І. Лікарчук: про проект порядку прийому учнів до ЗОШ

Прийом до старших класів має здійснюватися лише на конкурсних засадах за результатами ЗНО

І. Лікарчук: про проект порядку прийому учнів до ЗОШ

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Кілька думок уголос про запропонований проект документа, який регламентує порядок прийому учнів до загальноосвітніх шкіл.

1. Стосовно першокласників. Відміну конкурсного прийому до першого класу лише вітаю. Давно потрібно будо це зробити. Прикро лише, що запропонований документ, як і Закон «Про освіту», не передбачає жодних норм юридичної відповідальності за порушення цієї вимоги. Що створює можливості для феодалодиректорів у деяких закладах обійти цю вимогу.

2. Коли розглядатимуться спірні питання про зарахування першокласників, який фактор матиме першочергове значення: місце проживання чи місце реєстрації? Адже є чимало випадків, коли люди зареєстровані десь, але багато років проживають в гіпотетичному мікрорайоні школи...

3. У багатьох випадках батьки, віддаючи дитину до 1 класу, обирають не школу, а ВЧИТЕЛЯ. Й правильно роблять. Хороший вчитель - набагато важливіше, ніж розмальовані стіни. А що робити, якщо в школі, до якої згідно з новим порядком має йти першокласник, такого ВЧИТЕЛЯ немає? І чи винуватий першокласник, що держава не забезпечила всі школи такими ВЧИТЕЛЯМИ? Тобто право учня мати хорошого ВЧИТЕЛЯ, й відповідно отримати якісну освіту, суттєво обмежується. Чи не так?

4. Абсолютно не сприймаю ідею вільного вступу на навчання до старшої школи. Тобто, ми продовжуємо совістську практику, коли до старшої школи приймали всіх, щоб показати неіснуючі переваги розвинутого соціалізму, коли загальною середньою освітою охоплювалися всі. Звертаю увагу на слово «охоплювалися». Бо, як і тоді, так і наразі пропонується перепусткою до навчання в старшій школі лише бажання учня. Як наслідок, будемо мати навіяне збереження ситуації, коли в старших класах сидітимуть 40-60% тих, кому ця загальна середня освіта потрібна, як котику бантик. А вчителі будуть продовжувати вистрибувати із себе, щоб зробити вигляд, що навчають. Бо насправді отих 40-60% навчатися не хочуть. Переконаний, що прийом до старших класів має здійснюватися лише на конкурсних засадах за результатами ЗНО. Маєш належні знання за курс основної школи - маєш право стати учнем старшої школи... Не маєш таких знань - набувай їх та приходь наступного року...

Далі буде...

