Віктор Круглов: дякуємо реформаторам ІМЗО

Уперше після часів Табачника є така кількість порушень і зловживань під час проведення конкурсу підручників

Віктор Круглов: дякуємо реформаторам ІМЗО

Автор: Віктор Круглов, генеральний директор корпорації «Ранок».

Школярі не отримають частину підручників: дякуємо реформаторам ІМЗО

Уперше після часів Дмитра Табачника я стикаюся з такою кількістю порушень і зловживань під час проведення конкурсу підручників.

Конкурсна комісія приймає рішення, на які не має повноважень. Апеляційна комісія не помічає або не хоче помічати численні порушення процедури. З одних підручників без обґрунтування бали знімають, іншим, навпаки, додають. Ми нарахували кілька десятків таких порушень та зловживань.

— Ви думаєте, вас вибирають школи, і у вас великі наклади, тому що підручники якісні?..

— У вас є безкоштовні інтернет-додатки до підручників — це ж перевага над конкурентами… Так не можна…

— Ви ж навчальні вебінари для вчителів проводите, забезпечуєте методичними матеріалами педагогів. Це ж не можна так робити! Бо це агресивна маркетингова політика!

Це вислови у бік видавництва «Ранок» від співробітників ІМЗО, які є відповідальними за проведення конкурсу підручників.

Шановні наші автори, вами незадоволені, бо ви виступаєте перед учителями, навчаєте тренерів НУШ, ділитеся досвідом, демонструєте новітні зразки дидактичних матеріалів, сучасні методики навчання.

Шановні автори Костянтине Задорожний (автор підручників з біології) та Олексію Григорович (автор підручників з хімії), дякую вам за те, що витратили понад 10 років свого життя на створення цікавих концепцій та зрозумілого контенту для школярів. Дякую, що вдень готували переможців олімпіад, а вночі — писали майбутні книжки та створювали інтерактивні додатки до них. Дякую, що відмовлялися від репетиторства. Дякую, що ви встигли поширити свій досвід на всю країну. За вашими навчальними матеріалами ще кілька років працюватимуть учні 7, 8, 9 класів, бо ми встигли надрукувати підручники для цих класів. Це сотні тисяч школярів. А ті, хто прийдуть цього року в 10 клас, можуть не побачити улюблених підручників.

Шановний Олександре Гісем, дякую Вам за те, що Ви, працюючи у «Міжнародній українській школі», збирали ілюстрації та додаткові відеоматеріали до профільного курсу історії. Мало хто знає, що перші атласи для дітей з Історії України та Всесвітньої історії були створені саме під Вашим керівництвом. Колосальна трирічна робота над 3D-мультимедіа картами з інтерактивними додатками не потрібна Новій українській школі? Ваш підручник для 10 класу з Історії України для профільних класів, можливо, вже й не вийде.

Шановні автори підручника з інформатики Олено Бондаренко, Василю Ластовецький, Олександре Пилипчук, Євгене Шестопалов, ну не хвилює членів конкурсної та апеляційної комісій майбутнє України! Про підписання угоди МОН та нашу співпрацю з Громадською соціальною ініціативою «IT-школяр», мабуть, невідомо конкурсній комісії. Ми планували навчання дітей інформатики з додаванням інтерактивних завдань з робототехніки, практичних застосунків та навичок STEM-освіти. Саме тому на конкурс був поданий оригінал-макет, розроблений авторами.

Контент підручника високо оцінили експерти, висновки яких конкурсна комісія безпідставно скасувала.

Шановні автори та волонтери Міністерства оборони України Павле Боснюк, В. Д. Заболотний, Людмило Марківська, В. С. Петрович, Андрію Ребрина, дякую вам за те, що сперечалися з нами з приводу того, як доступно подати матеріал у підручнику надважливого курсу «Захист Вітчизни». Дякую, що організували зйомку відеододатків для майбутніх військових курсантів. У школярів, які навчатимуться у профільних класах, тепер не буде можливості навчатися, бо ми єдині в Україні, хто зібрав команду фахівців для написання доступного практичного курсу «Захист Вітчизни». У країні 4 роки йде війна. Захист Вітчизни нам не потрібен?

