В. Онацький: як прийматимуть до 1-х класів у Києві

Тепер немає потреби шукати «крутий» заклад, бо в усіх школах будуть однакові умови навчання

В. Онацький: як прийматимуть до 1-х класів у Києві

Автор: Володимир Онацький, заступник директора школи з навчально-виховної роботи.

Із великим нетерпінням та сподіваннями очікуємо всі ми на зміни, що мають відбутися в освітній царині з втіленням основних ідей нового Закону України «Про освіту». Одна з головних ідей цього закону полягає в тому, що учні початкових класів зможуть отримати якісну сучасну освіту не лише в гімназії, спеціалізованій школі чи ліцеї, а й у будь-якій звичайній школі біля дому. Тепер немає потреби шукати «крутий» заклад, бо в усіх школах будуть однакові умови навчання. Кожен вчитель, який прийде до першокласників, пройде спеціальне навчання, а кожен кабінет обладнають якісно по-новому. І це чудово, адже не буде потреби розпочинати батькам знайомство зі школою, роблячи ремонт у кабінеті чи купуючи парту для дитини.

Залишилось лише записати дитину до школи. Як і коли це зробити? У Києві усе дуже просто. Про це подбав Департамент освіти та науки, молоді та спорту, оприлюднивши свій наказ від 19.01.2018 року за №25 «Про організаційні заходи щодо прийому дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти міста Києва у 2018 році». Проаналізуємо разом, що ж передбачає ДОНМС.

  • До 26 січня 2018 року в кожне Управління освіти разом із навчальними закладами мають визначитися, які навчальні заклади будуть відкривати перші класи. Чому це важливий момент, бо, наприклад, заклад має назву «Гімназія» чи «Ліцей», а такі заклади можуть і не відкривати початкові класи. Тобто рішення про відкриття перших класів – це спільне рішення самого закладу та Управління освіти району.
  • До 20 лютого 2018 року спільно навчальний заклад та Управління освіти визначають, скільки перших класів заклад буде відкривати і яку кількість учнів до них набирати, так, щоб не порушувати закон і в класі було б не більше ніж 30 учнів.
  • До 26 лютого 2018 року Управління освіти мають попередньо повідомити навчальним закладам, яка за цими навчальними закладами закріплюється територія обслуговування. Це важливо, адже було багато закладів «нового типу», за якими мікрорайон (територія обслуговування не закріплювалась).
  • До 22 березня 2018 року навчальні заклади мають отримати розпорядження РДА про те, яка територія обслуговування закріплюється за навчальним закладом.
  • До 26 березня 2018 року навчальні заклади розміщують інформацію про територію обслуговування на свої сайтах та на інформаційних стендах.
  • З 26 березня 2018 року по 22 квітня 2018 року навчальні заклади проводять роз’яснювальну роботу серед мешканців мікрорайону про порядок прийому дітей до 1-х класів. Це важливий етап, бо необхідно усіх майбутніх першокласників виявити, з’ясувати наміри їхніх батьків, попередити їх, щоб не забули вчасно подати документи.
  • З 23 квітня 2018 року по 31 травня 2018 року здійснюється прийом документів дітей та зарахування, які проживають на закріпленій території обслуговування, тобто в мікрорайоні школи.
  • З 01 червня 2018 року по 15 червня 2018 року навчальні заклади здійснюють прийом документів та зарахування дітей на вільні місця, які залишились прийому дітей з мікрорайону.
  • До 01 вересня керівник навчального закладу видає наказ про зарахування.

З датами та порядком ніби все зрозуміло. Тобто якщо ви прийшли вчора до школи, а вам кажуть, що у нас конкурс і взагалі прийом документів уже завершено, то не відповідає дійсності і заяв розпочнуть приймати лише з 23 квітня 2018 року.

А тепер питання, які у мене виникають і на які, я сподіваюсь, ми отримаємо офіційні відповіді до початку прийому документів:

1. Як навчальний заклад має визначити місце проживання дитини (за ф.3, за паспортом одного з батьків, адреса реєстрації відноситься до мікрорайону обслуговування; договору винайма житла в мікрорайоні – це мої припущення, але мають бути офіційні відповіді).

2. Навчальні заклади здійснюють прийом документів та зарахування з 23 квітня по 31 травня, але яким чином здійснюється це зарахування, якщо наказ про зарахування видається аж до 01 вересня.

3. А чи вважаються поданими документи, якщо відсутні медичні картка та довідка про щеплення (батьки не можуть їх реально подати у квітні-травні, бо дитина відвідує дошкільний навчальний заклад, і ці документи там потрібні).

4. А якщо документи дитина з мікрорайону принесли після 15 червня, то що робити закладу? Порушувати закон і брати більше учнів чи відмовляти в прийомі?

5. А після 15 червня рух майбутніх учнів здійснювати можна, тобто віддавати документи, приймати нові?

Запитань буде ще більше, адже, коли починаєш працювати за новими правилами, вони завжди виникають. Але сподіваюсь, що всі відповіді будуть знайдені вчасно і все буде на користь дітям.

