Osvita.ua Блоги Ю. Федорченко: про вищу освіту і студентоцентризм
Ю. Федорченко: про вищу освіту і студентоцентризм

Все більше вираз «студентоцентризм у вищій освіті» сприймається як своєрідний клієнтоцентризм

Ю. Федорченко: про вищу освіту і студентоцентризм

Автор: Юрій Федорченко, кандидат філософських наук, незалежний освітній аналітик-консультант.

Чим більше думаю над виразом «студентоцентризм у вищій освіті», причинами його популярності, над тим, що в нього вкладають, тим більше цей вираз сприймається мною як своєрідний клієнтоцентризм.

Так, розумію, подібні міркування сьогодні навряд чи будуть популярними. Сьогодні, як мантра, постійно повторюється заклик до побудови студентоцентричної моделі вищої освіти. Проте, думаю, що за такої моделі навряд чи буде можливою справжня співпраця між викладачем та студентом.

Особливе занепокоєння викликає те, що заклики до студентоцентризму відбуваються в умовах, за яких до викладача вищої школи все більше ставляться як до баранця. Мовляв, бери, баранець, валізу та шуруй на наукову конференцію в румунські Ботошани чи польський Пшемисль. Треба, треба…

Отже, студентоцетризм, даруйте вже мені, сприймається як гасло: «клієнт завжди правий». Так, в торгівлі це гасло є доцільним. Проте чи варто вищу освіту розбудовувати, керуючись фактично подібними гаслами?

Мабуть, все ж варто хоча б ближче придивитися до відповідної тенденції, щоб не вийшло, що клієнт, даруйте студент, є в центрі, а баранець, даруйте викладач, - при ньому.

Оригінал

Освіта.ua
17.05.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: не потрібно далі ґвалтувати вчителя Вільну людину захищати не потрібно. Вона сама себе захистить. Захищати від насилля потрібно прислугу
І. Примаченко: школа має бути місцем, вільним від насилля Жодна психічно здорова людина не буде працювати в місці, де їй не можуть забезпечити фізичну безпеку
В. Громовий: який вплив на якість освіти має колір чорнила Скільки «льодовикових періодів» має пройти, щоб закінчився педагогічний мезозой і з'явилась освіта без наказів?
І. Лікарчук: знайти позитив в оцінюванні вчителів складно Враження від «Методики експертного оцінювання профкомпетентностей учасників сертифікації»
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
NeVat
Студентоцентризм - це всього на-всього софістський термін, який нічого не означає, крім форми самого терміну. Був такий напрям у філософії, який має багато прибічників у сучасному українському педагогічному середовищі. Головне хворма виразу - сутність не дуже важлива. Але ж вумно...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!