Osvita.ua Блоги Віталій Фурманюк: ще трохи про готівку
Віталій Фурманюк: ще трохи про готівку

Поза увагою громадськості залишається інший збір готівки в закладах освіти: за харчування

Віталій Фурманюк: ще трохи про готівку

Автор: Віталій Фурманюк, голова громадської організації «Основи свідомості», м. Кривий Ріг.

Однією з проблем в закладах освіти України є необлікована готівка. Про всілякі фонди садків, шкіл та те, що збір необлікованої готівки є прямим порушенням законодавства та однією з складових корупції, написано чимало. Але поза увагою громадськості залишається інший збір готівки: за харчування.

Відсутність прозорого «Порядку оплати послуг з харчування у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах» призводить до невиправданого та неконтрольованого обігу готівки в закладах освіти при сплаті за харчування. Враховуючи, що оплата готівкою за харчування під час перерви є технічно майже неможливою (потрібно багато часу на оплату всіх, хто харчується), відсутністю касира в їдальнях та той факт що зараз оплата за харчування в багатьох школах проводиться шляхом збору грошей в класах педагогами, що не відповідає законодавству, було б доцільно такий Порядок розробить, тим паче, що цього від МОН вимагає Постанова КМУ:

п.9. Порядок оплати послуг з харчування у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах установлюється Міністерством освіти і науки, молоді та спорту (Постанова КМУ від 2 лютого 2011 р. № 116 Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах», операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість).

Враховуючи, що одна з цілей Антикорупційної програми Міністерства освіти і науки України на 2018 рік є зниження рівня корупційних ризиків у роботі МОН, закладах освіти, підприємствах, установах та організаціях, які надають послуги у сфері освіти або провадять іншу діяльність, що входять до сфери управління МОН, було б доцільно включити до плану виконання Антикорупційної програми МОН на 2018 рік, до якого включаються заходи, спрямовані на запобігання корупційним та пов'язаним з корупцією правопорушенням, розробку МОН «Порядку оплати послуг з харчування у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах» з врахуванням великих технічних можливостей для безготівкової та корупційних ризиків готівкової оплати.

