Н. Глазунова: про коментарі в стилі «от раніш діти були»

Учителя раніш поважали: Союз всіх поважав, кому не платив гроші, і чим більше не платив, тим більше поважав

Н. Глазунова: про коментарі в стилі «от раніш діти були»

Автор: Наталія Глазунова, журналіст.

Читаю коментарі в стилі «от раніш діти були»: іноді ігнорю, іноді тролю, а злість накопичується. Найцікавіше, що це пишуть зазвичай молоді люди, які оте «раніш» бачили хіба в пелюшках або в постах «Однокласніков». «Сучасні дітки не такі, ти їм на уроці про добре й вічне, а вони в смартфони уткнулись і нічого не слухають…»

Та ясне діло, от у наш час смартфонів не було: сиділи в карти різались, кишенькові шашки-шахи, нарди, ще були крапочки-танчики, морський бій… ой, багато чого було. А ще книжки нешкільної літератури на коліна клали та робили вигляд, що слухаєм «про добре й вічне».

Сучасні діти нечемні й матюкаються. Що є, то є, от у наш час, особливо в периферійних школах, де відсотків 90 батьків були робітниками заводів-фабрик та будівництв, всі учні були вкрай чемними та спілкувалися лише мовою тургенєвських жінок.

О жах! Сучасні діти по підворотнях курять! Це дійсно жах. Свого часу у нас двох «йолопів» з піонерів виключили, бо курили… під пам’ятником Леніна, а от якби повиключали всіх, хто курив під кочегаркою, то піонерська організація зруйнувалась би ще до перебудови.

Сучасні батьки не займаються своїми дітьми. Також правда. От раніш, коли декретна відпустка була 2 місяці (на початку 80-х - рік), а далі дітей забирала система, тоді батьки займались-презаймались. Як зараз пам’ятаю: прийшов додому: «Щоденник на стіл». Двійок-записів нема – значить, по шиям не отримаєш. «Уроки зробив?» «Угу». Все, позаймались. Були ще й більш прискіпливі, які з поважним виглядом відкривали зошит на перевірку, зазвичай така перевірка обмежувалася наявністю запису «число, домашня робота». Дуже активно нові теми та пропущений матеріал пояснювали батьки, що працювали у другу зміну. Отак прийдуть серед ночі і одразу ж починають пояснювати…

Батьки реально боялися школи. Що було, те було. Мобілок не існувало, дзвонили на роботу. Скарга вчителя на дитину була приводом як мінімум «пісочки» перед трудовим колективом, а могли й прогресивки позбавити. Але вчителі таким не грішили, бо до колективного поріцанія швидко з’являвся імунітет, а за втрачені гроші по шиям міг отримати не лише винуватець, але й сам вчитель (десь в підворотні без свідків)…

А от вчителя раніш таки поважали. Союз всіх поважав, кому не платив гроші, і чим більше не платив, тим більше поважав.

Зрештою, всім, хто так ідеалізує оте «от раніш», зовсім не складно поексперементувати. Я навіть не пропоную відмовитись від всіх надбавок та доплат, класне керівництво не 20%, а 1,5%. Я пропоную відкласти гаджети, друковані зошити, самостійно підготувати наочності без ксероксів, принтерів… Частину уроків проводити на вулиці, та бодай у шкільному дворі. Крім відчитаних годин сісти й індивідуально попрацювати з тими, хто відстає, не розуміє (безкоштовно, звісно). Провести КВК, дискотеку чи «капуснік» бодай двічі на тиждень, але не під час уроків, а по завершенні, і підготовка до заходів так само не за рахунок уроків. Допоможіть дітям з виготовленням костюмів, оформленням кабінету чи зали, але знову ж без «здайте гроші», разом, своїми ручками. Не забудьте зранку навідатись до учня, який прогулює школу і за руку привести його на урок. На вихідні сходіть з дітьми в похід з ночівлею. Кілька місяців такої роботи - і діти вас заповажають, як і «раніш».

