О.Мірошниченко: національна єдність - це не диктанти

«Диктант єдності» - це дискредитація, це формалізм чиновників з передбачуваним результатом

О.Мірошниченко: національна єдність - це не диктанти

Автор: Олександр Мірошниченко, актор, режисер, драматург.

Про формалізм

Що ненавиджу? Коли правильні і потрібні речі втілюють ідіоти. Вибачте за різкість, але дістало. Скажіть. Чесно скажіть. Як школярі ставляться до диктантів? Ну, приблизно так, як і до контрольних.

Мабуть, десь є окремі особи, які їх люблять. Це легендарні школярі, яких ніхто не бачив, але про яких всі чули. Ну не люблять діти контрольних-диктантів! Навіть відмінники не люблять. А тут читаю таке: «За ініціативи філій Інституту модернізації змісту освіти та за підтримки МОН України 21 лютого 2018 року організовується проведення «диктанту єдності» українською мовою та мовами національних меншин у закладах загальної середньої освіти. Просимо сприяти проведенню заходу, а також висвітленню відзначення Міжнародного дня рідної мови у засобах масової інформації».

Панове!!! Гіршої пропаганди годі і шукати! Ви чого добитись хочете? Щоб потрібна і правильна ідея національної єдності почала асоціюватись у дітей з диктантом, який вони терпіти не можуть?

Автори цієї ідеї хоча б розуміють, що це повна дискредитація, що матиме протилежний очікуваному ефект? Хтось поставить «галочку» в плані проведених робіть. Хтось відзвітується про зроблену роботу. А що діти? А діти для них – іграшки, про яких і не варто думати.

Одне радує. У нашій школі карантин оголосили, і диктант зірвався. Як пояснити цим дебілам (ще раз вибачаюсь за грубість), що національна єдність - це не диктанти. Це цікаві книжки, фільми, вистави для дітей. Національна єдність - це дитячі спортивні секції, доступні для всіх, музичні школи та доступні парки атракціонів. Національна єдність - це створення державою умов для розвитку дитини. Національна єдність - це відсутність порушень законів у школі. Національна єдність - це піклування про здоров’я дітей.

А «диктант єдності» - це дискредитація, це формалізм чиновників з передбачуваним результатом. І ось проти подібного варто боротись!

Оригінал

Освіта.ua
21.02.2018

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергей
Редкий случай, когда я поддерживаю господина Мирошниченко. Все эти диктанты или многочисленные конкурсы-эссе уже всех достали. И учителей,и детей.
Тетяна
Повністю підтримую. Від всіх цих Листів вже печія. Коли взагалі просто вчитися та виконувати те, що запланували вчителі для реальної роботи з дітьми? Кожного дня по декілька Листів про відзначення, проведення... Наче ми літній табір і треба чимось заняти та розважати дітей.
Нонсенс во всём
Для Тетяна: Ой," літній табір"... Летний лагерь это вообще не функция школы! Прекрасные загородные лагеря или развал или, или " прибрали к рукам" , а теперь их функции " навесили" школам. Каждый год этот бардак! Почему учителя должны становиться " воспитателями"? А " директор лагеря" по приказу директора школы-это не нонсенс? Как же надоело, что на школу " вешают" кучу обязанностей, которые должны выполнять другие службы!
Коментувати