Osvita.ua Блоги І. Лікарчук: ще один приклад жахливого непрофесіоналізму
І. Лікарчук: ще один приклад жахливого непрофесіоналізму

Якби органи управління на місцях не перевищували б надані їм законом повноваження, то такого б не було

І. Лікарчук: ще один приклад жахливого непрофесіоналізму

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Інтернет переповнений інформацією про відміну/продовження навчання в закладах освіти. Багато людей в шоці від таких рішень.

Читаючи все це, думаю лише про таке. Якби ті пані й панове, котрі сидять в органах управління на місцях, менше б уявляли себе феодалами у своїх освітніх вотчинах, не перевищували б надані їм законом повноваження та не підписували б явно незаконні документи, то такого б не було.

Адже чинний закон «Про освіту» делегує право приймати рішення про організацію освітнього процесу ЛИШЕ керівнику закладу освіти, а не органам управління освітою чи власникам закладів освіти. Зверніть увагу, що МОН питання про необхідність призупинити навчання порушив лише у листі та жодних нормативних документів із даного питання не видавав. А, як відомо, листи Міністерства носять лише рекомендаційний чи роз’яснювальний характер...

Натомість, обласні департаменти освіти, міські та районні освітні управлінські контори почали масово штампувати накази (розпорядчі документи) про «припинення» навчального процесу.

Більше того, такий наказ вони віддавали навіть вищим навчальним закладам, які, відповідно до чинного законодавства, є автономними і місцевим управлінським освітнім конторам не підпорядковані.

Мовчу вже про те, що такі накази надавалися всім закладам: як тим, хто опалюється газом, так і тим, хто використовує для опалення інші енергоносії...

Іншими словами: наші органи управління освітою на місцях знову лобом гепнулися в стіну. Й порушили чинне законодавство, яке вимагає, щоб кожна посадова особа діяла лише в межах наданих їй повноважень...

Тож маємо іще один приклад жахливого непрофесіоналізму та самоуправства, й іще одне підтвердження думки, що такі органи «управління» освітній системі аж ніяк не потрібні. Бо завжди приносять розлад та дисбаланс у її діяльність: як постійно запалений апендицит у життя людини. Коли ж знайдеться той хірург, який візьме на себе відповідальність цей апендицит видалити? Раз і назавжди.

Оригінал

Освіта.ua
05.03.2018

Популярні блоги
Сергій Колебошин: PISA як точка відліку, а не паніки Результати PISA для багатьох виявилися шоком і «зрадою», хтось насміхався, комусь взагалі нецікаво
Семен Єсилевський: скільки вкладати в освіту? Україна належить до країн, де не простежується залежність якості освіти від витрат на неї
Ігор Лікарчук: конкурсна машина працює Чи потрібний державний конкурс «Учитель року» взагалі? А якщо потрібний, то для чого?
Микита Андрєєв: про проєкти двох цікавих документів Наївно було думати, що зі зміною влади зміниться спосіб мислення менеджменту середнього рівня
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Нерентабельна середня освіта! І дітки нерентабельні. А економісти скаженіють, бо розплодилося їх, мов колорадських жуків...
Олекса Позняк
І. Лікарчук - ще один приклад жахливого непрофесіоналізму00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
Василь Петрович
А де коментарі?????? Видалили на прохання "рехворматора". Тоді краще цю ганебну статтю видаліть, якщо коментарі тільки негативні.
Начальник відділу освіти
Не розумію, а куди зникли попередні коментарі? Або це глюк якийсь, або на сайті банять всіх хто висловлює свою думку...
Олекса Позняк
Для Начальник відділу освіти: банять
Коментувати
Василь Петрович
Борис Філатов детально пояснив, де "сидять" непрофесіонали і поставив їм діагноз. А ви, пане Лікарчук, визначтесь: чи Ви "розумний", чи Ви "красивий" (як у відомому мультику), а то, то в один бік пу...те, то - в інший (то вчителі погані, то їх керівництво, один Ви ідеальний і ті хто Вас "посадили" і держать на посаді)
Антоніна Руденко
Для Василь Петрович: Я вже перестала дивуватися і обурюватися писаниною цього пройдисвіта. Для нього не існує авторитетів серед тих, хто нижчий за посадою. Скомпроментований номенклатурник-лайномет втратив будь-яку значимість в освітянському середовищі. І де б його не прилаштували міністерські чи кабмінівські покровителі, авторитет цього горе-блогера - нижче плінтуса, хоч як би замозакохано він не пишався своїми надуманими здобутками
Начальник відділу освіти
Повністю з вами погоджуюсь, набридли вже ці реформаторські підлабузники які вдають з себе всезнайок, а насправді далеко відірвані від реальної ситуації в галузі освіти!
Коментувати
val
и в небо по трубе... _________________________________________________
Василь  Шминдрук
Можна подумати, що у МОН чи Академії педнаук працюють чудо-професіонали. Тому кожному чиновнику прискіпливіше потрібно дивитись на себе. Яка країна, такий в неї і чиновницький планктон. "Прокуратура повідомила про підозру в розбої сину першого заступника міністра освіти Ковтунця. Відносно обставин нападу, відомо і встановлено слідством, що троє чоловіків у змові між собою, заказали через інтернет-магазин телефон IPhone 8+, і коли кур’єр привіз його на місце зустрічі, здійснили напад. В даний час усім трьом оголошено підозру".
igogor
Народ, є простий закон бюрократії: Якщо є проблема - акуратно скинь її на начальство: у нього голова більша, хай воно і думає.
serj
Листи то мають рекомендуючий характер. Але спробуй не виконати - з’їдять!
Освітянин
Сказав і дуже зрадів? Агент змін -той хірург, який напевне знає де і що обрізати? Чи не спитали Ви у нашої міністерки Гриневич, чому так нездарно звикли зверху будоражити громадськість? Можливо це був Вам подарунок для чергових роздумів "великого управлінця сучасності", або домовленість в черговий раз принизити людей на місцях? Дуже зручно зараз стало ( законом прописано тепер!) знайти винного на місцях за недолугі та швидкоплинні рекомендації, які треба читати як розпорядчі документи МОНУ, бо на їх виконання вказано особливо. А освітяни ходити по мінному полю вже навчились!?
Начальник відділу освіти
Для Освітянин: То швидше нашим великим "реформаторам", на кшталт нашого автора щось потрібно обрізати, щоб не був занадто активний!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!