А. Сененко: на адресу НАПН я жодного разу критики не чув

Що дійсно нового, вартого 200 мільйонів гривень на рік, продукує науково-педагогічна думка в Україні?

А. Сененко: на адресу НАПН я жодного разу критики не чув

Автор: Антон Сененко, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України, кандидат фізико-математичних наук.

Давайте так.

Я дуже хочу бути об'єктивним.

Але та реальна історія з патріотичним вихованням через математику, де учням пропонують пишатися невірно розрахованою площею Києва порівняно з манюсінькою, але багатою Андоррою, мені спокою не дає.

Почитавши невеличкий розбір геніальної праці педагогині, я щиро почав цікавитися, що ж дійсно нового та проривного, вартого 200 мільйонів гривень на рік, продукує науково-педагогічна думка в Україні?

Це без жодного сарказму чи стьобу.

Просто коли в мене виникло питання до своїх колег з НАН - а що ми робимо? - мені надали перелік розробок, я побував на виставках, потримав в руках зразки, деталі.

Я можу знайти в Скопусі статті колег, оцінити, про що мова.

Врешті-решт, я бачу Дні науки чи Наукові пікніки, де повно науковців з НАН та університетів.

В мене повно знайомих з вишів, які займаються справжньою наукою і я теж їх всіх бачу/чую. На радіо, на телебаченні, читаю наукпоп статті в Куншті та просто у фейсбучику.

А що НАПН?

Чому весь час з педагогічної сфери спливає отаке, що вже зовсім недалеке від фраз «український уран швидше ділиться, бо він український»?

Чому лептонний бог - з царини педагогів, і я не чув їхнього обурення?

Чому саме студентів педуніверситету виводили на молебень?

Чому? Чому? Чому?

Я не хочу, бути таким різким, як блискучий (блискавичний) Семен Єсилевський, тому спитаю: на кого/що підписатися, щоб зазирнути за цей жах і морок, що спливає сам по собі з педагогічної прірви, і побачити справжні перлини, варті привернення до них уваги?

Уваги не в плані висміювання, а щоб дійсно віддати належне.

До речі, я категорично відкидаю думку, що НАПН не продукує нічого корисного.

І ось чому.

Коли науковці НАН цитуються у світі, працюють на оборонну промисловість чи на продовження ресурсу АЕС - вони все одно отримують на горіхи від депутатів чи звичайних громадян.

Типу, де ваші Нобелівки? Куди діли гроші? Коли Ви зробите щось корисне?

На адресу НАПН я ЖОДНОГО разу нічого такого не чув.

Ніколи. Невер. Абсолютно.

Я не ідіот і розумію, що якщо критики від експертів з Грушевського чи з Фейсбуку немає - це означає, що це не просто так.

І тому я логічно передбачаю, що я один можу бути не в курсі.

Самокритика - наше все.

Тому просвітіть.

Дякую.

