Osvita.ua Блоги В. Громовий: чи буде революція в українській освіті?
В. Громовий: чи буде революція в українській освіті?

Ніхто не проти, щоб платили по-новому, але розучуватись працювати по-старому ой як не хочеться

В. Громовий: чи буде революція в українській освіті?

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

#Дурнізапитання Чи буде революція в українській освіті?

Варіант 1. Там, на верху зрозуміють, що головний ресурс розвитку освіти – це свобода педагогічної думки та дії. Зрозуміють і припинять розглядати вчителів як універсальних солдатів чи кріпосних Системи. А значить припинять бемхати їх усілякими концепціями, заходами, конкурсами, ювілеями, «моніторингами» та іншою дурнею стилі «Стій там-йди сюди!» та «Стояти-бігти-боятись».

А директори шкіл зрозуміють, що їх завданням є вивільнення творчого потенціалу вчительства та створення мотивуючого середовища у школі, а не виконання «вказівок» зверху та утримання педагогів у покорі конспектом, планом, звітом…

А внизу нарешті зрозуміють, що «Свобода — це не те, що вам дали. Це те, що у вас не можна забрати»(Вольтер). Зрозуміють і вийдуть зі сторічного рабського сну.

Варіант 2. Пам'ятаєте ленінське вчення про революційну ситуацію? Як вчив вождь світового пролетаріату, вона трапляється у ситуації, коли «верхи не можуть» управляти по-старому, а «низи не хочуть» жити по-старому.

Ми ж зараз бачимо, що верхи не вміють управляти по-новому. Верхи може, й хочуть по-новому, але виходить по-старому, і наша вкрай пасивна освітянська громада дозволяє їм це робити. Тобто верхи, дякуючи нам, все ще можуть управляти по-старому.

Низи, принаймні основна маса закріпаченого вчительства, взяли на озброєння гасло «а нам все равно», яке, по суті, означає бажання жити по-старому. Так, ніхто не проти, щоб платили по-новому, але розучуватись працювати по-старому ой як не хочеться.

Тож неважко спрогнозувати, що революції в українській освіті точно не буде, а її розвиток (чи стагнація?) буде йти за інерційним сценарієм. До яких наслідків це призведе(чи вже привело) побачимо і вже бачимо…

Тож доводиться констатувати, що є лише два варіанти проведення радикальних змін в українській освіті – фантастичний і реалістичний. Перший варіант - це якщо ми всі кожен на своєму рівні прагнутимемо не перекладати відповідальність один на одного, а почнемо діяти за принципом, сформульованим ще Теодором Рузвельтом: «Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є». Це, звісно, фантастичний варіант. Реалістичним варіант буде у випадку, якщо до нас прилетять, дякуючи Ілону Маску, марсіани й зроблять усе за нас.

А до якої версії розвитку подій схиляєтесь ви?

Оригінал

Освіта.ua
12.02.2018

Популярні блоги
Н. Клясен: освітян треба вчити не "по-новому", а якісно Професійну діяльність вчителя взагалі неможливо однозначно оцінити за загальними критеріями
Н. Чуприна: про три «прориви» стосовно сертифікації Давайте поговоримо про те, що варто було б зробити, якщо ми кажемо про сертифікацію вчителів
К. Куницька: про банальне приховування якості освіти Простіше шукати винних і платити за помилки готівкою, ніж об'єднуватися і розділяти відповідальність
В. Онацький: суботні роздуми про сертифікацію вчителів Держава виділяє шалені кошти на освіту, але той, хто безпосередньо вчить дитину, має найменшу зарплату
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена Жигайло
Під лежачий камінь вода не тече. Зміни будуть в українській освіті, бо це потреба часу і сучасного покоління дітей. Змінюватися треба всім. Ніхто за нас це не зробить.
Ol Pozn
Притулив Рузвельта навіщо? Ми і так пашемо як чорні воли а багатіє Ахметка.У мене усі вихідні у школі сиджу від 10 ранку до 10 вечора щоб підігнати роботу.35 учнів у щколі це просто жах.Якісно навчити просто неможливо...
Ol Pozn
Вітя ти не відчуваєш під собою землю грішну.Воспаряєш. У Києві!!!!! Директор ставила учителів на коліна і заставляла просити пробачення.Ти ж заєш про такі факти хоч їх і тихо-тихо спускають на тормозах. А що говорити про село? Де одна школа а директор має права як у фараона. А тепер ще й усіх на контракт...Нешироко посміхнувся директору і вилетів на наступний рік.На місце прийде той хто попу буде цілувать. А ти про революцію...
Варшава
Пан Громовий!! Ви все до революцій кличете. Може за Саакашвілі по прямуєте. Озлобленність у Вас вроджена?
Роман
Ми за принципом, сформульованим Рузвельтом, діємо вже 27 років. Одні гасла, НІЯКОЇ бази, жодного реактива для проведення практичної складової. Кабінети хімії, фізики та біології відсутні, якщо щось в них і є - то за часів " окупації" було отримане. От і працюємо, розказуючи, яким повинен бути осад, чи який газ виділиться, а клітини показуємо на екрані. На всю Кіровоградську область добре як пара-трійка кабінетів хімії є обладнаних.
Washington
Пан Громовий!! Ви на практиці покажіть , як там революції здійснювати ... . І ще. Сухомлинський заповнював всю звітність і не нив з кожного приводу. Ми розучилися працювати чесно, без гарцювання в інтернеті, соплів і стенання. Не революції треба, а розрухи в головах долати!!! Наступне. Мусимо себе шанувати, не очорнювати все і всіх. Захищати свої права!!! Грантоідики не поможуть!!!!!!
Ірина
Для Washington: Навчися хоч з людьми розмовляти, чудо з керівного крісла. Чи корона так мозок здавила, що одні знаки оклику від зубів відлітають?
Коментувати
Учитель
Я уже лет 25 задаюсь вопросом- если бы Сухомлинский заполнял столько " звітності", сколько заполняется сейчас, принимал участие в конкурсомании и рейтингомании-был бы он Сухомлинским?
sdfdgfhg
Для Учитель: Не був би, бо працювати директором відповідно до "Закону про освіту" зміг би лише 12 років, а не 23.
Коментувати
ФАНТАСТИЧНИЙ - якщо зробимо самі з допомогою міськ_рай_відділів, методкабінетів, оіппо......РЕАЛІСТИЧНИЙ - прилетять інопланетяни і нам допоможуть! Мабуть так правильніше сформулювати?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!