Оригінал

Освіта.ua
07.03.2018

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Для Сергея
Система ПТУ была до 1988. А после начался тот бардак с приймом всех детей в 9 (10) классы. ВСЕХ. Какой идиот кинул идею? Один кинул, другой подхватил. Теперь имеем - все с высшим образованием, высокообразованные идиоты, считающие себя асами, а преподов - , ну сами понимаете кем. НО система ПТУ подразумевала ОБЯЗАТЕЛЬНОСТЬ стреднего образования. Принять что аттестаты выдавать не всем. Или выдавать с НЕ аттестовано по предметам, которые НЕ аттестовываются. Даже инвалидам, а то у нас раз инвалид - выставляй позитивные баллы. Дурдом на призьби
Сергей
Для Для Сергея: обязательность среднего образования записана в конституции, нужно ее менять. Хотя я согласен, что среднее образование необходимо не всем. А предлагаемые МОН правила приема уничтожат даже те школы, которые сегодня дают качественное образование. Эти правили за некоторое количество лет сделают все школы одинаково очень-очень средними, после чего о собственном научном потенциале Украины можно будет забыть.
Вы о правилах
Для Сергей: приёма в первые классы? Или в старшую школу? Приём в первые классы по результатам экзаменов - полнейший ИДИОТИЗМ. Но на это пошли те, кто ворует у людей деньги вагонами. И пошли - чтобы воровать удобнее было.
Сергей
Для Вы о правилах: Я о правила приема и в первые, и в любые классы. Идиотизмом надо назвать эти правила, предлагаемые МОН. А набор в первые классы тоже надо осуществлять на основании конкурса. Поскольку даже уже в 6 лет дети обладают разной степенью подготовки к школе (родители по-разному относятся к процесу развития ребенка в дошкольном возрасте - кто-то развивает своего ребенка, а кто-то заботится лишь о том, чтобы он был здоров, сыт и одет). Нельзя сажать в один класс ребенка, не знающего алфавит, и ребенка, уже бегло читающего в 6 лет. У них уже на старте школьного образования разные и потребности, и возможности. И если смешать всех их вместе, то или первые не будут ничего успевать за вторыми и потеряют интерес к учебе, или вторым станет скучно и они тоже потеряют интерес к учебе, что еще хуже. Какой бы учитель мастер ни был организовать в классе дифференцированное обучение все равно более развитые дети будут получать гораздо меньше, чем могли бы в более гомогенных группах.
Коментувати
Олекса Позняк
Принцыпиальный наш ну напишите кого уволили в Департаменте за продажу сторожем должностей директоров за 90 000 грн. Кто назначил сторожа на эту должность? Федонян уже сделала харакири от стыда?Зам министра, отец грабителя, написал заявление?Наверху просто клоака которая потеряла стыд и срам и плюётся ядом на учителей
спец
Якщо буде конкурс, то будуть хабарі, підкуп на інші особливості нашої національної освіти. Да і про статтю про обов’язкову середню замінити... на обов’язкову вищу. Ви подивіться на кількість вишів, потягне населення, бо вже тягне, десь знаходяться гроші в людей. Кругом менеджери, аудитори, ...Куча людей з дипломами - і майже кожен з них - безробітний. Затягнула трясовина, то вже не вибратися..
Это тот человек,
который занимался??? профессиональным образованием ? Ещё в 7 классе мы все ЗНАЛИ, что в 9 примут НЕ всех. Изменения произошли после где-то 88 года, когда принято было принимать в старшую школу всех желающих. Ну так вернут схему, в которой неучи не идут в старшую школу (пусть и непрофильную, но академическую). И это не в состоянии сделать сколько лет людям, находящимся у руля? В таком случае зачем рот открывать? Воздух сотрясать?
Олекса Позняк
Для Это тот человек,: Гриневич і Кремень - злочинці, відповідальні за корупцію і розвал освіти
и что?
Для Олекса Позняк: Они играют по правилам, позволившим им иметь то, что имеют. А Гриневич к Крампу съездила за деньги налогоплательщиков.И долго ещё разгребать будем. И,что главное, аекватные туда не сунутся. А самые адекватные после срока депутатства вообще ушли с арены. Выхода нет, Позняк.
Олекса Позняк
Для и что?: выход есть всегда.В истории государства это время - милисекунда.Выборы за выборами будем менять
Коментувати
Лариса
П. 3 Держава не забезпечила не лише Вчителями, а і елементарними умовами навчання. Наша школа за пропискою - у пристосованому приміщення, без туалету, їдальні, спортзалу. І адміністрація і влада нічого робити не будуть і боротися за кількість учнів не потрібно, бо діти зареєстровані в цьому районі і так прийдуть в ті гнилі стіни на "навчання"