Оригінал

Освіта.ua
13.02.2018

Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Підреформенний
Ну як же ви не побачили ніяких плодів від АПН!? А славна наша 12-бальна система оцінки знань-набільша перлина в світі!..А скільки нових термінів: "моніторинг", "модернізація", "індивідуалізація", тепер от "компетентність" вродилася...А похорони перевідних екзаменів! А ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ-ще строгіше, як трибунал ВЧК звучить! А славнозвісні збірнички завдань для різноманітних контрольних робіт і тієї ж самої ДПА, за які сколотили мільйонні статки не один хер академічний..). А які в наш "шедевральні" підручники..В часи застою за таку якість там би не одного автора за шкоду для знаь посадилиб б...Яка академія-такі й педнауки, яке міністерство-така й база шкіл...і т.д.
Ol Pozn
НАПНУ і персонально агент ФСБ Кремень відповідальні за розвал української школи. Усі права надано двійошникам розвалювати хуліганськими діями навчальний процес, і забрано усі права учителя та хорошого учня навчати та учитись. Кремень і НАПНУ - диверсанти РФ за наші бюджетні гроші 320 000 000 розвалили освіту
Кушпіль Василь
Ясно одне Сененко не Сенека, а так собі простий мнс із світоглядом працівника ринку. "Контра "правий , коли пише про організоване винищення украінськоі науки. Не слід звинуватити сокамерника за тісняву в камері, а слід боротися з тими , хто вас туди запроторив.
Pacufik
Сененко правий, наша АПН - це санаторій для пенсіонерів, щоб підспівували і не критикували. Сидять у своїх персональних кабінетах і надуваються від пихи та відчуття власної значимості.
совесть
Для Pacufik: Щодо захоплення критикою статті, де є приклади задач з математики на патріотичне виховання. Що ж там насправді таке? Для роздумів: 1. Сененко-науковець ототожнює чомусь? неправильно "РОЗРАХОВАНУ площу Києва" і помилку в умові задачі, де зникли "тис." під час верстки. А далі "2" зникла у см квадратних. Хто хоч раз бачив свою статтю з ФОРМУЛАМИ після верстки, той ніколи не буде глузувати з таких прикрих! недоліків друку. Редколегії, власники сайтів не несуть відповідальності за те, що надрукували. Авторам статей, де є формули, порада: перевіряйте верстку кілька разів, бо вас звинуватять у тому, що хоч ви й кандидатка наук, однак читати й писати так і не навчилися. 2. Щодо ВИХОВАННЯ.. і патріотизму.. і засобами уроку математики. Можливо пан Сененко вже й став членом глобалізованого світу, однак наразі пишається? тим, що є науковцем НАЦІОНАЛЬНОЇ АН України... й працює з школярами! в Україні й аспірантами! для створення (росту) власної наукової школи?... Успіхів!
Коментувати
N
Та закрити цю контору - аналог закладів з історії кпсс часів брежнєва. Науки нуль одна політика та підлабузництво.
Кукенквакен
Вчених в яму, книги - в багаття!!! Фізиків на дибу, землю- Ротшильдам!!! Ура!!!!!
Контра
Друзі!! Не піддавайтесь на дику пропаганду?! 200 млн грн - піде на Апн , тобто 7 млн доларів???? Копійки!!! А галасу на міліард!! Заказняк чистий!!! Це все від західних стратегів- а що зробили в дитсадку- закрити, вишів багато - закрити, станція натуралістів не дає прибутку- закрити... Люди- а хто ж готує програми, науковий супровід....?? Тоді закрити треба і академію художеств - ті взагалі в Скопус не пишуть, тільки ідіоти малюють і співають. Не туди б’єш Антоне! Заходу треба земля і надра. Все решта заважає! Поміркуй!!!
Глеб
Для Контра: научное сопровождение от АПН??? Кому из учителей АПН помогло своим сопровождением? Никому, только себе. И не путайте станцию натуралистов, не приносящую прибыль, но развивающую детей, с АПН, которая существует только для себя и Мон.
Коментувати
Лептон
Дорогий друже! Ви правий і не правий. Дійсно в Апн є пусті вчені, типу віце-президента Лугового і його протеже із пустого інституту вищої освіти Калашніковоі, але і є академік Савченко , яка написала багато підручників для початкової школи. І ви чи ваші діти по ним навчалися. І фізики , до - речі , в нас є пусті . А статті в Скопусі- це ще не наука ...
Олег
Для Лептон: уважаемый лептон, написание учебника - это отдельная работа, за которую автор получает отдельные деньги. При чем здесь апн? Назовите хотя пять открытий-нововведений-достижений Савченко или кого-то ещё из апн, заслуживающих всеобщего признания своей пользой, результативностью.
Коментувати
Анатолій
В Україні нема нічого, крім різноманітних схем, як украсти гроші. Освіта - така ж схема, як неготівкові бюджетні кошти перетворити на готівку. Учнів та вчителів при цьому лише терплять як хоч і небажану, але необхідну умову існування схеми. Чого ж ви тоді хочете від такої освіти? Ви дуже далекий від реальності, якщо думаєте, що тільки Юрчик Прокурорович призначений Петром Мальдівським за критерієм кумовства. Такі ж критерії панують і в освітніх закладах. Тому український уран і розкладається швидше, і смачніший він.
Переименовать ОТГ в ОПГ!
Для Анатолій: +100! В самую " точку"! Добавлю, что " новоиспечённой" схемой являются так называемые ОТГ, где на основе того же кумовства ОТГ( объединённая территориальная громада) можно смело переименовать в ОПГ( опасная преступная группировка).
Коментувати