Віктор Громовий: Стоп маразм. Журналізація всієї освіти

А знаєте скільки журналів має вести школа?! Я нарахував більше 200 і збився…

Віктор Громовий: Стоп маразм. Журналізація всієї освіти

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

А знаєте скільки журналів (облікових документів) має вести школа?!

Я нарахував більше 200-т і збився... Сізіф відпочиває і нервово смалить цигарки «в сторонкє».

Ось тільки один список із 17-ти журналів, які треба мати у школі лише за напрямком «Охорона праці учасників навчально-виховного процесу» (на прикладі одного із районів м. Кривий Ріг):

1. Журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці;

2. Журнал реєстрації нещасних випадків невиробничого характеру працівників закладу;

3. Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці в закладі;

4. Журнал обліку навчань з охорони праці;

5. Журнал реєстрації інструкцій з охорони праці;

6. Журнал обліку видачі інструкцій з охорони праці;

7. Журнал реєстрації інструкцій з безпеки життєдіяльності;

8. Журнал обліку видачі інструкцій з безпеки життєдіяльності;

9. Журнал реєстрації інструктажів із протипожежної безпеки;

10. Журнал реєстрації інструкцій з протипожежної безпеки;

11. Журнал обліку видачі інструкцій з протипожежної безпеки;

12. Журнал реєстрації нещасних випадків під час освітнього процесу з учнями;

13. Журнал реєстрації нещасних випадків серед учнів у побуті;

14. Журнал реєстрації осіб, які потерпіли від нещасних випадків, що сталися в побуті;

15. Журнал реєстрації осіб, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві;

16. Журнал реєстрації мікротравм, що сталися з учасниками навчально-виховного процесу;

17. Журнал адміністративно-громадського контролю за станом охорони праці.

Анатолій Котенко запитує: чи є «Журнал обліку шкільних журналів»?

Заведуть, не підказуйте. А потім буде «Журнал обліку журналів обліку шкільних журналів…». І так до безкінечності.

Абсолютно згоден з Олександром Романовим, який пише: «Оці всі журнали як паралельна реальність у школі. У них все гаразд, є підписи. Окремо доповіді вчителів про здоров’язберігаючі елементи на уроках. Діти і батьки окремо від оцього всього у своєму паралельному світі».

Звісно, друк цих журналів є високорентабельним бізнесом. Перевірки цих журналів є і засобом утримання керівників шкіл (учителів, соціальних педагогів...) «на короткому повідку», і засобом отримання корупційної ренти.

Саме тому ми всі й змушені бути не стільки педагогами, скільки «журналістами» (заповнювачами журналів).

Оригінал

Освіта.ua
03.02.2018

Популярні блоги
С. Новікова: ЗНО з математики для вступників-медиків При вступі на всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров'я» другим предметом є математика
В. Громовий: в освіті вже пройдена межа незворотності Негативний відбір і зворотна селекція в освіті тривають, адже йдуть кращі, а «лава запасних» практично порожня
Є. Стадний: ідея збільшення ваги атестата хибна по суті Чим більше враховуватимуть атестат, тим меншими будуть шанси дітей з хорошими знаннями з суворіших шкіл
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
schok
Бедная администрация... Распределяет премии по-своему - 2000 дал и 1000забрал, за то что выписал 2000, а кому-то 10 гривен. Так может и журналы кому-то поручают оформлять? И "презентации" кому-то поручают за них делать? "Темны дела твои и помыслы", как говорится.
Наталья
И меня интересует вопрос: Какую документацию ведёт педагог-организатор на 0,5 ст.?Помимо документации по детским организациям( тоже,требуют " кто что придумает"), на меня " нагрузили" документацию по работе с детьми льготного контингента,предупреждению травматизма...( Мотивируют, что отсутствуют должности зам.дир,по ВР,соц.педагога). Защиту искала,но-непробиваемо. А был бы конкретный перечень-горя не знали бы.
Оксана
А мене цікавить питання: Яку документацію веде заступник директора на 0,5 ставки в школі(4 години в день)? Скільки й які журнали?
Тільки в сторону збільшення. НУШ також паперами та конкурсами зі звітами задавлять
Родион
ЦИТ: "на прикладі одного із районів м. Кривий Ріг". Криворізькі освітянські чиновники тупо зідрали документацію з охорони праці в інженера по ТБ з рудодобувного кар’єра. Там з цим строго.
cfgv
Для Родион: Точно, точно. Всё " сдирается" оттуда, где штаты укомплектованные. А в школе один может работать за 10-х( в комментарии ниже вспомнили пришкольный лагерь... Так вот, перечень документации " содрали" у стационарного загороднего лагеря,но там есть штат, а в школе всю эту документацию ведёт один человек-начальник лагеря, который работает " на общественных началах", по приказу директора( хотя юридически этот начальник-учитель,, а обязанности начальника лагеря-принудительные). Так и живём.
Коментувати
?
Ну хорошо,факт констатировали. Что дальше? Всё останется как и раньше,как и с предыдущими " маразмами"? А ещё есть один интересный аспект школы-пришкольный лагерь, в котором столько документации( и тоже, МОНу " до лампочки"). Когда будет конкретный норматив,что должно быть,а что не должно?
Volodymyr
Нова редакція Закону України "Про загальну середню освіту". стаття 16. 5. Тривалість уроків у закладах освіти становить: у перших класах - 35 хвилин, у других - четвертих класах - 40 хвилин, у п’ятих - одинадцятих класах - 45 хвилин. Заклад освіти може обрати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу. Різниця в часі навчальних годин перших - четвертих класів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять та консультацій з учнями. {Частина п’ята статті 16 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2442-VI від 06.07.2010; в редакції Закону № 2145-VIII від 05.09.2017} Чекаємо ще одного журналу...
Олeся
Для Volodymyr: Чeго ждать?У нас ужe eсть :)
Коментувати
Sergik
Повністю згоден, бюрократія аж зашкалює! Можна повністю перейти на електронний спрощений документообіг, де-небудь в Excel
Для Sergik: Не пишіть такого, бо робитимемо все у 2-х екземплярах, на папері і в електронному виді. Є прецеденти.
Коментувати
Наталя федорівна
Дійсно, все чиста правда. Але у кожній школі придумують ще кілька своїх, внутрішкільних журналів. Так, про всяк випадок, а, може, хтось запитає. А як ні, то самі покажемо, похвалимося, як якимсь значущим здобутком. А перевіряючий, якому це завжди чомусь подобається, при перевірці в іншій школі уже запитає ще і про цей, "новий" журнал. Звісно, про те, що його немає припису ніякого не зробить, але, будьте певні, до наступної перевірки з’явиться у школі і такий журнал, і буде в ідеальному порядку. Ось так і живемо: від перевірки до перевірки, щоразу з новими журналами і ще більшим головним болем. І кінця-краю цьому не бачу!
Викладач
У вишах те ж саме, тільки обліку успішності аж три )))

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!