В. Громовий: про обстеження щодо умов проживання учнів

Наскільки законними є втручання школи з актами обстеження у приватне життя наших співгромадян?

В. Громовий: про обстеження щодо умов проживання учнів

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

А вашу сім’ю обстежили щодо соціально-матеріальних умов проживання учнів? Ні?! Тоді ми йдемо до вас...

Щойно прочитав у пості Галини Мокану: «Принижуючи людську гідність, зобов’язали класного керівника, втручаючись в правовий простір сім’ї, щороку складати Акти обстеження соціально-матеріальних умов проживання учнів. Чи школа є установою, яка має право вивчати питання соціального характеру? Адже у нас є спеціальні установи, в яких прямими обов’язками є вивчати і надавати допомогу сім’ям, що її потребують. При цьому, працівники цих установ мають заробітні плати за виконання їх безпосередніх функцій і обов’язків. Уявляєте, якщо учні з батьками прийдуть до вас додому вивчати рівень ваших статків. Мабуть, ви таке не припускаєте, адже є таке поняття як «особистий простір», «простір сім’ї», в який можна втрутитися лише за згодою самої сім’ї».

Так, є Наказ від 28.04.2004 № 95 Міністерства соціальної політики України «Про затвердження форми Акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї».

Як видно з преамбули, це робиться заради призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми... Але при чому тут школа?

На соціальних педагогів навішений обов'язок складати соціальні паспорти класів, а класних керівників зобов'язують щороку складати Акти обстеження соціально-матеріальних умов проживання учнів!?

Є ще наказ Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 29.07.2009 № 2669 «Про Порядок ведення службами у справах дітей обліку дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах».

І є наказ Міністерства освіти і науки України від 28.12.2006 № 864 «Про планування діяльності та ведення документації соціальних педагогів, соціальних педагогів по роботі з дітьми-інвалідами системи Міністерства освіти і науки України» (Форма акту - додаток 12).

Акт обстеження житлово-побутових умов віднесено до внутрішньої документації навчального закладу, а місцеві управління освіти рекомендують проводити обстеження житлово-побутових умов двічі на навчальний рік, у вересні та січні. Служби у справах дітей ведуть відповідні перевірки навчальних закладів із залученням та обов'язковою присутністю представника управління освіти.

Шановні колеги, ось ця фантасмагорія досі продовжуються у ваших школах?

Шановні юристи, наскільки законними є такі втручання школи у приватне життя наших співгромадян?

Оригінал

Освіта.ua
14.02.2018

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Класний керівник
Невже хтось почує класного керівника. Чому сами ми маємо це робити?! Колись була лише школа і класний керівник. Зараз психологи, соціальні педагоги, служба у справах дтей, центри для дітей , сім"ї та молоді.... Нехай вони займаються. Проте, насправді, тільки класному керівникові є справа до дитини, допомогти її.
Ткачева
Повністю згодна, обстеження і складання актів не мають наслідком надання матеріальної допомоги,і взагалі ніяких наслідків не мають а тому батьки не завжди раді таким обстеженням. Я відчуваю себе іноді незручно.
Чугунная
Учителя должны исполнять свои обязанности только на територии школы и все! Ходить по квартирам и смотреть уровень жизни и тд должны соц.службы ,если учитель ходит по квартирам это чисто из любопытсва ,пробивают материальную почву родителей,школа должна заниматься образованием для детей и как они эту форму подают!сейчас в школах ущемляються права детей,детей заставляют убирать,оскорбляют и унижают,в классах информатики по 10 комаьютеров на 33 человека,изучение английского языка на 0 уровне!Сейчас украинские школы одним словом как финансовое учреждение по отмыванию денег-все купи и сдай бабла, в нашей школе недавно установили турникеты где пропуск привязали к банковской карте,каждый месяц надо на карту кидать 100 грн иначе ребенок в школу не попадет,хотя по закону конституции Украины вход и доступ к школе бесплатный!В нашей стране законы для обычных людей до одного места,мы рабы и заключенные в своей стране!!!Смотрю какая система образования в Америке или той же Австралии-то сижу и плачу,моим детям...
Стальной
Для Чугунная: о таком громовой не напишет. Не велено. Это чёстная картина нынешней школы. Не феерии о компподходе, Нуше, реформах, а о реальной жизни. А ее видеть , оценить и исправить никто не собирается. Все в Европу на безвиз ,Украина- территория .
Коментувати
Елисаветград
Демокраьія в розквіті. Всі критичні замітки проти Громового знімаються. Слава Громовому. Верной дорогий идите товарищи!!
Бобринський В.
Громовий, щоб ти скис! Насточортіла ця тріпологія. Всяке сміття таскаєш на сайт. Щось серйозніше можеш написати?? Тут немає за що, на чому і як жити, а ти пустушки носиш....
Родион
Рудименти раннього СРСР. Заходить в будинок комісія на чолі зі Швондером вивчати житлово-побутові умови. Яке тут право - лише самодурство придурків: тих що прийшли і тих хто їх посилає.
Клеопатра
Для Родион: правильно , у всьому винуватий СРСР , Крупська і Суркіс з Блохіним , які вчинили диверсію у нашому сараї . А! Іще інопланетяни на чолі з Ілоном Маском!!
Коментувати
N.
А ще нас примушують повідомляти про те, яка кількість дітей із малозабезпечених сімей. Батьки відмовляються повідомляти, а з нас вимагають. Чи законно це?
hamster
Для N.: Діти з малозабезпечених сімей мають пільги на харчування, тож надання довідки в інтересах дітей, ні?
Роман
Для N.: Є довідка про малозабезпеченість - малозабезпечені, немає довідки - значить, не малозабезпечені. Наші батьки аж бігом повідомляють, щоб діти харчувалися безкоштовно.
N.
У нас харчують всіх дітей, тому довідка про малозабезпеченість на це не впливає. Для чого збирають такі дані - не відомо. Сільська рада відмовляється давати таку інформацію, тому що це конфіденційна інформація. А чому школа має збирати такі дані - не відомо.
Коментувати