Можна виправити ситуацію, але замість цього чиновники ІМЗО виправдовують себе і кажуть про технічні помилки — помилки, що можуть залишити школярів без улюблених підручників з хімії, біології, історії, інформатики, захисту Вітчизни.

Чомусь мені здається, що 11 технічних помилок — це вже злочин проти своїй країни та її майбутнього!

Додаю нашу скаргу на ім’я міністра освіти та науки пані Лілії Гриневич. Усі факти документально зафіксовані.

Сподіваюсь, що все буде добре, і ситуацію з «помилками» буде виправлено. Невже пані Гриневич нема більше чим займатися, ніж розгрібати всі ці скарги?

Оригінал

Освіта.ua
23.04.2018

Популярні блоги
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Щодо підручників О. Гісема - Богу дякувати, що не вийдуть. Це ж треба так вміти сформулювати навчальний матеріал, щоб в дітей начисто відбити бачать вивчати історію.
Знатокам, виталинам, экспертам и пр
Так вам и надо! Учитесь по учебникам 2010 года. Они ж классные!....................
Witalina
Для Знатокам, виталинам, экспертам и пр: НІ!!!! Ми будемо вчити за підручниками 2018 року!!!! Просто інших авторів!!!!!
Татьяна
Ага, ага...Посмотрите на то, что предлагают новенького по химии :) На сайте ІМЗО для выбора учителям висят прошедшие учебники: Попель и Величко - точные копии их учебников 2011 года. Открывайте Химию 11 класс (органика) Величко и сравнивайте с текстом 2018. НИЧЕГО НОВОГО! Рады вы такому?
Witalina
Для Татьяна: Я не вчитель хімії,але ці підручники ,дійсно, НЕ ЗАСЛУГОВУЮТЬ уваги. Значно кращими є підручники Савчин і Ярошенко.
Коментувати
діти України
Дядьку, не переймайтеся вже так, дякуйте Господу, що взяв грошима. Без цієї макулатури діти України здоровішими будуть.
!
Гарна картинка! Там їм і місце! Це агресивна маркетингова політика, бо Круглов не може змиритися з тим, що втратив такий ласий шмат.
Знаток
А еще есть вопросы,на которые Вы,г-н Круглов , наврядли ответите 1.Почему в прошлом и позапрошлом годах Вы "открывали ногой" практически любой кабинет ИМЗО ,Вам разрешалось то, что не разрешалось другим издателям (откровенный плагиат в учебниках, учебники с отсутствием целых разделов программы, "папиросная обложка", Вам подписывался "кошторис" с явно завышанными показателями условно-печатных листов и т.д) А ЧТО СЛУЧИЛОСЬ В ЭТОМ ГОДУ ? Как пел Макаревич "Все дело в цене на билет" ? 2.Не надо прикидываться дурачком ."агресивна маркетингова політика", упомянутая в речах ИМЗО - это откровенный подкуп областных и районных методистов, а также директоров школ. Это когда учителя хотят выбрать нормальные учебники, а им директор говорит "Я вже все выбрав" ,а 1 сентября, опа, и 12-15 учебников "Ранка"
Она самая
Для Знаток: уж явно пишет коридорная крыса ИМЗО. И знает "ЗНАТОК" все. И видел как Круглов двери ногами открывал ранее. И знает, что разрешали ему, а другим не разрешали. И Макаревича (не чуете чем уже понесло?) цитирует. И владеет всей информацией с ИМЗО... "ЗНАТОК" - так тебя насквозь видно. Или пиши уже свое имя - или так и подписуйся "Крыса"
!
Отже, сказане вище, як я розумію, адвокатом (працівником) "Ранку" НІЧОГО НЕ СПРОСТОВУЄ з того, що сказав Знаток, а ,навпаки, підтверджує його обізнаність Хто він,цей Знаток, мені байдуже. Важливо, щоб низкопробна продукція видавництва "Вечір" , не попала до шкіл
