І. Примаченко: декларування для слухачів онлайн-курсів

Влада хоче змусити українців, які навчаються на безкоштовних онлайн-курсах, декларувати своє майно

І. Примаченко: декларування для слухачів онлайн-курсів

Автор: Іван Примаченко, засновник платформи Prometheus.

Приїхали: влада хоче змусити сотні тисяч українців, які навчаються на безкоштовних онлайн-курсах, декларувати своє майно. І одним з цих людей, самі того не знаючи, можете бути ви.

Саме такий висновок можна зробити з вчорашнього роз’яснення НАЗК, яке оголосило, що наряду з антикорупційними активістами подати декларацію до 1 квітня мають і «особи, які в рамках навчальних чи просвітніх заходів у сфері запобігання, протидії корупції безоплатно отримують… навчальні матеріали»! Або самі знаєте – умисне неподання декларації карається штрафом від 42 500 до 51 000 грн або позбавленням волі на строк до двох років.

На одній лише українській неприбутковій платформі безкоштовної онлайн-освіти Prometheus розміщена ціла низка курсів, повністю чи частково присвячених антикорупційній тематиці. Але навіть якщо ви навчались на курсах, що не мають жодного відношення до боротьби з корупцією, цілком можливо, що ви підпадаєте під вище зацитований критерій НАЗК. Справа в тому, що більшість курсів на Prometheus фінансується міжнародними донорами. А в програми такого фінансування часто закладаються десятки цілей, у тому числі антикорупційних. Відповідно до божевільних тлумачень НАЗК виходить, що створені на таке фінансування курси можуть вважатися «антикорупційними», навіть якщо вони присвячені аналізу даних чи навчанню підприємців участі в тендерах ProZorro.

На те, щоб проаналізувати, слухачі яких курсів мають подавати декларації, підуть тижні. Але за нашою попередньою оцінкою лише на Prometheus таких користувачів може бути до 250 000. Скільки українців, на думку НАЗК, мають задекларуватися через навчання, але не підозрюють про це, складно навіть уявити – це ж і слухачі антикорупційних онлайн-курсів на західних платформах і всі, хто хоч раз в житті з’їв бутерброд на якомусь регіональному тренінгу з «антикорупційним» елементом фінансування. Пройшов онлайн-курс, щоб навчитися чомусь новому? Витрать години свого життя, щоб задекларувати всю свою власність, або плати штраф/отримай строк! Зробив помилку в декларації? Сідай, два! Зате якщо вирішиш забити і більше нічому не навчатися, можеш бути спокійним – претензій до тебе не буде. Цією дикою дискримінацією держава завдає потужного удару по безкоштовному навчанню мільйонів українців – і це в часи економіки знань!

Prometheus займає принципову позицію і буде відхиляти будь-які запити державних органів на отримання приватних даних слухачів наших курсів. Якщо потрібно, ми будемо захищати данні наших користувачів у всіх судових інстанціях. Але цього замало. Щоб припинити це пекло, ми маємо ліквідувати його причину: добитися скасування декларування для антикорупційних активістів, що було прийнято парламентом як дрібна помста тим, хто заважає корупціонерам красти гроші платників податків. Саме це підтримує Венеціанська комісія та Європейський союз.

22 березня — останній день, коли Верховна Рада може скасувати декларування для антикорупційних активістів, а тепер, виходить, і для сотень тисяч українців, які просто хочуть навчитися чомусь новому. Для цього парламент має прийняти законопроект 6271. Але зробить він це виключно під нашим інформаційним тиском. Давайте нагадаємо парламентаріям, що, хто зазіхає на доступ до освіти, той зазіхає на майбутнє країни.

Оригінал

Освіта.ua
20.03.2018

Популярні блоги
С. Новікова: ЗНО з математики для вступників-медиків При вступі на всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров'я» другим предметом є математика
В. Громовий: в освіті вже пройдена межа незворотності Негативний відбір і зворотна селекція в освіті тривають, адже йдуть кращі, а «лава запасних» практично порожня
Є. Стадний: ідея збільшення ваги атестата хибна по суті Чим більше враховуватимуть атестат, тим меншими будуть шанси дітей з хорошими знаннями з суворіших шкіл
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Це агенство по своїй діяльності має називатися НАСК (національне агентство сприяння корупції)
Muller
Це просто верх цинізму і маразму. Часи гестапо повертаються?????????????????????????????

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!