![]() |
Визначенню оновлених повноважень вченої ради була приділена особливо прискіплива увага |
О. Співаковський: про зміни до Закону «Про вищу освіту»
Автор: Олександр Співаковський, народний депутат, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти, член фракції БПП.
Відбулось чергове засідання робочої групи по підготовці комплексного законопроекту про внесення змін до чинного Закону України «Про вищу освіту», темою виступило обговорення змін до статті 36. «Вчена рада закладу вищої освіти».
Зауважу, що розподіл управлінських функцій у закладі вищої освіти між академічним органом колегіального управління, якою є вчена рада, та виконавчим органом є одним з найбільш ключових елементів переходу до корпоративної моделі управління. Тому визначенню оновлених повноважень вченої ради присутніми на сьогоднішньому засіданні експертами була приділена особливо прискіплива увага.
За результатами конструктивного обговорення та аналізу різних точок зору щодо компетенції вченої ради, робочою групою було погоджено наступний зміст перших положень цієї статті, а саме:
Стаття 36. Вчена рада закладу вищої освіти
1. Вчена рада є колегіальним органом управління закладу вищої освіти, який утворюється строком на п’ять років, склад якого затверджується наказом керівника закладу вищої освіти протягом п’яти робочих днів з дня формування нового складу вченої ради.
2. Вчена рада закладу вищої освіти:
- погоджує стратегію розвитку і закладу вищої освіти;
- визначає пріоритети освітньої, наукової та інноваційної діяльності закладу вищої освіти;
- розробляє спільно з виконавчим органом проект статуту закладу вищої освіти, а також пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нього;
- погоджує проект фінансового плану закладу вищої освіти та розглядає річний фінансовий звіт закладу вищої освіти;
- визначає систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості вищої освіти;
- спільно з виконавчим органом ухвалює за поданням керівника закладу вищої освіти рішення про утворення, реорганізацію та ліквідацію структурних підрозділів;
- обирає за конкурсом таємним голосуванням на посади завідувачів (начальників) кафедр, професорів, керівників науково-дослідних лабораторій(центрів), директора бібліотеки.
Також члени робочої групи дійшли згоди про те, що декана факультету (інституту) має призначати ректор за погодженням зборів трудового колективу факультету (інституту). При цьому вчена рада закладу вищої освіти або факультету буде наділена правом порушувати питання щодо відкликання декана з займаною посади. Зазначена позиція буде відображена у відповідних статтях цього законопроекту.
Продовження обговорення положень статті 36. Вчена рада закладу вищої освіти відбудеться на наступному засіданні робочої групи, про дату та час якого буде повідомлено додатково.
Освіта.ua
15.02.2018