О. Остапчук: проявімо мудрість і зловімо романтику!

Ідея проведення свята Першого і Останнього дзвоника не у вигляді традиційної лінійки звучить давно

О. Остапчук: проявімо мудрість і зловімо романтику!

Автор: Олександр Остапчук, ТНВК «Школа-ліцей 6 ім. Н. Яремчука», м. Тернопіль.

Ідея проведення свята Першого і Останнього дзвоника не у вигляді традиційної лінійки звучить давно.

Багато років Віктор Громовий розміщує різноманітні пости про те, як ці свята відзначають, чи не відзначають у різних країнах. Ми вже чотири роки підряд, обміркувавши пропозиції Громового В., Співаковського В. й інших, творчо мислячих людей, не проводимо традиційних лінійок, а маємо своє Родинне вогнище (перший дзвоник) і «Відпливають білі кораблі» (останній дзвоник). Це гарно!

І дуже мріємо відмінити випускний у ресторанах, а,наприклад, як у школі М.Гузика (Южне, Одеської обл.) діти на випускний усіма класами їдуть у Карпати і в горах зустрічають сонце, отримують атестати, радіють природі. Це - романтика!

Так хочеться вищого мислення і вищих дійств, а не приземлених банальних випускних у ресторанах (проти власне ресторанів нічого не маю).

Обмірковуючи питання доброчесності, хочу звернутися до тих керівників шкіл, які чужі ідеї видають за свої: перш ніж сказати, що ви перші запроваджуєте свято Останнього дзвоника не як лінійка --подивіться на освітній світ інших шкіл - можливо, там уже давно вас випередили?

Але не біда - ще є море ідей, які ви можете віднайти. Просто думайте і щиро любіть свою роботу.

Оці останні речення я пишу через те, що все-таки, неприємно дивитися,як ідеї вищезгаданих педагогів видають за свої. Ідеями потрібно обмінюватися, але завжди казати, хто їх автор: і автору буде приємно, і ви будете «мати обличчя».

Дуже хотів би, щоб всі освітяни України відмовилися від святкування випускних у ресторанах. Прошу всіх: проявімо мудрість і зловімо романтику!

Оригінал

Освіта.ua
14.05.2018

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчителька
Люди, поясніть мені будь ласка темній, що змушує окремих осіб, таких як пан Остапчук писати не про що, чи йому нічим зайнятися у школі? Каже,що у школі працює, і не розуміє,що ресторан сплачують і організують батьки, а не вчителі. А адміністрація школи готова і преплатити аби нікуди на цілу ніч не йти, та ще й відповідати за все дійство, тільки скажіть кому?
Местный
"Дуже хотів би, щоб всі освітяни України відмовилися від святкування випускних у ресторанах. Прошу всіх: проявімо мудрість і зловімо романтику!" Вот каждый год с коллегами не выкисаю с рЭсторанов. А в этом оду "послушаю Вас и поеду "ловить романтику", а там учащиеся словят приключения и мы будем за них отвечать. Урааааа!!! Романтикаааа!!!
Микола
Для Местный: "Дуже хотів би, щоб всі освітяни України відмовилися від святкування випускних у ресторанах". Чоловіче, випускні у ресторанах святкують діти, починаючи від дитячого садочка і закінчуючи 11 класом разом з батьками, а не освітяни. Освітяни вручили атестати і побажали щасливої дороги у самостійному житті. Оце і все. А в ресторанах може ви і сидете.
Местный
Для Микола: о ужас, не думал, что надо дописвать слово "сарказм". Учту)))
Коментувати
Местный
Любые изменения лягут на плечи педагогов: придумай, организуй, организуй так, чтобы администрации понравилось, напиши отчёт, предоставь план, нафотографируй, проведи инструктажи с учениками, проведи родительское собрание по этому поводу, а потом ещё и отвечай за всё и за всех. Про поездки вообще молчу - это просто океан для ответственности педгога. Аттестаты/дипломы получили и "нехай щастить".
1
Атестати в видали і хай їдуть, куди хочуть і з ким хочуть. Взагалі, дивна репліка О.Остапчука: "...хотів би, щоб всі освітяни України відмовилися від святкування випускних у ресторанах". Таке враження, що автор вискочив із 80-х. Освітяни не святкують випускні, якщо вони самі не випускаються. Учні ж у ресторани сьогодні вчителів не запрошують. І достатньо вже розповідей всяких явважателів де і як святкувати батькам та випускникам.
Вілен
Олександре, а чому ви так переймаєтесь? Хіба це так важливо, хто першим запропонував скасувати традиційні свята і поїхати на пікнік у гори? Якщо важливо, то патентуйте свої ідеї.
Люда
Для Вілен: Невже подорож у Карпати коштує копійки???????
Коментувати