Освіта.ua
02.03.2018

Популярні блоги
Н. Клясен: освітян треба вчити не "по-новому", а якісно Професійну діяльність вчителя взагалі неможливо однозначно оцінити за загальними критеріями
Н. Чуприна: про три «прориви» стосовно сертифікації Давайте поговоримо про те, що варто було б зробити, якщо ми кажемо про сертифікацію вчителів
К. Куницька: про банальне приховування якості освіти Простіше шукати винних і платити за помилки готівкою, ніж об'єднуватися і розділяти відповідальність
В. Онацький: суботні роздуми про сертифікацію вчителів Держава виділяє шалені кошти на освіту, але той, хто безпосередньо вчить дитину, має найменшу зарплату
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
--------------
------------------------------------------Опять комментарии припрятали. Надолго?---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
оно - то и тра-ля-ля, но
то, что начинается всё именно в школе-известно думающим людям давным-давно.И коррупция в том числе. А оправдание действиям директоров-учителей-воспитателей всегда есть вариант рассказать.Не показать, а именно - протралялякать.Когда воспитатель-учитель-директоро станет требовать денег НЕ у родителей (читай - у детей), а у своего конкретного начхальства, илшь тогда что-то изменится, поскоьлку...
Ol Pozn
Для оно - то и тра-ля-ля, но: вы некомпетентны. Много натребовали у своего начальника? Расскажут что финансируется только зарплата и денег нет. Попробуйте сходить в районо как озабоченный родитель и выбить 5 коп. для своей школы. А Траляля прав -разворовывают наверху а учителю учи как хочешь -и бумагу покупай и принтер заправляй и ремонт кабинета делай
Ну Позняк, ну не надо
МЫ ведь уже это обсуждали. Предложенное тобой и можно, и нужно делать. И выбить можно. И директора (завхоза) отправить искать деньги НЕ в карманах учителя - можно. Всего лишь сказав, что "на ремонт учительской я денег НЕ дам. Есть предприниматели. У них и просите". Но да, это после того, как завхоз выдала:"У вас есть родители. Пусть они скидываются". Всё нормально выполняется. У начальника? Отказавшись финансировать одно предприятие, наблюдаешь, как тот же начхальник находит на это деньги. И это не есть война, Позняк. Это обычная жизнь.Бумагу, говоришь. Бумагу депутаты привозяли. А чиновница, решившая посмотреть раздаточный материал, на фразу :"а у меня денег на бумагу нет", развернулась и в кабинет не заходила))))). А бумагу для текстов можно брать из старых запасов, старых тетрадей...Не так красиво, но действенно. ДА, картинка не та-это точно)))))))))))))
Коментувати
Траляля
Хватить ламати списи. Корупція починається зовсім не в школі, а значно вище, там де проводяться тендери на закупівлю продуктів харчування, на ремонтні роботи, на закупівлю меблів, інтерактивних дошок, компів і тд. А директору приводять постачальників і ремонтників і переконливо кажуть, що оцей товариш буде привозити продукти і попробуй відмовся, а оцей буде робити ремонт, гроші заплати, документи підпиши на виконані роботи, а чи будуть привезені продукти і виконані ремонтні роботи, то не ваша справа. А ви розказуєте про те, що гроші збирає класний керівник. Міліони відкатів збикають місцеві керівники, а класний керівник ще й свої покладе, якщо якась дитина не принесла грошей, бо її батько вирішив, що і так "сойдьот".
serj
В середньому платять 5 грн. за обід. Перше, друге, чай, булочка - діти з’їли. Скільки копійок залишилося на корупцію? Скільки вчителів купило собі лексуса? Не там ви, дядю, шукаєте корупцію!
Татьяна
Насчёт коррупции. А у нас есть школьный автобус, но полставки воспитателя( который отвечает за подвоз детей)- почему-то нет. И точно, как в предыдущем комменте писала Марина,- по приказу директора отвечают за сопровождение детей в автобусе учителя.Это ли не превышение служебных полномочий вышестрящими,а? И где " висят" эти полставки никто не ведает.
Марина
Какой " молодец"! " Борец"! А у нас в школе по приказу директора " навесили" учёт питания нескольким учителям( в том числе и мне). Мы ведем этот табель, считаем количество средств, израсходованных на питание по каждому ребёнку ( за месяц). Затем сдаём в бухгалтерию. Вопрос: кто же должен это делать и где об этом нормативный документ? Мы всё же учителя, а не " счётоводы", да и получается по приказу директора можно и " звёзды с неба снять"??? Может в других школах не так?
Класний керівник
Забороніть класним керівникам збирати гроші на обіди!!!! Батьки вважають, що це обов’язок класного керівника, насправді це головна біль!!! Буду неймовірно вдячна!
директор школи
Прикро,що невігласи шукають корупцію там де її немає! З 8 до 8.15 кожен учень у кл кер замовляє собі харчування в табелі обліку обідів.Кл кер замовляє всі замовлення в їдальні на кожний день.Табель обліку дитячих обідів за місяць здається в бухгалтерію яка по кожній дитині видає квитанцію батькам для оплати через банк на рахунок. готівка і руки педагога не зустрічаються,ніякої корупції,що ж ви такі всі недалекі ? а ще хочете навести лад,не тямлячи нічого!
Сергій
Для директор школи: І така безграмотна людина є директором школи ?????? До чого ми докотились !!!!!!!!!!!!!!
директор школи
для директорА школи:... БЕЗграмотна людина.... Оце докотилися!!!!!!! )))))))
Софія
Для директор школи: Цікава фраза "З 8 до 8.15 кожен учень у кл кер замовляє собі харчування в табелі обліку обідів (скопіювала оригінальний текст)" Де логіка ? У вас класний керівник веде табель обліку ? На основі якого документу ?
Коментувати
Pasufik
Аби прибутки від виторгу їдалень не втікали у кишені ділків потрібно лише дві речі. Запровадити касові апарати і збільшити час на перерву до 30 хв. аби учні могли вчасно отримати страви і спокійно поїсти, а не давилися пиріжками. Але оскільки тут крутяться немалі гроші, скоро це не буде. Тому й збирають гроші кл.керівники, а не сплачують батьки у касу НЗ. Щодо безкоштовного харчування - то це ілюзія, таких коштів у держави немає і скоро не буде. А от місцеві громади зі своїх бюджетних коштів можуть таке робити, ніхто їм цього не забороняє. У містах мерії ніколи не погодяться на безкоштовні обіди для всіх учнів, хіба у багатих містах.
Марія
Для Pasufik: Чотири перерви по 30 хвилин щодня? А у скільки діти потраплять додому, якщо у них і 8 і 9 уроків? А одна перерва 30 хвилин проблеми не вирішить, бо дітей багато, їдальня за одну перерву всіх бажаючих не вмістить
Pasufik
Для Марія. Що важливіше, здоров’я дітей чи коли діти прийдуть додому? Можна зробити дві перерви- одна 30 хв, а друга -20. Тоді часу вистачить для всіх. У великих школах ми колись організовували в залі їдальні острівки з чаєм та випічкою або бутербродами. Хто хоче пса вдаорити, завжди палку знайде. Доречі, швидке впихання їжі дуже шкідливе для дітей, тому маємо стільки хворої молоді. З 10 призовників лише 2 за станом здоров’я придатні до служби в армії. От Вам і результат економії часу. І як взагалі негативно може вплинути на дітей потрапляння додому на 30 хв. пізніше?
Коментувати
василь
ось і ще один антикорупціонер обявився понаписував всякого і красава прм ціла антикорупційна програма потрібна щоб цю корупцію подолать. аслабо піднять питання про 100% охоплення учнів безкоштовним гарячим харчуванням як у нормальних країнах і не потрібно ніяких програм збір коштів з батьків заборонить законодавчо і корупції не буде

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!