Оригінал

Освіта.ua
01.02.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
В. Онацький: що робити з учителями-пенсіонерами Якщо вчитель досяг пенсійного віку, то це зовсім не означає, що він перестав бути сучасним
О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023 Обов'язковим для випускників має бути тестування і з історії України, і з математики
Олександр Мірошниченко: навчання – це не тортури В Україні дитина без таланту до математики повноцінною людиною не вважається
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
К нашему с Глебом разговору
ЭТО всё одного поля ягоды http://expres.ua/news/2018/02/04/282941-centri-kyyeva-molod-pobyly-ochah-policiyi . То есть - либо станут что-то думать обо ВСЕХ учениках, либо вся зараза разрастаться станет. И да,тогда мы возвращаемся в полицейское (а-ля 37) государство.
Глеб
Для К нашему с Глебом разговору: вы наивный человек, верящий телевизору, если думаете, что если во все школы будут принимать всех по микрорайону, то во всех школах будут думать обо всех учениках! Если в какой-то школе сейчас ничего не думали о детях, то и потом ничего не изменится, а если сейчас пытались что-то делать, то и будут продолжать, только возможностей станет меньше.
Вас стало скучно
читать, Глеб. То, о чём Вы говорите, всего лишь узенькая полосочка данной ситуации отсутсвия денег на образование. Вернее не отсутсвия денег, а отсутствия ума распределять эти деньги. Сейчас те, кто тянет деньги с родителей, ОПРАВДЫВАЮТ СЕБЯ в том, что ситуация такая. ДА не ситуация, ЛЮДИ таковы,что им ЛЕГЧЕ тянуть с родителей, вместо того, чтобы ВЫТРЕБОВАТЬ с рулевых. Конечно это легче, посколкьу - быстрее. А это всего-навсего говорит о близорукости учительства... ПОЧЕМУ я об этом говорю ВАМ и ЗДЕСЬ?
Глеб
Для Вас стало скучно: ваша фраза об отсутствии ума распределять деньги говорит о том, что вы вообще ничего не понимаете, что происходит в этом вопросе в системе образования. Деньги распределяют с умом, но не всегда и не везде с пользой для школьника, учителя, школы, ...
Коментувати
и ДА,Глеб,
"В программах плохое не содержание, а время, отводимое на ее изучение." - Вы АБСОЛЮТНО в этом прав. А это " финансирование действительно показывает отношение государства к системе образования" я рассматриваю с другой точки - оно не никакое. Оно такое, что мешает оттянуть В КАРМАН енную сумму денег, а поэтому они минимизируют финансирование из налогов собранных, УВЕЛИЧИВАЯ второй транш налогообложения тупого населения.
Iv
Автор косплеит героя фильма (запрещенного в Украине) "Брат 2"?
извините, Глеб, но
в данном случае Вы абсолютно НЕправ в связи с полнейшим невладением необходимыми знаниями. Ваши слова-слова обывателя, стемящегося купить своим детям всё, начиная от носков, и заканчивая сотней душ крепостных. Не понимая, что среда тупых крепостных сегодня это бомба замедленного действия для помещиков, которые не успеют свалить за кордон (проходили). Вопрос лучше бы поставить так, чтобы все дети имели равный доступ в помещения с бассейнами и мягкими диванами (как Громовой представляет). Не будет этого. А на нет, и суда нет. Не обессудтье, когда и к Вам залезут . . .
Глеб
Для извините, Глеб, но: еэто вымне понимаете процесса образования. В ваших фразах сквозит навязанное телевизором или интернетом мнение, а не профессиональные знания процесса образования. Если в физмат лицеи попрет весь микрорайон, то от лицея через несколько лет ничего не останется. Если вы этого не понимаете, то или вы не работаете системе образования, или работаете в очень средней школе микрорайона.
Если физматлицеи
с начальной школы, или с 5 класса,Глеб, то это глубокий совок. Глубочайший. Перекрученный, вывернутый наизнанку, но СОВОК. ДА, Вас я понимаю. Вы меня либо вообще никогда не поймёте, либо поймёте, когда на собсвтенной шкуре прочувствуете. Теперь осталось подождать.
Глеб
Для Если физматлицеи: когда вместо аргументов в споре человек характеризует мнение другого как совок, то это обозначает, что аргументов совсем у человека нет. У вас отсутствует перспективное видение, вы, спрятавшись за свой совок, не понимаете, к каким печальным последствиям приведет эта усредненная дебилизация. И это вы прочувствуйте на собственной шкуре и будете снова кричать о необходимости новых реформ.
Коментувати
Глеб
Подобный набор в первые классы окончательно уничтожит образование. Произойдет усредненная дебилизация образования. Под лозунгом равный доступ до образования произойдет уничтожение интеллектуальной части общества.
Михайло
Цікаво, як "суворо" буде дотримуватись норма законодавства, яка передбачає рівний доступ всіх дітей до якісної освіти? Чи відмовляться заклади нового ( чи вже старого) типу від конкурсного відбору дітей і перші, чи інші перевідні класи?
Владимир Белый
Чи може відомчий освітній сектор держуправління повідомити, що передбачає українське законодавство щодо тих керівників, які ігнорують отой "закон і в класі було б не більше ніж 30 учнів"? Чи у держуправління не має такої мети чи посадових обов’язків, щоб такого (ігонрування закону) не було і як школярі, так і вчителі мали можливість працювати в умовах встановлених ЗАКОНОМ, а не примхою "першої особи"?