В. Співаковський: в освіту грошики треба вкладати...

Різниці між школою 100 років тому і сьогоднішньою практично немає: ні за змістом, ні за результатами

В. Співаковський: в освіту грошики треба вкладати...

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Спрашивают, почему школьное образование во всем мире влачит такое жалкое существование, и практически все им раздражены?

Тут такое дело.

Разница между медициной 100 лет назад и медициной сегодня – кардинальная и ощутимая... Достаточно посмотреть на больницы тех времен и современные клиники. И на вылечиваемые болезни.

Разница между технологиями и результатами в спорте 100 лет назад и сегодня - кардинальная и ощутимая... Достаточно посмотреть на рекорды.

То же самое в транспорте, промышленности, сельском хозяйстве, технике. Это небо и земля – их прошлое и настоящее.

А вот разницы между школой 100 лет назад и сегодняшней практически нет. Ни по содержанию, ни по процессам, ни по результатам. Если машиной времени учитель 1900 года придет в школу 2018 года, он попадет в родную привычную стихию, со знакомыми стенами и партами.

Вот же беда.

Поэтому для того чтобы догнать уровень прогресса в других отраслях, образованию нужен сильный интеллектуальный и финансовый апгрейд. Скачок.

Так почему его нет и никто не собирается его делать?

Денежки надо вкладывать. И огромнейшие. Чтобы догнать.

Как вы думаете, сколько инвестиций вложено в мировую медицину за 100 лет? А в мировой спорт? А в мировой шоу-бизнес? Сотни миллиардов, каждый год.

То-то же.

Оригінал

Освіта.ua
23.03.2018

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мирослава
Я не погоджуюся,що не має різниці між школою минулого і сучасною!!!!!! Минула школа давала знання,а сучасна впихує в голови дітей,те,що НЕ ВПИХУЄТЬСЯ!!!!! - раз! + програми не послідовні,що не відповідають віковим,психологчним особливостям розвитку учнів - два, +підручники,які не дають можливості розвинути,закріпити навички,що вимагаються!! А про результати, взагалі, мовчу. Я ,випускниця 1975 року,зараз без підготовки,розвяжу більшу половину завдань ДПА 9 клас з математики,а сучасні учні ,за деяким винятком не розвяжуть! Моя мама,маючи освіту 5 класів,допомагала мені розвязувати задачі в 7,а сучасні мами НЕ МОЖУТЬ допомогти дитині у початковій школі!!!!
Tet-a-tet
Для Мирослава: Хочу Вам лише нагадати, що змінилася психологія поведінки сучасних учнів. У 80 роки освіта забезпечувала людині кращий статус, що було очевидним. Тому більшість прагнула здобути її і зайняти належне місце у суспільній їєрархії. Зараз усе вирішують гроші, а їх можна легко здобути хитрістю, обманом, віроломством, наглістю, кумівством та підкупом. На фоні цих "можливостей" знання перестали бути джерелом достатку та високого статусу людини. Навіть високоосвічені люди( депутати, чиновники, партійці) не гребують такими засобами, аби досягти матеріального благополуччя. І скільки не кажи халва, в роті солодше не буде. Втома від такого брехливого життя у суспільстві вже спостерігається, вся надія на молодь, особливо ту, яка побачила світ і не хоче жити у брехні та лицемір’ї.
подив
Для Tet-a-tet: Від того, що Вами сказано, НЕ міняється внутрішній змість сказаного Мирославою. Мало того,він ПОГЛИБЛЮЄТЬСЯ./// Щодо молоді, яка побачила світ. Випадок. Людина навчалась в одній із європейських країн. Після навчання в нестандартному ВНЗі нашої країни.НАвчання задоволена и там, і тут, але... Для того, аби продовжити навчання, людині потрібен білий дохід. Влаштуватися на роботу ТАМ,під час навчання, у людини НЕ було проблем-оформляли без порушень законодавства.Оформлення ж у нас у 99% пропозицій в структурах,які платять достатні кошти, на мінімалку, а то й менше. Ледь знайшлося місце, де оформлення йде чесно й відкрито. ЩО ПЛАНУЄ людина? Планує закінчити ЇХ магістерку (це буде третя спеціальність й НЕ вертатися до України. А й дійсно-вчився за власні кошти. Проблеми вирішував самостійно. А отже вирішує ДЕ працювати без огляду на недолугу рідну країну... Втомилася людина від брехні та ліцемірства
Коментувати
Андрій
Якщо Ви знайдете спосіб ефективного научінння за короткий проміжок часу, щоб оминути процес сприймання, запам"ятовування, закріплення - то подавайте на Нобелівську премію. Бо поки до цих пір нікому не вдалося "вкласти" знання у мозок, без відомих нам психофізіологічних та когнітивних процесів. Людська анатомія і фізіологія мозку не змінилися ні за 100 років, ні за 1000.
Шиншилла
Я не очень поняла, почему сфера образования здесь сравнивается с транспортной отраслью или спортом.. Как бы то ни было, именно в школе зарождаются будущие изобретатели высоких технологий и прогресса.
anton2000
Для Шиншилла: чтобы будущие изобретатели высоких технологий и прогресса зарождались, то в это надо вкладывать деньги, а не финансировать образование по остаточному принципу. И не разрушать образование 1) введением только НУШ, запрещая все остальные педагогические проекты, и 2) введением дискриминационных новых правил приема в школы, которые окончательно убьют все хорошие школы. Хотелось бы, чтобы МОН ну если не помагало, то хотя бы не мешало давать детям качественное образование в тех школах, которые сегодня еще его дают.
Коментувати
спец
Так все просто.Не в грошах справа. Освіта - це такий шлях, яку проходить людина і скоротити його, зробити царською дорогою не вийде, це шлях пізнання, і його в усі віки і часи проходять всі однаково.
Tet-a-tet
11 тыс. зеленых, которые стоит обучение в Вашем Гранде еще надо где-то украсть. Сравнение з медициной вобще не корректное, ибо ее прогресс держится исключительно на деньгах пациентов, которые от страха помереть бросают последние деньги, надеясь выжить.