Она самая
Ось і попалився той самий працівник ІМЗО...Звідки пересічний громадянин, навіть учитель, знає про те, які видавництва подаються, а які - ні? Чи вже все оприлюднено? Отож бо...як були криси, так крисами і залишились... Я не спростовую і не намагаюсь цього робити. мені, як учителю, боляче дивитись на оцей ваш дерибан в ІМЗО. ДОКОЛЕ ви там будете бюджетні кошти розкрадати?!
Коментувати
Помічник бібліотекаря
Хтось вже робив замовлення підручників? Якщо в 9 класі навчається 25 учнів, і у 8, і у 7, і у 6, і у 5 класах навчається теж по 25 учнів, але кожен клас хочуть вивчати різні профільні предмети (адже профіль формується з бажання учнів), то як робити замовлення, наприклад: укр. мова стандарт-25шт.(бо 9 клас не обирають профільний предмет укр. мову), укр. мова профіль - 25 шт. (бо 8 клас бажають укр. мову профіль), тобто замовляти і стандарт і профіль по 25 шт.?
Анна
Для Помічник бібліотекаря: зателефонуйте в ІМЗО, телефони є на сайтіhttps://imzo.gov.ua/pidruchniki/konkursnyj-vidbir-proektiv-pidruchnykiv-dlya-5-10-klasiv-2/
Коментувати
Знаток
В чем я согласен с НЕуважаемым г-ном Кругловым, так это в том, что правила конкурса уже в который раз, как говаривал земляк Круглова "по-дебильному написаны". Сейчас (как и в прошлом году) "сталинская тройка" могла решить судьбу любого учебника, а среди экспертов были люди НИКАКОГО ОТНОШЕНИЯ не имевшие к школе. В положении о конкурсе сказано : "Експертний висновок має бути обґрунтованим, розгорнутим, повним (з урахуванням усіх позитивних переваг і виявлених помилок та недоліків проекту підручника)." Поэтому если "эксперт" , подкупленный издателем, поставил ,скажем,45 балов из 46 возможных,не обосновав это, то комиссия имела право не учитывать эту "экспертизу" .Не нужно прикидываться,г-н Круглов, что Вы этого не знали."Тщательнее надо работать". Некоторые ЭКСПЕРТЫ посылали подальше ваших эмиссаров, и после этого ОСОБО ТЩАТЕЛЬНО вычитывали рукописи , оценивая их как надо.Но видимо были и те, для которых деньги не пахнут.Если из 45-50 учебников "ранка" забанили только 6, это о чем говорит ?
Witalina
Хоч би про Гісема мовчали!!!! Багатоверстатник-рекордсмен -СІМ підручників!!!! ХАЛТУРКА!!!!
Виктория Владимирова
А мені дуже подобається робота з підручниками Григоровича та Задорожного на сайті "Інтерактивне навчання "Ранок"" Шкода, що така титанічна праця перерветься. Електронний додаток дуже потрібен. Підручники хороші, з сумом відзначили їх відсутність на сайті ІМЗО
Експерт
Можна зрозуміти комерційні інтереси автора статті. Але ж є й певна порядність. Пан Гісем є автором підручників з усіх напрямків та рівнів галузі "Суспільствознавство" (щоправда, окрім "Економіки", але він це надолужить). Більшість підручників містить величезні модулі плагіату з російських видань. Може, пану Гісему згадати своє основне місце роботи і зосередитися на підготовці якіснх тестів з історії, тим паче репетиторство - теж його "хоббі".
Експерт
Не смішить вчительській загалл с Гісемом. Це найвідоміший на всю державу плагіатор.
Сергей Очеретный
Англійська мова 5 та 10 клас Карпюк О. - зміни майже відсутні. Але доведеться обирати - "найменше зло". Їздиш на курси - Макмілани, Лрнгмани але до школи вони тільки через гроші батьків. Цей рік МОН обійшовся взагалі без Репозитаріїв.