gry
Пункт 4 - підтримую "обома руками" !!! Але на шляху стає КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ, де "чорним бо білому" записано - ... обов’язкова середня освіта... Поняття середня потрібно "опустити"....
Олена
У Німеччині відбір дітей за рівнем знань відбувається ще на етапі 5 класу.Є декілька типів шкіл,в тому числі і для тих хто не може чи не хоче опановувати шкільну програму.В таких школах полегшена програма,не задають дом завдань,але після такої школи далі як в училище дитина не зможе піти(лише робітнича спеціальність.)Тому діти і батьки вже на етапі початкової школи працюють на майбутнє.
Олекса Позняк
Для Олена: отож.Кремень і Гриневич цілеспрямовано розвалюють освіту
Коментувати
Vlad
Для Гость и Сергей. Нормальное образование смогут получить только те дети, которые хотят его получить. Статью Конституции Украины об обязательном среднем образовании давно надо отменить.
anton2000
Для Vlad: отсутствие конкурса при поступлении в сильные школы не даст возможности сильным, но бедным детям получить качественное образование. В классе, в котором только небольшая часть детей будет настроена на учебу, даже желающий и имеющий способности ребенок получит намного меньше, чем в классе, в котором бОльшая часть детей настроена на учебу. Поэтому ваша фраза - это пустой звук, не имеющий ничего общего с реалиями. Отсутствие конкурса уничтожит даже те школы, которые сегодня стараются давать качественное образование. МОН или не понимает, что оно делает, или сознательно уничтожает образование Украины. Правда может есть и ещё одно объяснение, но оно тоже предполагает осознанные действия.
КУДА
Для Vlad: девать остальных? Вариант - детей выпустили после 9 класса. Гормоны вовсю. Мозгов нет. Работы - НЕТ. ЧТО произойдёт рассказать?
Сергей
Для КУДА: для этого надо вернуть систему ПТУ и техникумов, а не держать в школах детей, НЕ желающих учиться, чтобы не давали учиться тем, кто хочет. Но системой ПТУ заниматься надо, а ведь гораздо проще петь песню про НУШ и равный доступ до образования.
Коментувати
Юрий Зайцев
З приводу "вступу на навчання до старшої школи" (в тексті нового закону - не старша, а профільна) - повністю згоден !!!
Юрий Зайцев
Гірко, коли щиро поважні люди не знають, що поняття "місце реєстрації" взагалі не існує в юридичному просторі, є тільки "місце проживання". Є "реєстрація місця проживання", але це - процедура !
Гость
Потрясающие условия поступления в старшую школу "хороши" тем, что они совершенно не затронут детей чиновников и бизнесменов, отправляющих своих детей с любыми способностями учиться за рубеж, где нет вообще никаких ЗНО. Плати и учись. А рабочие профессии отводятся детям из не то, чтобы простых семей (по уровню образованию, они могут быть очень даже непростыми), а из семей, не имеющих зарплаты, позволяющей оплатить достойное образование для своих детей. Ситуация такова, что профессор с 6-10 тыс грн зарплаты (который не берет взятки, а такие есть) не имеет возможности оплатить обучение в гимназии для своего ребенка.
Сергей
Для Гость: Да, вы абсолютно правы. Создаются условия для получения только дешевой рабочей силы из детей. Никому не нужны образованные и думающие люди. Нормальное образование смогут получить только те дети, чьи родители сегодня очень хорошо зарабатывают. То есть для большинства детей закрывается эта возможность.
Сенатор
Для Сергей: на новорічні канікули їздив до родичів. У купе поїзда моїм сусідом був молодий хлопець, 23 роки. Розговорились. Закінчив 9 класів, ПТУ. Зараз працює електрзварювальником на заводі. Завод ще державний. Зарплата 14 тис. на руки. Тепер моє. Закінчив педагогічний інститут. Стаж не один десяток років. Зарплата трохи білша за 4 тис. Може порівняєте? Я нічого проти молодої людини не маю. Має дружину, маленького сина. Дай Боже йому і його сім’ї здоров’я і благополуччя. Але фактично для держави дешевою робочою силою є не звичайні робітники, а освітяни. Колись (при Союзі) був такий вислів: Нам денег не надо! Работу давай! Це про нас.
Сергей
Для Сенатор: а у меня есть куча знакомых (из не богатых семей), закончивших 11 классов, а потом ВУЗ и сейчас работают по всему миру и зарабатывающих 3-5 тысяч долларов. Может сравните со своим электросварщиков?
Коментувати