В. Круглов: чи можуть експерти перекреслити вибір вчителів?

Школи та вчителі всюди вибирають навчальну книгу самостійно, голосуючи грошима за кращі матеріали

В. Круглов: чи можуть експерти перекреслити вибір вчителів?

Автор: Віктор Круглов, генеральний директор корпорації «Ранок».

Майже в усіх країнах Європи видають по кілька підручників з одного предмета. One subject — many textbooks. У різноманітті — сила Європейського союзу.

Звичайно, є лідери і аутсайдери. Точиться конкурентна боротьба між видавництвами за споживача. Вартість підручника коливається від 3,5 до 30 євро за книгу. Фінансують видання підручників держава, місцеві громади і батьки. Школи та вчителі всюди вибирають навчальну книгу самостійно, голосуючи грошима за кращі навчальні матеріали. Установи міністерств освіти працюють не на заборону, а на підвищення якості навчальної книги.

В Україні сьогодні теж є вибір. Але перед голосуванням кілька експертів вирішують, чи гідна книга того, щоб потрапити на конкурс. На жаль, іноді складається ситуація, коли підручник з біології кілька років отримує все більше вчительських голосів, а потім психолог із дитячого харчування може заблокувати право вчителів його вибирати.

Або конкурсна комісія при Інституті модернізації змісту освіти може перевищити свої повноваження: зняти кілька балів у одного підручника і додати іншому кілька зайвих балів. Тому книга талановитого автора, що три роки поспіль набирала все більше прихильників, а минулого року стала вибором для 142 000 учнів, може бути не надрукована, бо вчителі не матимуть шансу проголосувати за неї.

Чи нормально, що одна чи дві людини можуть не допустити повністю готовий апробований підручник до вибору вчителів? Ми замовили соціологічне дослідження та запитали педагогів, кому вони довіряють найбільше під час вибору підручника. Попередні результати обговорюватиму сьогодні з колегами 16 європейських країн.

Оригінал

Освіта.ua
20.04.2018

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Историку, психологу и иже с ними...
И тут заказные комментарии..............................................................
психолог із дитячого харчування
НЕ МОЖУТЬ, бо п. КРУГЛОВ усе "порішає" за КРУГЛЕНЬКУ СУМУ, потрібно ж відбити гроші, витрачені на семінари з нав’язування книжкового непотребу.
Татьяна
Для психолог із дитячого харчування: Не нравится учебник - НЕ выбирайте. Выбирайте какой Вам нравится и все.
не
Для Татьяна: Ніколи цей непотріб не вибирали й не вибиратимемо.
Коментувати
Історик
Чи нормально, що одна чи дві людини можуть не допустити повністю готовий апробований підручник до вибору вчителів? І коли ж це новий підручник за новою програмою встигли апробувати? Говоріть, та не заговорюйтесь
Історик
книга талановитого автора, що три роки поспіль набирала все більше прихильників, а минулого року стала вибором для 142 000 учнів, містить суттєві помилки - не описки, а саме ПОМИЛКИ. Круглов виклав КРУГЛЕНЬКУ СУМУ на проведення семінарів, на яких автор "упарював" підручник, але халтура не прокатила
Олексій
Для Історик: Цікаво! А звідки ж Історику це відомо, якщо підручника не було у відкритому доступі? А якщо Ви такий обізнаний, то чому боєтеся назвати ім’я?
Коментувати
Як Ранок "упарює" свої підручники вчительству, годуючи з руки обласних методистів, відомо всім. Не потрібно робити хорошу міну при поганій грі. Добре, що цього разу халтуру не пропустили на першому етапі конкурсу
Witalina
Якщо чесно,то НЕ МАЄ з чого обирати !!!!Переглянула підручники для 10 класу.Є підручники,які ніби-то і "правильні",згідно вимог ,але схожі на "фаршировану рибу" Чого там тільки нема: і фото, плакати, карикатури , документи, цікавики, виділені терміни , дати - все що хочеш.АЛЕ ,всерівно -ХАЛТУРКА!!!!! НЕ БУДЕ читати учень 10 класу 10-13 ст.тексту. БАГАТО матеріалу зайвого.Програми оновили, дещо скоротили,а підручник(лекція у виші) ПРОСТЕ ЗАРОБЛЯННЯ ГРОШЕЙ !Є такі УНІВЕРСАЛЬНІ автори (п.Гісем),,ЩО ПІДГОТУВАЛИ по чотири підручника!!!! ВИСНОВОК: в черговий раз йде дерибан бюджетних коштів!!!!
serj
Для Witalina: +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Тамара
И эти гнойные язвы учат наших детей, да вам только деньги с родителей собирать , а какие учебники, то пох.. !!!!!!
Микола
Witalina ти хоч підручник вкажи, автора, а то воду ллєш і палішься як дура, про що ти про кого ти, заказуха аж палае))))))))))
Коментувати