Оригінал

Освіта.ua
17.04.2018

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
val
Сидят два деда в кустах, справляют большую нужду. Один другому говорит: - А помнишь время было, когда яйца земли касались? Другой дед подумал, грустно вздохнул и отвечает: -Эх да, осела землюшка, осела.
Евгений Илюстраторов
А вот раньше журналисты были.... Так это были журналисты... И какие журналисты были? Кто знал их фамилии? Вот поехали бы эти журналисты на "уборочную" и поглотали бы пыль... Складывается такое впечатление, что в образовании разбираются все, даже журналисты.
Лариса
Дуже зло написано, а тому сумно. Діти дійсно інші, інші іграшки, але інше й суспільство. Учні в наш час зовсім не за те поважають вчителів про що написано автором.
вчитель
Ти тоді жила? Ні один вчитель не бідував - заробітна плата, житло і головне - повага.
Yaroslava
Для вчитель: Я працювала. Тут ще забули про обов’язкову участь в хорі. Зранку вчили дітей, а ввечері у сільському клубі потіішали іх батьків.
Коментувати
Володимир
Хм..... "Союз всіх поважав, кому не платив гроші". А що зараз платять? Крім того, існують зарплатні відкати, немає навчальної бази, профспілки стали комерційними додатками до начальства.
Студент
Раніше батьки по-іншому сприймали зауваження вчителів. Коли я був у пятому класі, батько мого однокласника після того, як вчителька пожалілася на його погану поведінку, перед усім класом зняв пасок із штанів і по всьому класу ганявся за сином, щоб провчити хлопця)))))). Мабуть це було погано, але я старався, щоб мого батька не викликали до школи, хоча мій батько таких "виправних методик" не застосовував ))))
Pasufik
Погоджуюся з п.Глазуновою, бо сам ще застав ті часи. Спробував би хтось при КПРС щось пікнути, особливо у школі, вигнали б одразу. Ідеологічна робота була на першому місці. Подітися було нікуди, тож мусіли усі співати"хором". Єдине, що не було олігархів і товстосумів, відкритих звичайно, і це дуже втішало неімущих. А сталося те, що люди думали, що капіталізм - то рай для усіх, бо бачили, що соціалізм - то рай для обраних і відданих ідеям комунізму. А виявилося, що якщо хочеш мати рай - створюй його собі щоденною марудною працею. Моя мати і в ті "щасливі" роки працювала на 2-3 роботах, щоб жити якось достойно, бо за одну зарплату кравчині можна було хіба що існувати, навіть при ціні хліба 22 коп. А я взагалі не пам*ятаю робочого дня менш ніж 12 годин, хоча на папері було лише 8. Отож познімаймо рожеві окуляри і високі корони, лопати і граблі до рук та гайда будувати власний добробут, можна і рай, якщо вистачить сил.
вчитель
Для Pasufik: Ти краще чорні надінь, за розумного зійдеш. 22 коп. коштував батон, то ймовірно ви шикували. А я хлібом свиней та корів годував - дешево було. А жаліються на життя тільки ледарі, як твоя мати(нічого особистого, хороші швачки в ті часи гроші гребли лопатою - "дефіцит" же був).
Коментувати
Witalina
А я ,деякою мірою, погоджуюся з п.Наталею !! Ми ідеалізуємо те, що було, пройшло! Я дуже добре пам’ятаю " ОТ РАНІШЕ " від свого батька, від вчителів, пізнше від старших колег про нас, молодих вчителів.(я -пенсіонерка) Кожне нове поколння ,воно інше,бо ІНШИЙ ЧАС,і не враховувати це, НЕ МОЖЛИВО! МИ всі - продукт часу,суспільства! І сучасні діти НЕ ГІРШІ за нас,ВОНИ просто ІНШІ!
Местный
Обожаю наши псевдо-СМИ. Эти журналюжки всегда ждут момент, чтобы вставить своё "фе" в виде рекомендаций и "умных мыслей" (как это им кажется), при чём не находясь даже в той сфере, в которую пытаются всунуться. Я понимаю, что система нагинает этих писак от псевдо-СМИ, чтобы те писали мол какие все святые учащиеся и их родители, а педагоги - некомпетентны, тупые, коррумпированные, а ещё много получают денег и мало работают. Это месседжи власти, которые доносят подобные журналюжки. К сожалению, ничего нового...
василь
куди вона прийде?.... , писати про те в чому нічого не розумієш набагато легше ніж власним прикладом навчити.
Вилен
А я пропоную авторці просто змінити фах: школа чекає на вас, пані Наталя. Коли працевлаштуєтесь, дайте знати, щоб і ми своїх дітей до вас привели.