заганяють у ще більшу депресію або роблять усе для того, щоб вони глибоко наплювали на все і на всіх, зненавидівши школу й вчителів.

Отака - от педагогіка. Рухаємося. До Європи? Ні. До совка. І не говоріть мені, що навчання в СССР було краще. Було воно таке ж, бо в принципі нічого не змінилося.

Я й досі згадую незлим тихим деяких своїх учителів. Хай Бог боронить від тієї тоталітарної педагогіки, якою вона була.

Найбільш прикро, що коли ти про це говориш деяким молодим учителям,вони просто не можуть в’їхати, про що меле цей дядько. Так поводилися з ними, так поводяться з учнями вони. Вишколу педагогічного ж бо нема.

На жаль, виші почали продукувати дипломи, а не педагогів. Багато ви бачили майбутніх педагогів на практиці в школі? На справжній, коли треба відвідувати уроки, готувати заходи, самому давати уроки, і все це під невсипущим оком наставників, які можуть ту практику й не зарахувати?

Нині, не давши повноцінної освіти, кидають майбутніх учителів на індивідуальний план, як сліпих кошенят. Випливе – добре, потоне ну й ... з ним.

А потім дивуємося, а чого воно так. Так, бо Так.

Оригінал

Освіта.ua
17.05.2018

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ГЕНРІХ
Стаття цікава. Але шановний авторе, Ви почали не з тієї сторони медалі. А зворотній бік такий: серед вчителів та викладачів також складають рейтенги, причому в рейтенг входить велика кількість критеріїв (участь в художній самодіяльності, участь в суспільному житті закладу, участь в конкурсах, кількість надрукованих методрозробок або наукових статей, підготовка учнів чи студентів до олімпіад та конкурсів, виконання обов’язків куратора чи класного керівника і найголовніше якість підготовки учнів чи студентів, за нормативами вона не повинна бути меншою за 52%). Ось педагогічний працівник і крутиться як може (співає в хорі, ходить на суботники, шукає дешеві конференції чи журнальчики щоб там опублікуватися, готує учнів чи студентів до олімпіад і конкурсів. І саме головне думає як не попасти в нижню частину рейтенгу бо тоді .... ну як мінімум попаде під роздачу на цілий рік, а як максимум не матиме голин а то й взагалі йому не продовжать контракт.
Студент
Для ГЕНРІХ: М-да... на навчання учнів та студентів немає часу...
Коментувати
Володимир
Вам, дядьку, потрібно було навчатися в Великобританії....................................
serj
Соцзмагання - то не від учителя. То роблять зверху (управління, відділи, тестпортал, мону...). Так шо гніть туди, вгору
наталія
мелітопольський педуніверситет продукує дипломи виключно за гроші. Приходять на практику й розповідають, що вони принесуть папір (відмінно -3 пачки, добре-1), бо за сесію вони вже заплатили. Суми їм озвучують , не соромлячись і викладачі, і старости груп. методисти з ними не приходять на практику ніколи - їм мабуть, ніколи. А рейтинги у школі, бо адміністрації так простіше. У нас школа ніколи не була для дитини, і ніколи для неї не буде. Головне, зарплату щоб платили, бажано годин так за 30.
Cirius
Ви пане Брудновський написали чисту правду, але вона і так усім відома. Коли якесь явище довго тримається у житті-значить це комусь потрібно або вигідно. Рейтинги потрібні, аби тиснути на батьків, бачите, мовляв, яке ваше чадо, і з нього ми маємо непомірною працею зробити хорошого учня. Колись мені кл.керівник пропонувала так зробити з сина срібного медаліста. А ще вони потрібні керівникам шкіл, щоб козиряти, які вони успішні, маніпулюючи отими балами та цифрами. Але є і школи з людським обличчям, правда мало або вони приватні і дуже дорогі, як наприклад у п.Співаковського. Там Ви за спокій вашої дитини платите чималі гроші і маєте гарантію дотримання педегогічної етики.Та будемо оптимістами і сподіватимемося, що НУШ виправить оті совдеповскі спотворення і українська школа стане такою ж гуманною, як фінська чи шведська.
Гость
Ой,работала я с одной "вчытэлькой школы"-такой безграмотной...У неё высшая категория .